Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Takıntı dürtülerim var. Bende ne hastalığı var?

OKB ilaç ile nasıl bipolara kayıyor bana biri mantıklı açıklama yapabilir mi ?
Depresyonda olan birine duygu durum bozukluğu ilacı olmadan antidepresan veriyorsun ve maniye kayıyorsa buna bipolar 3. Yani ilaçtan dolayı bipolar bozukluk hastası oluyor. Okb yi dikkate alma başka bir bozukluk olabilir olmayabilir yerine. okb bipolara dönüşmez farklı hastalıklar ama eşlik edebilir.

@samedo99,

Bir rahatsızlıktan kayma durumu yok zaten. Bir rahatsızlık varken başka bir rahatsızlık ortaya çıkıyor. Ama bu kayma anlamına gelmiyor. Kayma kelimesini yanlış kullandım orda.

"Özellikle antidepresanlar, duygu durum düzenleyici olmadan alınırsa depresyondaki kişinin manisi atağa geçiyor.” dedi"

“Uygun tedavi edilmeyen, uygunsuz antidepresan veya uyarıcı kullanımıyla dürtülen depresyon yıllar içinde bipolar bozukluğa dönüşür.

@samedo99,

Bende ilk önce ankisiyete vardı sonra psikoza dönüştü en son şizofrene döndü sonradanda daha hafif bi hastalıga dönermi bilmem ama ilac kullanmadım uzun zaman yani bu hastalıklar evrim geciriyor bundan 20 yıl önce hic bişeyim yoktu sonra beynim birden bire bozuldu bundan şunu cıkardım özellikle psikoz vb bipolar hastalıgı doguştan geliyor zamanla degişik fsktörlerden stres bunalım deprasyon ilac kullanmamaktan hastalık ortaya cıkıyor bu hastalıkların doguştan gelen genlerden oldugu hala araştırmada bir sır gibi umarım mantıklı bir cevap olmuştur

Gideceğim yer hakkında bilgim yok. Ne lazım olur bilmem. Varsa bilgin gideceğim yer hakkında göz kırpma yerine bilgi ver hazırlık yapayım. Ama ihtimalleri değil kesin kanıtla gel nereye gideceğim? Ne lazım ?

Nickin bildiğimiz ingiliz müzisyen Cat Stevens dan esinlenmişse eğer sen gayet iyi biliyorsundur nereden gelip nereye gideceğini;) Lazım olanı da sen söyle şaşırt bizi :)

Ayrıca kalıcı olmadığımızı da iddia eden sensin iddia makamı ispatla mükelleftir;)

@samedo99, okb ile niye bipolara niye kaysın kardeşim öyle bir şey yok birde ilaç ile demişsin ilaç iyileştirmek için var okb ve bipolar farklı hastalıklar

@Grogu, mesaj attım size

@addison789,
2 tane farklı psikiyatri profesörünün yazısından alıntı yaptım. İnandırıcı gelmedi mi?

@osmangazi Aynı şeyi söylüyoruz bir tanidan tedavi olurken alınan ilaçlar başka bir tanıyı ortaya çıkarmaz yani ilaçlarını kullanırken başka bir semptoma dönüşmez

@addison789,

Doktor sana kafayı yemiş gözüyle bakar,hersey senin elinde kendini frenle, bu durumunu ailenle paylaş,mutlaka tedavi ol

Üst Alt