Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TCDD yüksek hızlı tren ile engelli bilet alımı nasıl oluyor?

kunta

Aktif Üye
Konular
156
Reaksiyonlar
1
arkadaslar yht ile engelli vatandaşların ücretsiz seyehat edebilicekleri söyleniyor ama nasıl
bilet almak için tcdd garlaramı gitmak lazım kaç gün önceden bilet almak lazım internetten satilan online biletler gibi engellilerde ücretsiz online bilet alabiliyorlarmı
yht ile engelli ulaşımı ile ilgili bilgilerinii deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz arkadaslar

Bu konuyla ilgili formda aıklayıcı başlık var her zaman dolu olmuyor bazen gittiğin günde rahatlıkla alıyorsun
gideceğin yer bir gün önce git rahalıkla garlrdan albilirsin onu harici yerler üçretsiz vermiyor

merhaba arkadaslar ben pendikde oturuyorum dün gitdim hızli trenden bilet aldim engelli kimligimi gösterdim yani basbakanlik karti benden ücret almadilar o ücret biler alirken dedimki refakattim icinde olurmu evet dediler ama basbakanlik kartinizda refakatci göstermesi gerek dediler ya birde normal bilet fiatlari düsmüs 35 tl olmus saten ucak 49 tl ankara bunlar neyin hasabini yapiyorlar neyse ben saat 12 de yolculuk var bakalim nasil gidiyor su hizli tren

özcan kamil sizin engelli kimlik kartında [ı] ulaşımda refakatçı hakkı vardır [/ı]​ ibaresi bulunmaktamıdır

bende yok olan arkadasalr var onlarda yanindaki refakatciye ücretsiz arkadaslar

bilet satan garlar nerelerde istanbul için soruyorum

ankara gar hariç ankarada bilet satan yer varmi

ben tv den gördüm ve dikkat ettim tekerlekli sandaye kullanan birisi binemez heralde .

tekerlekli sandalye kullananda binebiliyor onun için görevliler yardımcı oluyor indirmede vede bindirmede ve normal koltuk değil

2 tane tekerlekli sadalye yeri var

ankara gar hariç bilet satan yer sincan gardan da alabilirsiniz

TCDD hızlı tren ücretsiz seyahat için öncelikle
EYBİS abone olup buradan biletinizi rezervasyon yapıp gar gidince ise rezervasyon değişikliği yapılıyor.biletinizi ücretsiz teslim ediliyor.

yok be kardesim ben direk gitdim pendik gardan alim ne abonesi sacmalamayin

sindide trendeyim gidiyorum eski sehire gectim suan

arkadaşın dediği rezervasyon olayı engelli olarak rezervasyon yapmıyorlar

ama normal ücretli rezerve yapıp ertesi dedikleri gün saate kadar gidip rezervasyon numarasıyla engelli olarak ücretsiz alabiliyorsun ondan bahsediyor

ya kardesim ben anlatamiyorum heralde yok yok yok yok oyle birsey normal insanlargiibi numara aldim siraya girdim aldim biletimi ve sabah 10 30 bindim sindi gidiyorum nerden cikariyorsunuz bunlari ya burasi istanbul dikkatinizi cekerim

özcan bilip bilmeden atıp tutma yok yok deme sana tavsiye tcdd rezervasyon hattı var

örneğin istanbuldan ankaraya geleçeksin 1 veya 2 gün öncesinden arayıp rezervasyon yapılabiliyor

ama rezervasyon yaprken engelli dersen yapmıyor

ama normal rezervasyon yapıp üçretli bileti alırken engelli kimliğini verip biletini yine üçretsiz alıyorsun

sen trenlerin üçretsiz olduğunu bilmezken ben martta hızlı trenle eskişehire gidiyordum

turan kardesim sen istanbuldamisin eger istanbuldayan cuma günü pendikde bulusalim bakalim nasil oluyormus gel tanisalim eger sen hakliyasan ben sana birde yemek ismarlayacam sendn özür dileyecem hadi bakalim varmisin yokmusun

kardeş ankaradayım tamam İstanbul yeni açıldığından yoğunluk çok olabilir

telefonda randevu olayı var istanbulda olsam gelirdim tanışırdık ankaraya gel ben sana yemek ısmarlayayım yemeğin lafı olmaz

burda özürede gerek yok çalışmasam çıkar gelirdim amma çalışıyorum

İSTANBUL YENİ AÇILDIĞIN DOLAYI YOĞUNLUKTAN DOLAYI BELKİDE TELEFONDA REZERVASYON YAPMIYOR OLABİLİRLER

REZERVASYON OLAYIDA AYIRIP BİNERKEN ALIRM ŞEKLİNDE DEĞİL MESELA YARIN AKŞAM 18 BİNECEKSİN ARAYIP REZARVASYON YAPTIRACAKTIM DEYİP NORMAL ÜÇRETLİ SANA REZERVASYON NUMARASI VERİLYOR YER KOLTUK VAGON SÖYLÜYOR TAMAM ERTESİ ÖRNEK SAAT 13 KADAR ALMAZSAN İPTAL EDİYO SİSTEM OTOMATİK O SAATE KADAR GİDERSEN ŞAYET REZARVASYON NUMARASINI VARİP ENGELLİ KİMLİĞİNİ VERİP ÜÇRETSİZ BİLETİNİ ALIYORSUN

ben eskişehire sık gidiyorum ve gideceğim tarih belli se önceden uğrayıp veya telefonla rezervasyon yapıp ertesi biletimi gidişli dönüşlü alıyorum

ANLATABİLDİMMİ

ben %40 engelliyim. engelli kimlik kartımla sadece %50 indirim yapılıyor. biletin arkasındaki indirimlerin yazdıgı kısımda da %50 oldugu yazıyor.benim mi bir hatam var

bilet de öyle yazıyor gardaki yazıdada öyle ama ücretsiz

merak ettim bileti nerden aldınız sakın dışardaki biletsatan yer demeyin ama orasıda engelli satamaz

haberleri olmamış olamaz engelli kimliğinizle nasıl ücret alırlar gar şefliğine çıkıp durumu anlatıp ücretsize çevirip ücretin iadesini isteyin

MARTTAN BU YANA TÜM TRENLER ÜÇRETSİZZZZZZZZZZ

Arkadaşlar istanbulda nerden bilet alınıyor garlar nerede kanarya garında veriliyormu bilet bana en yakın kanarya çünkü

eybis sistemi öaşişiyormu arkadaslar bende çalişmiyor 1 ay sonrasina bile rezervasyon yaptiramiyorum neden acaba yermi yok sistemmi hatali

Turan Yılmaz arkadaşım tüm trenler mi ücretsiz???
Eğer cevabın evet ise, istediğimiz yerden bilet alabiliyor muyuz ki? (Örnek Ankara-İzmir Mavi Treni.Normal koltuk ta var yataklı da.Ben yatalı dan alabilir miyim?)

Bu gün ilk ke kart almak için Ankara il müdürlüğüne gittim memure hanım o kadar kaba küt ters bi şekilde konuşuyo ki anlatamam özel günüydü sanırım daha da 25 yaşlarında bişeydi neyse mevzuyu anlatıyım, engelli seyahat kartı almak istediğimi söyledim yalnız ağır engelliyim refakatçımla gidebiliyorum ona göre verirseniz sevinirim dedim ona biz bakmıyoruz belediyeye başvurun diyor, diyorum ki web sitesinde yazıyo bakanlığın ücretsiz yararlanabiliyoruz belediyeye ne içi gidiyim diyorum yok yazsın bedava olmaz siz indirimli yararlanırsınız refakatçıda ücretini öder diyo .. neyse dedim teslim ettim çarşamba gelin alın dedi .. gelinde tcdd nı aradım gişeden kartınızı ibraz ederek alabilirsiniz siz ve refakatçiniz ücretsiz yararlanır, gideceğiniz günden bi kaç gün önce bizi arayıp seferler açılınca sorun sonra gişeden alın, webten satış veya rezarvasyon yapamazsınız diyo .. bakalım verecekleri kart nasıl olacak ..

merhaba arkadaslar ben pendikde oturuyorum dün gitdim hızli trenden bilet aldim engelli kimligimi gösterdim yani basbakanlik karti benden ücret almadilar o ücret biler alirken dedimki refakattim icinde olurmu evet dediler ama basbakanlik kartinizda refakatci göstermesi gerek dediler ya birde normal bilet fiatlari düsmüs 35 tl olmus saten ucak 49 tl ankara bunlar neyin hasabini yapiyorlar neyse ben saat 12 de yolculuk var bakalim nasil gidiyor su hizli tren[/QUOTE Özcan Bey; uçak 49 TL demişsiniz, anladığım kadarıyla İstanbul-Ankara arası doğru mudur ?

Üst Alt