Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TAK yaparken sondanın girmemesi!?

Çok geçmiş olsun.

TAK yaparken aslında acı duymazsınız, ama işlemin kendisi can sıkıcı görünür ve ürkütücüdür. Derin bir nefes alıp işlemi gerçekleştirmeye çalışın. Alışınca hiç de zor gelmez... Bizler gnde 5-6 defa yapıyoruz. Yani, aslında doktora bile gerek yok. Zamanla kendiniz yapabilirsiniz.

Aslında her gün bir kez TAK yapmak üretradaki darlığın yinelememesi için yararlı olur. Doktorunuz sizden bunu istyebilir diye tahmin ediyorum.

tak mesaneye ğirerken kendisine yalancı yol şeçmiş olabilir bu yuzdende tak mesaneye ğirerken zorlanmış olabilirsin bülent abi

Bilemiyorum ki Akın. Yalancı da olsa bir yol kalmamıştı sanırım. Beton dökülmüş gibi kapalıydı üretra! :)

abi ben gata (bilkent rehabilitasyon merkezinde )yatarken ğünde 6 defa tak kullanıyordum doktor bana 4 e düşürecez demişti bende hocam ben çok su içiyorum yazın çok sıvı tüketiyoum demiştim doktorda bana dediği fazla tak yapmak ta iyi değil mesanede yalancı yola sebep olabilir demiştionu düşünerek cvb vermek istedim ALLAH ŞİFANI VERSİN İNŞALLAH DÜZELİR

Üst Alt