Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Süreli vergi indirim raporlarının süreleri uzatılır mı?

Dejavu1

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
1
Merhaba,

Ben nisan ayında engelli vergi indiriminden emekli oldum. Raporum süreli ve ağustos ayı içerisinde süresi doluyor. Rmeklilik verdiğim sgk eve yazı göndermiş xx hastanesine giderek emeklilik maaş ödemesinin devamı için diye. Ben açıkçası engelli raporları yılbaşına kadar uzatıldığı için bu uazıyı yılbaşından sonra bekliyordum. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

Bir Allahın kulu da cevap vermemiş bencillik her anlamda herkese işlemiş

Ssk rapor süresinin birmesin 3 ay kala en erken kontrol muayenesi için yazı gönderir.Tekrar heyete girmezsen maaşın kesilir.Raporun sürekli olması hastalığın ile alakalıdır.bazen kronik hastalığın olur atıyorum psikiyatri dende oran alırsın Raporun süreli çıkar.Sana tavsiyem emeklilik birimine gir biran önce kontrol muayenesi için hastaneye sevk kağıdını al.Hastaneden randevu alnane gerek yok sevk kağıdı ile direk gidip işlemleri başlatıyor sun.Hastane raporunu ssk ya kendi gönderiyor. Kontrol muayenesi belki bu sever kalkar onu bilemeyiz ama Raporun süresine olsa 3 seferden sonra kalkar o ihtimallde yüksek tabiki heyette %40 üzerinde oran almalısın

Sen bana genel prosüdürden bahsetmişsin bunu bende biliyorum

Sen baya havalı mod yaşıyorsun hayırdır.. Sana kim dedi yılbaşına kadar uzatıldığını?? Süreli raporun mevcutsa vergi indirim ile emekli oldunsa rapor süresinin bitmesine 3 ay kala sgk seni hasteneye gönderir. Sgk sana adam gibi muayene ol yeniden rapor çıkart diye yazı gönderir.. Rapor sana ulaşmadan sgk ya sistem üzerinden gönderilir. %40 geçemediğin de emeklilik iptal edilir..

Anlamadın ise birdaha anlatalım??

Simdi gelmese Eylül'de gelecekti, neyin kafasını yaşıyorsun ki sen. Arkadaşlar yardımcı olmak için yazmış atar gider yapıyorsun. Sebat etmeyi öğren belki süresiz çıkar

merhaba ben de bir kaç başlık altında sordum ama yanıt alamadım 170 sgk ya git hastaneye git diyor çözüm bu değil.sgk telefonunu açmıyor.cimer yanıt vermiyor: @fenerliyizz şimdi benim %72 sürekli raporum ve sürekli vergi indirimim vardı 2005 yılı raporumla.ben kanser ve kanser ile ilgili birçok hastalığa tutuldum.çalışmaya ayrıca evden devam ettim.kanseri de engelli raporuma ekletmek istedim.2021 yılında eklettim %96 verildi ama hastane 2 yıllık verdi ve hastalıklarımın içinde inanın tedavisi mümkün lan bir hatsalık yok.vergi indiirmi aldım 2 yıllık verildi.4-5 ay sonra işyerim onay verdi emekli olup devam edeblirsin diye emeklilik başvuru yaptım oldum.evime yazı hiç gelmedi ben cimerden vergi indirimini 2 yıllık olduğunu vs öğrendim. (bu 2 yıllık rapor ile ibb otopark akbil vs imkanlarıa da kaydoldum.beni eve kontrole gidin diye yazı 3 ay kala gelmedi.sgk ya cimere sordum 3 ay kala yok yanıt. ben bbizzat gittim geçen hafta sevk kağıdı aldım.raporu aldığım hastaneye tekrar gittim.bana oranımı söylemediler.odadan zaten heyet başkanı kovdu işitmem de az ne dediğini de tam duymadım. dışarı çıkıca memur e nabıza yükenmeyeceğini , sgk dan alabileceğimi söyledi.sgk ya raporu 10 günde ulaştırılarmış.telefonu açan olsa teyit alırım ama yok yok yok delireceğim.şimdi heyete sevk alırken gençten bir memur yazdı doğru mu yazdı sevki emin değilim.adı geçenin sakatlık derecesinde deişiklik olabileceği dikkate alınarak başvuru tarihindne itibaren .......resmi gazetede yayınlalnn özürlülük ölçütü sınıflandırması ve mzürlülere verilecek sağlık kuruku raporu hakkında yönetmelik gereğince sağlık raporu düznelrenerek merkezimize gönderilmesine .....konu:kontrol muayanesi demişler.bu yazı ile gönderecekler.SORUM ŞU :heyetten çıkan rapor engelli raporu mu ? ben yeniden vergi indiirmine mi başvuracağım? işyerinde çalışmaya devam ediyorum.engelli kadrsounda görünmek için bu rapora ihtiyacım var ama raporu da elime vermediler.bu rapora nerdne ulaşabilirim? ben engelli kadrsounda gösterimezsem beni direk kovarlar.unkapanı sgk kesinlike tel açmıyor il sağlık da açmıyor @OturanBoğa

yani şimdi hastane bana engelli rapor mu verdi sağlık raporu mu verdi? memur yanlış mı yazmış sevk kağıdını?

hanifeaydin geçmiş olsun.Ssk sevkinden sonra aldığın engelli raporu e nabız yada e devket üzerinden çıktısını ala bilirsin.Vergi indirimi içinde kullana bilirsin isyerine verip.Heyete girdiğin hastane sisteme ne zaman yüklerseniz o zaman çıktısını alırsın.ortalama 1 hafta sürüyor.yogunluga göre uzunda süre bilir.Mevcut hastalıkların senin zaten kronik bu sefer sürekli çıka bilir.Genelde kanser hastalıkları için ilk 5 yıl remisyon süresi dolunca surekliye çevriliyor.yönetmelige göre zaten onkoloji hatsaları yani kanser hastası için en düşük oran %40 hastalık kematerapiden sonra şifa bulsada %40 in altında oran vermeleri söz konusu değil.

fenerliyizz

tşk ederim ama sgk memuru kontrol muayenesi yazmış sonra iş güüc kaybı belirleme için demiş vs vs alamdım sevk kağıdı olarak aldık ama memur 20 yaşında bile görünmüyordu doğru mu yaptı bilemedik. sonra hastanede heyet çıkışı biz e nabıza yüklemiyoruz dedi heyette çalışan memur ben nerden alacağım diyince sgk ya git konuş dedi zaten soru sormak cevap almak ne mümkün . inanın bu hatsa halimle beddua ettim durdum. 2.5 saat bir dokyoru diğerini 1.5 saat saat bekledik kusura bakmayın demedi. ben inanın imseye ulaşamdım inşallah dediğiniz gibi olur yoksa işyerimle sorun yaşarım .sgk plmazsa aylık yatışlarım olmaz

fenerliyizz

5 yıl süreli verdiler.bugün e nabıza yüklediler.sgk mı onay verince yüklediler dün başka memur de öyle demişti.sgk ya gidince onlar onay verince hastane yükler demişti.YOKSA ben raporun çıktısını alıp sgk ya mı vereyim? iyica kafam karıştı.bu 3.raporum .kanserli 2. rapor oluyor 5 yıllık remisyon var doktor %60 verdi kansere ama başka birçok hatsalık olunca yine%95 oldu.zaten 5 yılı da özellikle veriyorlar.bilsem sevkimi haydarpaşa ya almazdım koşuyolunda zannettim yine taşınmış bir de. başka hastane olsa belki sürekli verirdi. umarım 5 yıl sonunu görüp yenilerim artık . ayrıca şu an ne yapacağım bilmiyorum sgk bana tebligat yollmaıyor e tebligat da gelmiyor.kendim cimere emekli maaşımı sordum .kendim gidip sevk aldım hep böyle.

hanifeaydin e nabız yada e devletten çıktısını kendin alıp isyerine vergi indirimi için vere bilirsin.Zaten elektronik imzalı oluyor sisteme yüklenen raporlar. SSK emekliliğini devamı için adresine yazı gönderir. Raporun 5 yılliksa 5 yıl sonra kontrol muayenesi isteye bilirler yada istemezler artık kontrol muayenesi iki ihtimal de var.bir jwc hafta içinde adresine yazı gelir zaten ssk emeklilik biriminden orada yazar kontrol muay kalktı yada 5 yıl sonra kontrol diye.

şimdi sgk raporumu görmemiş mi daha ? memur da yanlış biiyor yani?
şte bu adrese yazı bende gelmiyor nedense. sinir oluyorum.
eğer sgk onayı sonra olacaksa ben raporun çıktıısnı sgk ya mı götüreyim daha hızlı olsun diye?

ARTIK SGK KALDIRIR MI BİLEMEM ŞANSIM PEK YOK

Dejavu1
o engelli kontol muayenesi değil ilaç raporları vs içinmiş memur dedi

fenerliyizz
randevu almadan elimle sevk ile gittim randevusuz olmaz dedi haydarpaşa numune

hanifeaydin emekliliğini devam eder.Vergi indiriminden faydalanmak için dedim.calıstıgın yerde.Emeklinolduktan sonra çalışıyor san?

fenerliyizz

ben evet çalışmaya devam ediyorum gittiği yere kadar amacım kariyer değil özel sağlık sigortası :(
engelli 5 yıllık olan raporum e nabızda görünüyorsa sgk ya kesin gider değil mi?unkapanı sgk telefon açmıyor .teyit alacağım ekran var mı biliyor musunuz?
vergi indirimi için de mesela aylık bana çok etkisi olur mu bilmiyourm bu vergi indiirmi başka yere lazım değilse uğraşmak istemiyorum.

hanifeaydin raporun ssk ya gitmiştir rahat ol.yakında yazısı gelir adresine.vergi indirimi sgdp ile calısan ssk lı biridir için aylık 150 tl gibi maaşa yansıması var diye biliyorum. Zaten emekli olmadan çalısan asgari ücreikere bir yansıması yok.Devlet asgari ücret den vergi almadığı için işverenden.

Üst Alt