Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nca tüm engellilerden yeniden rapor isteniyor..?

Anlam vermek vermemek ayrı.devlet bizim anlam vermemize göre hareket etmiyor maalesef.böyle bir uygulama var ben onu anlatmaya çalışıyorum.

Çakır, şunları kaydetti: ''Vatandaşlarımız, ailelerinde yada yakın çevrelerinde özürlü varsa bunu söylemekten utanıyor. Aile hekimlerimiz evlere giderek bu özürlü insanlarımızı tespit edecek. Sağlık raporu olanlar zaten kayıt altında. Amaç sağlık raporu olmayanların rapor almasını ve özürlülükle ilgili bilgilerinin kayıt altına alınarak güncel kalmasını sağlamak. Projeyle özürlülerin devletin kendileri için sağladığı haklardan haberdar olmalarını amaçlıyoruz. Önceliğimiz, günü kurtarmalarını sağlamak değil, ilerde istihdamda yer almalarına da yardımcı olmak.

Yalçın yukardaki yazıda her şey net ve açık, sağlık raporu olanlar zaten kayıt altında diyor , sağlık raporu olmayıpta özürlü olanlara rapor çıkartılacak ,
telaşa ettme, bi yerde birileri yanlış bir şey anlamışlar , sende burada yaygara yapıyorsun, devlet bizim lehimize bir şey yapıyor sen se halen yaygara yapıyorsun

bence veri tabanı dedigi şu arkadaşlar başbakanlık özürlü kartı olmayanlar rapor alacak

pronet,
Niye alındınız anlıyamadım?
Ben her mecrada her fırsatta her mekanda dışarda çarşıda pazarda senin hakkını savunuyorum!
Bundan haberin varmı?
Yazılarıma bakarsan bacağı olmayan birine %40 altında rapor verilemiyeceğini dile getirdim.
Hatta bürokratlara en ağır ifadeleri sarf ettim!

Benim lafım haksız yere engelli kimliğine bürünüp haksız yere engelli kadrolarını işgal edenleredir.
Bir ağır engelli limon satamaz! Her işi yapamaz! %30 engel değilmidir. Elbetteki oda bir eksikliktir.
Fakat öncelikli yerleşme hakkı ağır engellinindir.
Bu şekilde bakmak lazım! Bedenini tam kullanamayan ulaşım araçlarını kullanamayan bir engelli gurubu ile belkide çok basit rahatsızlıklarla rapor almışlar bir kategoriye sokulamaz!
Yeni cetvel den herkez şikayetçi!
Ben 2000 de de rapor aldım 2010 da da oranlarım hemen hemen aynı!
Bi kaçkere buradan hakkı yenen arkadaşlara seslendim! Madem haksızlığa uğradınız raporunuzu burada resimli olarak paylaşın lütfen dedim!
Halen mağdur olduğunu iddaa edenlerin raporlarını göremedim:confused:
Buda biraz düşündürücü değilmi?
Özellikle devlet kurumlarına yerleşmiş insanların tekrardan incelenmesini isterim. Ne malum ağır engelli kardeşlerim durarken bizim kontenjanımızdan torpille hak yemedikleri...
Verilen hak geri alınmaz ! Fakat usulsüz verilmiş çakma rapor bir hak olamaz!!!

ben ne yazdığımın farkındayım.ayrıca ben raporumu ocak2010 da aldım.başbakanlık özürlü kartımda var.buna rağmen rapor isteniyor.bunları dile getirmek yaygara
yapmakmı oluyor.

valilik raporu

arkadaşlar ben yakın bir zamanda kaymakamlıktan yardım aldım orada özürlü raporumda var bana öyle bir şey demediler bu birincisi ikinci konu zaten hastaneden aldıgın raporun bir yenisini on yıl sonra veriyorlar bir rapor çıkardıgın zaman tekrar rapor alman söz konusu degilki o malum kişi kimse belki valilik ve ilçe kaymakamlıgı ondan rapor isteme geregi duymuştur bunuda bilemem.

ahmet kardeş...
işin aslı öyle değil..2006 suresiz rporum şişili etfal (hakem hastane listesinde bile var)
işe girmek için almıştım..oldu girdim özürlu kadrounda iş kur dan gondirılerek özel sektörde calıştımm...
başbakanlık özürlü kartımda var...
fakat vergi indirimi için cok degil 10 gun once gıtım topkapı deftertarlıga dedıler 2010 ekım de yasa degişti ...raporu yenılemen lazım..dedım yasa kazanılmış haklar..
dedı kazanılmış hakına lafımız yok..sen su an vergı ındırımı ıcın ılk defa bas vurup hak idaa edıyosan..
kurallar bu yeni rapor getirecen...
sati işin kurnazlıği o madednin anlamı ;;;
kazanılmış hak baki...yenı 1 hak ıda edersen yada hakını kulanmak ıstersen yenı yasa yenı kural,yeni rapor..
cıle de cıle...ya sabır ..

Üst Alt