Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli engelli raporum var. Ehliyet yenilemek için tekrar sağlık kuruluna mı gireceğim?

Arkadaşlar tekrar merhaba engelli raporumun e-devlet ve e- nabızda gözükmediğini bunun için neler yapmam gerektiğini sormuştum sizlere öncelikle şunu belirtiyim elinizde benim gibi ıslak imzalı raporunuz var ise araç alımı için iki adet noter tasdikinin yeterli olduğunu söylemiştim bunun dışında raporunuzun dijital ortamda gözükmesi için söylenenlerin çoğu boş laf şöyle ki bana il sağlık müdürlüğüne dilekçe vermen gerek dediler ben önce ilçe sağlık müdürlüğünü aradım bize dilekçe ile müracaat etmeniz gerek dediler gittim verdim akşamına beni aradılar dilekçeyi il sağlığa vermen gerekiyor dediler tekrar bugün Ankara İl sağlık müdürlüğüne gittim oradan da bizimle alakası yok raporu aldığın hastaneye gideceksin dediler oradan çıkıp hastaneye gittim hastanede sağlık kurulu bölümüne gittim durumu anlattım verilen cevap TEKRAR RAPOR ALMAN GEREK DİJİTAL RAPOR OLARAK ÇIKMASI İÇİN dediler bende bin bir öfke ile çıkıp geldim maalesef

@turan1977, polio sekeli hastasıyım 20 yıldan beri ehliyetim vardı benim de vergi indirimden emekliyim ehliyetimi yeniledim Sol ayağım rahatsız olduğu için otomatik vitesli kodlu yeni ehliyetimi aldım ayrıca yeni rapor çıkartarak araç için başvuracağım benim de vergi indirimli raporum var ancak bunu maliye kabul etmiyor ve bu konuda birçok memur gelen arkadaşlara yanlış bilgilendirme yapıyor bilginiz olsun sonradan illaki bir arıza çıkıyor araç alamıyorlar ÖTV için alınacak rapor farklı daha önceden mevcut olan raporunuz farklı siz araç alacağınız için yeniden rapora başvuracaksınız Ben araştırdım bu ikinci araç alaşım olacak biraz tecrübe edindik çünkü ayrıca engelli b sınıfı kodlu ehliyet olmadan araç alamazsınız ilk önce engelli b sınıfı ehliyet şart geçmiş olsun hayırlısı olsun geçmiş olsun hayırlısı olsun

Ben ehliyetimi yeni değiştirdim şöyle bir yol izledim İlk önce e-devlet'ime girip kişisel bilgi formunu doldurdum sonra bağlı bulunduğum sağlık ocağına gidip ehliyet yenilemesi yapacağımı söyledim onlar da engelime göre bir evrak düzenleyip devlet hastanesine gönderdiler devlet hastanesi heyet sekreterliği'ne gidip ehliyet yenileme yapacağımı söyledim ve vezneye gidip 1.300 TL hatırladığım kadarıyla bir para yatırdım onlar da evrak düzenleyip ilk önce rahatsız olduğum ortopedi bölümü sonrası göz psikiyatri bölümlerine bölümlerine giderek muayene oldum ortopedi doktoru komisyona sevk kararı verdi komisyona gidip komisyon randevusu aldım randevu günü gidip komisyona muayene oldum otomatik vitesli araç kullanabilir 78 kodlu ehliyetimi yenilemek için bir belge aldım ve bu belge ile nüfus müdürlüğüne gidip ehliyetimi yeniledim arkadaşlar ehliyet raporu ile engelli heyet raporu farklı şeyler engelli heyet raporunda oran bulunur engelli ehliyet raporunda zaten sürücü raporu yazar ve bu raporda Engel oranı bulunmaz Ben bu şekilde eski ehliyetimi ehliyetimi yeniledim Kısmet olursa ikinci aracımı almayı düşünüyorum var olan var olan aracım 5 yılı geçti onu satmayı düşünüyorum

@mehmet-41,

Benimde engelim polio sekeli raporum da sürekli ehliyetim yeni değişti sadece 2019 yılında aldığım rapor normalde e devlet ve e nabızda gözükmesi lazım gözükmüyor bunun için yaptılarımı anlattım bazı kurumlar başta vergi dairesi e devlette görülmüyo diye sorun çıkarıyormuş

@erhanorhan,

Eski raporlar ne yaparsanız yapın gözükmez ne e nebazida nede e devlette PDF olarak çıkmaz

@samedo99,

Öğrenmek istediğim çıkamazsa çıkmasın ıslak imzalı raporum elimde bu raporla araç alımında yine sıkıntı yaşarmıyım özellikle vergi dairesi sorun çıkarıyormu acaba

arkadaşlar burdan bilmeyenlere yazıyorum iyi okuyun bugün sağ ayak polio sekeli için ehliyet komisyonuna girdim.sola alınmış gaz pedalı,otomatik vites araç kullanır ehliyet raporum e devlete düştü yarın nüfusa gidip yeni kodları ekleteceğim,ayrıca raporumda barkodsuz 2013 tarihli ve süreklidir.tertibat yazısıda yok,2019 dan sonrakiler için tertibat yazısı gereklidir,resmi gazetede vardır.polio sekelinin düzelme şansı olmadığından yeni sağlık kurulu raporunada gerek yok

@mehmet-41,

ben araç için başvurdum bile ümraniye nakil vasıtaları rapor ok dediler.ok

Bazı bayiler noterden iki adet tastik ile alabilirsin derken bazılarıda e devlette gözüküyormu diye soruyorlar

@mehmet-41,

yenilediğiniz komisyondan çıkan raporunuzun açıklama kısmında neler yazdığını paylaşabilir misiniz? ben de yeniledim dün itibariyle, 10.02 kodu yazıyor, bu durumda ÖTV muafiyeti alabiliyor muyum? bunun cevabını aradığım için rapor detayınızı sordum.

@Suret,

benim sağ ayak kısalığı var 5 cm polio sekeli diye geçiyor.sizin sol ayak olduğundan bilmiyorum benim soldan gaz pedalı tertibatlı olacak.sizin kine tertibat gerekmez çünkü sol ayak otomatik yeter diye tahmin ediyorum ama sol ayak olanlara vermemeye çalışıyorlar git normal otomatik al diye
raporun sürekli değilmi çocuk felci düzelmez ki ayrıca neden yeniden rapor çıkartıyorsunuz

@erhanorhan,

benim raporum 2013 geçerli dediler.

Doktor Doktor gezdim ve korona zamanına denk geldiği için 3 ayda ehliyetsiz araba sürmek zorunda kaldım 3 ay sonunda ehliyetimi yenileyip aracımı aldım. hastalığım ise siyatik sinir hasarı özetlemek gerekirse sinir aldığı hasarla kalır yani ölene kadar durumu ilerlemez yada gerilemez. sonuç olarak araba sürmek için ayağımdaki hastalığa bakıp hiç kontrol etmedikleri ellerim için elden gaz ve fren tertibatı olan araç verdiler. sonraki aracımda da sağ ayağımdaki sinir için tüm işlemleri uygulayıp sinirin çalışmadığına kanaat getirip hiç bakmadıkları hatta oralı bile olmadıkları sol ayağım için soldan gazlı araç verdiler. sizin ben sisteminizin diyeceğim ama suçlu olurum diye korkuyorum.

@turan1977,

ehliyetimi h sınıfı olarak almıştım yenilemek için başvurdum, herhangi bir zorlama ile karşılaşmadım, engel ortada sonuçta muayeneyi yaptılar ve kodumu veridler, bugün de yenileme işlemini gerçekleştireceğim. kolaylıklar diliyorum.

Üst Alt