Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Tartışma] Hükümet engellilerin sırtından rant elde ediyor

görünen köy KLAVUZ İSTEMEZ. klavuza ihtiyacımız yok anlayacağınız. ne derler "işini sev ama ona aşık olma" işine aşık olanlar var aramızda yada kraldan çok kralcılar ki bu insanlar devleti canı pahasına savunarak bana da sert bir muhalefet yapmıştı zamanında.

neyse, bir devlet memuru yok sitede. bir o kişi girmemiş bu hükümet zamanında işe. ama bu, diğer işsiz, iş bulmayı bekleyen madur arkadaşlarımızın halinden anlamamak demek olmamalı. benimde bir işim var çünkü ve bunu yapmıyorum.

hani peki engelli istihdam yılı? madem öyle, bunların cevabı verilsin! neden kpss yi kazanan sağlıklı insanlar başvuru doldurup kamu ismi seçerek atanabiliyor da bizler bir kez daha kamunun açacağı sınava tabii tutuluyoruz? neden bizlerde bir tercih formuyla istediğimiz kurumu seçip tertemizce, torpile bulaşmadan atanamıyoruz?
neden bizlerin işe girişinde torpil bizden önce giriyor mülakata? hemde o sınava girmeden evvel başvurularda saatlerce kuyrukta beklememize, o sınavı da kazanmamıza rahmen. neden kamu kurumlarının büyük çoğunluğu hala hiiiç engelli personeli istihdam etmemiş? neden o cezayı ödemeyi yeğliyor?

bütün bu sorular her an aklımda. üstelik iyi bir işim olmasına rahmen :x :!: :!: :!:

bu insanlar devleti canı pahasına savunarak
dilemma sana teşekür ederim sonunda beni anlamışsın.ama hala devlet ve hükümet terimlerinin aynı olduğunu sananlar var içimizde.bu yüzden bu tartışma uzadı bu kadar bence.keşke benim sadece devleti savunduğumu hükümet politikalarıyla uğraşmadığımı ve bu tür hükümete yönelik eleştirilerin onun neznide türkiye cumhuriyeti devletine sürülmüş leke olacağını
Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal bakımdan örgütlenmiş millet veya milletler topluluğunun oluşturduğu tüzel varlık:
"Türkiye Devleti."- .
hükümetin ise bunu yöneten seçimle başagelmiş partiler olduğunu attığımız taşın seçilen o partiden çok devleti yaralayacağını savundum
orhan beyede tek sözüm var sen önce kendi mesajlarını oku saygısızlık yapanı bulacağına eminim.

:) akıllı insanlar böyle küçük şeylere takılmamalı yaren arkadaş. ne demek istediğimi sadece sen değil herkes anladı :)

hükümet artık günümüzde devlet demek oldu. çünkü devleti kendininmiş gibi parsel parsel istediğine satan bir hükümetimiz var çok şükür.
kime sattıklarından, ne olduğundan haberleri olmayan. birşeyi hesapsızca satıyorsan, o senin demektir.

dilemma' Alıntı:
:) akıllı insanlar böyle küçük şeylere takılmamalı yaren arkadaş. ne demek istediğimi sadece sen değil herkes anladı :)

hükümet artık günümüzde devlet demek oldu. çünkü devleti kendininmiş gibi parsel parsel istediğine satan bir hükümetimiz var çok şükür.
kime sattıklarından, ne olduğundan haberleri olmayan. birşeyi hesapsızca satıyorsan, o senin demektir.
çok haklısın ama yinede bu eleştirilerimizin başına devlet veya ülke terimlerinin getirilmemesinden yanayım.gerek bu başlıkta gerek seninle daha önceki tartışdığımız konularda savunduğum olgu buydu.bu hükümet bizi sömürüyor bu hükümet engellinin hakkını yiyor şeklinde eleştiri yapılmış olsa bu konu başlığını sadece okur geçerdim emin ol.

Üst Alt