Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Su indiriminden faydalanmak için başvurdum İSKİ reeddetti?

Emiryagmur

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
İskiye su indirimi basvurusunda bulundum ama hanenizde engelli birey bulunmadigi icin talebiniz iptal edildi diyor engel raporumda var

Emiryagmur

Kendinizin engelli raporunuz yok ise engelli raporu olan kişi ile aynı hanede ikamet etmeniz ve muhtarlık kaydınızın aynı yerde olması gerekli misal annenizin engelli raporu var ama muhtarlık kaydı başka yerde o halde olmaz

muhtarlık kaydınıza ve su saati kimin üstüne bakınız

Su aboneligi benim uzerime degil ev sahininin uzerine o yuzden olmuyor galiba

Emiryagmur
Kim engelli ise onun üstüne olacak yada birinci derece yakiniz olacak ve aynı evde ikmetgah etmeniz gerekiyor.

sgurkan
Aynı durum elektrik içinde dogalgaz içinde gecerli mi acaba yani Annemle aynı evde ikametgah ettigimizde benim engel raporum varken faturalar Annem adına geldiginde benim engel raporumla indirim uygulanır mı bilginiz varmı acaba

Emircan74
Elektrik ve doğalgazda herhangi bir indirim yok ki zaten.
Sadece düzenli sosyal yardım alan muhtaç engellilere bir miktar elektrik desteği yapılıyor. O da farklı bir uygulama, indirim şeklinde değil.

Aynı durum benim de başıma geldi. Saat üzerime ama reddedildi. Nasıl ilerlemeliyim?

Annemin üzerine olan faturayı üzerime aldım. Engelli kartımı göstermem yetti. Diğer evraklarda tabi. (adres kayıt belgesi, kimlik vs gibi)

Ben iski değil meski ye başvurdum. Su faturasının üstüme olması gerektiği söylendi,dedim tamam üzerime alayım bu seferde kira kontratının da benim adıma olması gerektiğini söylediler. Yada vasi tayin edecekmişim annemi. Yani indirimden faydalandırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bende vazgeçtim.

Ben meskiye baş vurduğumda sadece raporun bir tane fotokobisi birde aynı ikametgahta oturduğuna dair bir belge o şekilde %50 su indirimi uygulandı.

korhan bey ben de ilk başvurduğumda aynı şeyleri istediler ama kuyu suyundan şebeke suyuna geçtiğimizde tekrar başvuru ve başvuru içinde söylediğim şeyleri istediler.

Sizin sorununuz biraz farklı ama su aboneliği ve kira kontratı cok zor bişeydeğil üzerinize alabilirsiniz tabi başka sıkıntılarınız yoksa mersin meski müdür yardımcıları eminim bu konuda yardımcı olacaklardır

korhan bey
Aynen kardeşim aynısını ben de yaptım Mersin de 5 dk da yapıyolar. Engelliyiz diye sıra da yok öne alıyolar. Altı üstü imza atıyosun bu kadar basit.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilden ile değişiklik gösteriyor sanırım mersinde bizden kardeşimin vasilik tayinini gösteren belge istediler. abonelik annemin üstünde sanırım ondan dolayı başka şehirleri arıyorum rapor ve ikametgah yeterli diyorlar

Saatin ya da kontratin ustunuze olmasi gerekmiyor israr edin. O hanede yasiyor olmaniz yeterli

Ayni indirim telekom internet ve hatlarinda da geçerli.

Saatin üstüne olması gerekmiyor aynı hanede engelli raporu birinin yaşaması yeterli.Eğer saatin üzerine olması gerekiyor diyen varsa demek ki bu konu hakkında bilgi sahibi değil.

İskinin bu ara faturaları yüksek geliyor engelli tarifesi iptal mi edildi acaba.Tek kişiyim Son faturam 50 lira bunun 29 lirası gider tutarı girilmiş.Bu gider gelirden neden fazla 3-4 aydır bu dikkatımı çekiyor.Başkasının faturası böyle değil.

Üst Alt