Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

T5: Yaşanmadan geçen yıllar utansın! [O an]

BeyaZenci

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Merhabalar herkese. Ben Ali. Doğma büyüme Mersin'liyim. 28 yaşındayım. 28 Yıl Mersin de yaşadıktan sonra, 2 ay önce Ankara'ya taşındık. (28 yıldan sonra başka yere alışmak çok zormuş insan hep doğdugu, doyduğu, büyüdüğü yeri arıyor)

19.01.2007 günü henüz 16 yı yeni bitirip, 17 den gün almışım. Tekstilde çalışıyorum o zaman. Sabah işe giderken karşıdan karşıya geçerken o kaza geldi başıma.

Sırtım T5 te kırık ve sinir zedelenmesi vardı. Aslında yürüyebilecektim ama doktorların hataları yanlıs amaliyatları sonucu hastane de yatış sürem çok uzadı. Ve sonunda kalıcı olarak engelli hayatım başladı.

7.5 ay beyin cerrahi yoğun bakımında yattım. 1 ay nöroloji yoğun bakımda yattım. 1 ay plastik cerrahi bölümünde yattım. 2.5 ay da fizik tedavi servisinde yattım. Toplam 11 buçuk ay hastane de yattım.

Aradan yaklaşık 12 sene geçti. Acısıyla tatlısıyla geçti. Bu arada zorlama sonucu sag bacağımı dizin 1 karış üstünden kırdım. Ama şükür sonra iyileşti. Birgün bacaklarımda kemik erimesi çıktı. 2 yıllık tedavi vb ile buda gecti cok şükür.

En çok üzüldüğüm nokta ise yaşanmadan geçip giden gençliğim yıllarım. Allah herkesin yardımcısı olsun. Daha da uzatmim sıkılmayın okurken.

geçmiş olsun arkadaşım acaba ankaraya neden taşındınız bunca yıldan sonra ? belli bir yaştan sonra yer mekan değiştirmk zor gelir insan gerçi doğduğun yer değil doyduğun yer demişler ama bilmiyorum bende aynı durumdayım 29 yaşındayım ne iş bulabildik nede eş kader utansın batsın bu dünya bee böyle hayat mı olur... :( :(

@İsyankar dostum ben ankara ya taşınmayı hiç istemedim zaten sevemedim de burayı. Taşınma nedeni amcam-kuzenler babamın kafasına girmiş gel burası güzel havası serin temiz vb şeyler diyip adamı ikna etmişler. Ve taşındık işte..

Sana da çok geçmiş olsun kardeşim dediğin gibi bu hayat bu dünya bizim için zor her anlamda ama ne yapalım çekmeye devam

Batsın dostum, mesaj at konuşalım istersen. (Nasıl mesaj atılıyor ben bilmiyorum)

Mersinden sonra Ankara kuru gelmiştir. :D Sizin akrabalar babana havası serin güzel demek yerine ayazı sert insanı pert eder dese daha doğru olurmuş. Ankara'da yaşayan biri olarak söylüyorum. Zaten çok kolay hasta olan biriyim. Koca yaz geçti şöyle güzel bir balkonda akşam çayı keyfi yapamadım. Hep rüzgar hep rüzgar. Sıcağa da gelemem ama rüzgar kötü ya. Ben sözümü isyanla bitirmiycem ama. Yok öyle batsın bu dünya falan. Sen de karamsar olma BeyaZenci hoş geldin Ankara'ya. Belki hayat karşına burda ne güzellikler çıkaracak bilemezsin. Sabret sebat et.. :)

Mavidenizim Mersin'in havasına suyunu nemli havasına kurban orası her anlamda çok güzel hiçbir yer oranın yerini tutmaz 😊
Buranın kuru soğugu var hava güneşliyken bile soğuk olabiliyor, Mavidenizim nasıl ya balkon da çay kahve keyfi yapamadın, ben kahve bağımlısıyım (ciddiyim yaklasık 10 yıldır hergün kahve içiyorum) burda da aynı şekil devam ediyorum balkonda, dediğin kadar da havası soğuk değil bence yada benim vücud dayanıklı 😊

Hoşbulduk ama hiç hoş karşılamadı beni ankara, facebook ismi bile 'bu hayat berbat' iken ben nasıl isyan etmim bu lanet hayata 😂

Ee insallah güzellikler cıkarır karşımıza, zaten tek yaptığımız sabır edip beklemek. Cevap için teşekkür ederim

BeyaZenci bizim bölge merkeze göre daha serin ve rüzgarlı. Mesela evimin çok yakınında bir park var. Parktaki bayrak (50 m.) sık sık değişir rüzgardan yırtıldığı için. :D

Mavidenizim anladım bizim keçiören yükseltepe o kadar da değil ya güzel havası 😊 sizin ora daha yüksek o zaman

Valla bende 6senedir psikiyatriden çekiyorum vücutta birşey yok ama insan bazen acısını seçmek istiyor keşke böyle saglam gözüküp sürekli aglamasaydm eve kapanmasaydm da kanser olsaydm acımı yaşasaydım diyorum.

Üst Alt