Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SSK sağlık karnesi hak etme süresi, Bağ-Kur borcu..?

Konular
19
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhabalar, sağlık karnesi verilmesi süreleri konusunda değerli bilgilerinize ihtiyacım var.
SSK ilk işe başlangıçta ne kadar çalışmış olunca sağlık karnesi alma hakkımız doğuyor? yalnız şunu belirteyim ilk başlangıç yani daha önceden ssk yok. Bu ssk süresi isteğe bağlı ssk da da aynı mıdır?

Benim daha önceden bağkur var esnaf bağkur'u 1 yıl kadar ancak ödeyebildim, 1,5 yıl kadar da ödeyemedim ve kapattıramadım da sağlık sorunlarım dan dolayı. şu an kapalı, 6.500 ytl de borcum var. ödeyemiyorum. yeşilkart ihtiyaçlarımı karşılımıyor. onun için ssk lı olmam gerek.
yani sağlık karnesini kaç ayda alırım bağkur borcumdan dolayı herhangi bir sorun olur mu? bildiğim kadarıyla bağkur borcu tahsil etmeden sağlık yardımı yapmıyor, doğru mudur? b ide yürürlüğe girecek olan genel sağlık siğortası ile ilgili bir sorun çıkar mı? şuan başlatacağım ssk da
birde eğer yanlış bilmiyorsam 1 ekimden sonra sağlık karneleri verilme süresi 1 ay'a inecekmiş, doğru mudur ve ben sağlık karnemi alabilmek için 1 ekim'i mi beklemeliyim?

Lütfen beni bu konularda aydınlatırmısınız sizlerden rica ediyorum.
bi işe başladım eğer beklemem gerekmiyorsa hemen ssk'am başlayacak ama 1 ayda alabilmem için 1 ekim'i beklemem gerekiyorsa çaresiz 1 ekim'i bekleyeceğim. cevaplarınızı bekliyor cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim selamlar

şu an 90 günü tamamlaman gerek karneyi kullanabilmen için Ama 1 Ekimden sonra 1 ay yeterli.Bağkur borcun ssk lı olmana engel değil ama bağkurunda devam ediyorsa adına yatan ssk priminden faydalanamazsın.ssk isteğe bağlıda şua an sağlık yardımı yok.Ama 1 ekimden sonra olacak.Yalnız 1 ekimden sonra yatırılacak ssk isteğe bağlılık bağ-kur kapsamında değerlendirilecek.Yani ssk nın isteğe bağlılığı kaldırılıyor.İsteğe bağlı olacaklar bağkurlu olacak.

Cevap için çok teşekkür ederim arkadaşım saol ne zamandan beri soruma cevap bekliyordum neyse tekrar teşekkürler

önemli değil kardeş yalnız o bağkur borcunu yatırmaya çalış bu günlerde yeniden 20 süresince yapılandırma gelecek peşin yatırırsan gecikme faizinin %80 i silinecek

Üst Alt