Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Taşeron kardeşlerin çalişma sistemi!

Ne_Mutlu

Aktif Üye
Konular
62
Reaksiyonlar
0
Devlet hastanesinin durumu içler acısı . Ama faturayı ödeyen vatandaş.
Gün içinde yaşadığım bir anı:
Devlet hastanesinden bugüne randevu almıştım randevumu iptal ettiler, barkod almak için sıra bekliyorum. Yaptıracağım işlem ücrete tabii olduğu için randevu alınmıyormuş.
-Rapor dairesine inip evrak almanız gerekiyor dedi taşeron,
-evrak almama gerek yok. Eğer okursanız elinizde ki evrak hem sevk, hemde rapor özelliğinde diyorum.
Sekreterliğe telefon açıyor. Gerek yok diyor, sekreterlikteki taşeron.
Nöroloji dr u hasta kabul etmiyormuş. Ancak şehir dışından ve ücretli olanları kabul ediyormuş. vahhh ki ne vahhh
Başlıyorum doktor doktor gezmeye
Ortopediye gidiyorum. Ortopedi deki taşeron sekreter,
-rapor dairesinden evrak getirmemi istiyor yine. tekrar söylüyorum
-evrağa gerek yok, elinizde ki hem sevk hem rapor. Yok sizi tekrar yormayalım diyor.
Öyle mi dersiniz?

İniyorum rapor dairesine. Anlamıyorlar.
-Buna ne yapacaz diye birbirlerine soruyorlar.
Diyorum ki
-aslında siz hiç bir şey yapmayacaksınız. Drlar benim getirdiğim evrak üzerine kaşe ve imza ve de tanı yazacaklar. Ve sonra siz bu işlemler sonucunda kayda alacaksınız.
-Yok biz size evrak verelim dr lar buna yazsın diyorlar.
-İyi siz bilirsiniz diyorum.
Kimlik bilgilerim resimle birlikte rapor kağıdında olmasına rağmen kimlik istediler ama rapordaki bilgiye göre yazdılar yine.
Aldım, işlemleri yaptırdım. geldim yine taşeron kardeşlerimin yanına. Sonucu biliyorum ama niyetim taşeron kardeşlerimin emeklerini zayi etmemek ve icabında işin ehli olmadıklarını kavgasız gürültüsüz anlamalarını sağlamak.
Zurnanın zırt dediği yerdeyiz.
-Şey abla bunda bir yanlışlık olmuş.....
-Eeeeeee.....
-Sizde ki evrakla birlikte tekrar drlara görünmelisiniz. Bu olmaz......
-Yaaaa öyle mi diyorum. Hiç şaşırmadım. Amma velakin sizin hatanızın faturasını ben ödemeyemem. Drlar tanıyı koydu. bi zahmet siz dolaşın drları diyorum
-Olmaz abla
-Neden olmaz ! Onca söylemime rağmen, hatayı yapan sizsiniz. Sizin yaptığınız oluyorsa benim dediğim dünden olur diyorum.
Akılsız başın cezasını hep biz çekecek değiliz ya
Paşa paşa drları dolaştılar. Evrağı hazrılayabildiler. Amma velakin raporu kayda geçmediler.Belki bu sayede benden sonra gelenlere aynı sorunu yaşatmazsınız diyip yol alıyorum.

Sözün özü: Taşeron kardeşlerimin çalışma sistemi; in aşağıya çık yukarıya.

Maduriyet devam etmekte
Şöyle ki;
Verdikleri raporu İl sağlık müdürlüğü kabul etmedi. Sebep ise Raporda protokol numarası yok, tarih yok, göz doktorunun kaşesi yok ve beraberin de asıl gerekli olan ortopedi doktorunun tanısı yok. Ayrıca Nöroloji doktoru tanı olarak yazdığı cümleyi iki farklı kalemle yazdığı için İl sağlık müdürlüğü bunu sizin yazdığınızı düşünmem için çok sebep var. Dolayısıyla bu raporla sizi komisyona kabul edemem diye haklı olarak beni bir güzel fırçaladı.
Ben fırçayı kime çekecem peki?
Bende sağlık ihbar hattını arayarak şikayet dilekçesi oluşturdum. Şimdi ise kendimi sorguluyorum. Acaba doğru mu yaptım?

Bunu yapmasaydın bende sizi fırçalardım iyi yapmışsınız tabii ki

200 TL lik ne iş yaptılar bunlar? Para hastanenin kasasında sahtekar konumunda olan benim :(

Hiç ama hiç vicdanım sızlamıyor. Taşerona haksızlık etme konusunda. İşin ehli olmayıp haklı rezil rüsva edenler konusunda hiç pişman değilim. Neden mi?
Aynı doktor aynı tanıyı 2 farklı kalemle yazıyor. Ve sağlık il müdürlüğü bu ve bundan farklı sebeplerle raporumu kabul etmiyor, şuan sizi mahkemeye verebilirim. Bu raporda ki bilgiler doğrultusunda diyor. ben tekrar raporla birlikte hastaneye gidiyorum. Doktora durumu izah ediyorum. kalemler farklı olduğu için bunu sizin yazdığınızı teyit etmek amaçlı oraya kaşe ve imza atmanız gerekiyor diyorum. offf taşerona veriyor evrağı. aşağıya kaşeyi basıyor drda imzayı. tekrar diyorum ki kaşeyi hatalı olan yere basmalısınız. Taşeron bu devletin malı herkes istediği gibi kullanamaz diyor. salıyor başından beni.
Raporu yine götürüyorum sağlık il müdürlüğüne, yine aynı sebepten kabul edilmiyor
Söyleyin bana neden kızmayım ben bu taşerona.
Söylenecek çok şey var onlar için.
İşin ehli olmayanlar gelsin başa.
Onlar sefasını sürsün
Vatandaş sürünsün
Sonra da haktan adaletten bahsetsinler. ohhhh ne ala ne ala

Üst Alt