Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tatilinizi en ucuza getirme yöntemleri

@Reborn,
Soğuk ama yaş🙊🙊 şu an bile soğuktur diye tahmin ediyorum henüz sezonu açmadım 🙂

@Reborn,
Aradaki farkı anlatmak için yuvarlak bir hesap kullandım 10 TLye çay olmadığını ben de biliyorum :D

@Reborn,
Bu yil daha sezon acmamis gecen yilin fiatini vermistir gotica bizde gecen yil 1200 lira gunluk kaldigimiz apart bu yil 2000 lira fiat koymus antalyada
Dogru diyorsunuz akdenizde en guzel vakit eylul ekim kasimdada girilebilir ege icin oyle olanak olamaz

Tatil arkadaşı bulamadığım için tek başıma takılmayı sevmiyorum. Bu yüzden , bu yaz deniz tatili düşünmüyorum.

(y)Daha önce gitmeyenlere Fethiye; Hisarönü körfezi ve Kelebekler vadisi gibi yerleri tavsiye ederim.

Son düzenleme:

mutineer901

Sevgili kardeşim misafirhaneler dediğin gibi en ucuza tatil yapmanın yöntemlerinden birisi de bu kamu misafirhaneleri
1.herkesi kabul ediyor mu? İlgili kurum mensubu olma şartını aramıyor mu?
2.veya kamuda çalışan veya kamu emeklisi olma şartını aramıyor mu?

Bir misal. Oğlumun Ankara'da bir eğitimi vardı, Beraber gittik Ankara'ya, sonra biz aynı gün geri döndük. Gitmeden önce kamu misafirhaneleri teker teker aramıştık, sadece Diyanetin misafirhanesinde yer bulabildik. Önce ordu evine gittik ancak orada yer olmadığı için oğlum Diyanetin misafirhanesinde kaldı. Yanındaki oda arkadaşı da özel harekatçı bir polis imiş. Biri polis biri subay iyi anlaşmışlar ama Diyanet bunları kamu personeli diye kabul etti. Öte yandan ben Fethiye'de ya da Datça'da (şimdi hatırlamadım) öğretmenevine gittim, kamudan emekli olmama rağmen öğretmen olmadığım için kabul etmedi. Yine enteresandır Şemdinli öğretmenevini aradım, kamu emeklisi olduğumu söyleyince "kabul edilir" dedi ayrıca kamu şartının olmadığını da ilave etti. (Gidiş geliş hesabı tuzlu çıkınca gitmedik tabii Şemdinli'ye.)Yani bu misafirhanelerde bir yeknesak uygulama yok sanırım.
O nedenle yukarıdaki soruları sordum.
Selametle..

Sen emekli oldugunu yaziyorsunya alifatih bey akp emekliler yili diye emeklilere o gibi yerlerde bedava tatil imkani temmuzda olacakmis🤣 maas artirmaktansa bedava tatil imkani verecekmis tayyip😋

Eger engellilerede bubimkanlar taniniyor bedava hizmet sunuluyorsa iyi birsey
Mesela anamur ogretmenevi cok guzel hemen deniz kiyisinda plaji otelle beraber sqnirim ortoledik engellilere hicbir zorluk olmaz orada cok rahat ederler
Biz apartta kalmistik anamurda ama plaj diye gittigi iz deniz kiyisinda bu ogretmenevinin yerini imkanlarini yakindan gorunce heves etmistim
Plajin en iyi yerlerindeydi

Bir akrabamizda erdemli ogretmenler kampina goturmustu bizi
Guzel ucuz olmakla birlikte yemek icin kuyruga girmek dakikalarca karavan beklemek buyuk kalabalikta masada yer bulup yedikten sonra bulasigi tasimak tatil yapma dusu cesinde benim hic hosuma gitmemisti denizi cok guzel kalacak yeride guzeldi ama

@kardelenn,

Soğuk denizi severim. Bozcaada akvaryum koyuna gittim ve 1 saat yüzdüm öyle herkes giremez yani Ruslar gibi çevik ve atik olmak lazım. Soguk deniz ya da okyanus beni etkilemez. Köpek balığı olmasın yuzerim yani... Bozcaada denizi çivi gibidir.

Bizim insanımız tam bir yobaz, hepsi değil ama %70 kesimi tam bir pisliktir. Ben deniz ya da doga güzelliği olan bir yere giderken yanıma poşet ve eldiven alırım. Denize gireceğim yerde sigara izmariti, kola, bira, plastik, cips çöpleri kesinlikle olur. Temizlemeden orada oturup, denize girmem. Türkiye’nin doğa harikası güzel ama değerini bilmeyen ortadoğu zihniyeti yediğini&içtiğini pisliğini atar. Bu zihniyeti yok etmek lazım. Boşa oksijen tüketip, gezegenin içine ediyorlar.

Yeni acilmis bir baslik olmasina ragmen isguzarin biri goruntulemeyi sifirlamis😀
Cok goruntulenen bir baslik oldugunu biliyorum ama bu haset kiskanc arkadasi da kim oldugunu tahminen biliyorum
Yaziklar olsun bu hasetlikle ne kazandigini bir bilsem😀

Onu %90 yapalım, bazen o kadar çok utanıyorum ki Türk olduğuma...

Benim gibi poşet alıp, eldiven takıp temizleyen çevreci insanlar az değil, ben biraz iyimser düşünüyorum o yüzden %70 bağnaz bir kesim var dedim.

@kardelenn,

Yanlış biliyorsunuz gerçekte deniz suyunun sıcak mevsim Ekim kasim aylarıdır bunu unutmayınız.kaeavanin zevki başka evet ama çilesi fazla.igittiginiz her semtteki insanlar karacancilardan bıkmış durumdadırlar.bunuda size buradan soyleyeyim

torpiliniz varsa yer bulabilirseniz kyk yurtlarında deniz kıyısında olan 5-10 tanesinde ranzalı yatak , bol sinek , klimasız ve öğünsüz olarak 5 gün kalabilirsiniz. erkekler kadınlar ayrı koğuşlarda tabii :) SEYAHATSEVER

@alifatih1958,

Fatih bey yukarıda yazdığım misafirhanelerin hepsinde konaklama yaptım. Memur olduğum için indirimli kaldım fakat herkes bu misafirhanelerde konaklama yapabiliyor. Kesinlikle bir kısıtlama yok. Memura cüzi bir miktar indirim yapılıyor.

Tatili ucuza getirmenin başka bir yolu oteli aradığınız zaman yabancı dil ile konuşup rezervasyon yaptırmak. Türk olduğunuzu söylerseniz daha yüksek fiyat çekerler. Biz bize kitleriz...

Odemeyi yaparken ekstrayida odersin ama😊 foyan meydana cikinca
Kalacak hallice yer bulunca iyidedisaridan yemek cok pahali tatil yerlerinde
Isini bilen ekonomisini dusunen caresini bulur
Yeterki marketlere alisveris merkezlerine yakin olsun
Hazir barbunya ya pilakisi aldim marketten yaylanin bir porsiyonlugu
37 liraya mukemmel doyurdu
O paraya hayatta yemek olmaz lokantada

Üst Alt