Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TCDD yüksek hızlı tren ile engelli bilet alımı nasıl oluyor?

talha1907 ANKARAGAR dan KARS a engelli indirimi yataklı vagondan bilet baktım normal bilet fiyatı 287 tl engelli indirimli fiyatı 130 tl E bilet uygulaması üzerinden bilet alırsan daha karlı ve gişelere gitmene gerek kalmıyor ayrıca YHT ankara eskişehir arası busıness bilet fiyatı normal 183 tl indirimli 101 tl sadece e bilet üyeligi alman yeterli

Merhaba iyi günler engelli online bilet için tren garına engelli kimlik kartımı verdim.kayıt yaptılar.Barkod yapıştırdılar.Barkodun altında 11 haneli bir numara var.onlşne mara tek yazıyor.online bilet alırken uygulamada engelli yada adult sekmesi çıkmıyor.Yardımcı olurmusunuz.

Ben alamıyorum.Barkod birde en altta 11 haneli bir numara var.Benimki olmuyor. Yardımcı olurmusunuz.

Yardımcı olurmusunuz.Engelli online bilet için.

EYBİS uygulamasına giriş yapabiliyor musun?

Eğer giriş yapıyorsan bilet seçimini yaptıktan sonra fiyat hesapla kısmına geldiğinde Abonman Kullan kısmını aktif hale getir. Biletin fiyatının 0 tl olduğunu göreceksin.

son bilgi benden olsun istanbul sirkeci marmarayda hemen girişte solda tcdd gişeleri var oraya gidiyorsunuz
tc kimlik + engelli kimliginiz fotokopisini istiyorlar ve bir belge veriyorlar onada ad soyad ev adresi mail felan dolduracağınız
sonrasında teyit için tekrar size soruyor mail adresinizi felan bunları bitirdikten sonra 5 6 dakika içinde sisteme kayıt oluyorsunuz
engelli kimlik kartınızın arkasına barkod yapıştırıyor o barkoddaki şifre zaten telefonunzada geliyor mail + şifreyle giriş yapıyorsunuz bu kadar

Son 4 ay içinde bir kaç kez trene bindim hızlı tren dahil. Ne fotokopi ne belge ne mail adresi hiçbir şey istenmedi.Sadece engelli kimlik kartımı ve normal kimliği gösterdim biletimi aldım

Son 4 ay içinde bir kaç kez trene bindim hızlı tren dahil. Ne fotokopi ne belge ne mail adresi hiçbir şey istenmedi.Sadece engelli kimlik kartımı ve normal kimliği gösterdim biletimi aldım

PHP:

Gişeden bilet değil üyelik için gişede sizin dediginiz gibi bilet almada

eymen demir
Bilet gişesine gidip bilet alıyorsan zaten bu uygulamaya gerek yok.
Bu uygulamanın amacı gişeye gitmeden telefon yada bilgisayar ile biletini oluşturmak. İşlemlerini elektronik ortamda kendin oluşturuyorsun. Bilet alımı, bilet iptali, değişimi herşeyi kendin evinden yapabiliyorsun.

ben EGO ya binerken para vermiyorum YHT yede para vermiyorum babam kızılay a gitti engelli kartı çıkarttı

merhabalar. bugün gara gidip kaydımı yaptırdım. eybis üzerinden ücretsiz bilet alabiliyorum ama bana verdikleri karekod yapışkanlı değildi. ben de kendim kimliğimin arkasına yapıştırdım ama cüzdanımda silinmiş. üzerindeki kayıtlı numarayı telefonuma kaydettim. trene binerken bu barkodu soruyorlar mı?

@perseküsyon
Barkod veznelere gidip bilet almak yerine internetten kolaylık olması için yapılmış uygulama. Kontrol etttiklerinde barkod / karekod olmasa da sorun olmaz. Bu zamana kadar sayısını hatırlamadığım kez ankara, eskşehir, konya hızlı trene binmişimdir. Hiç arkasına baktıklarına rastlamadım. Yarın bir daha gidiyorum ankaraya mesela. Tc girince bilgiler çıkıyor zaten elindeki pos gibi bilet makinalarında.

Son düzenleme:
Hizli tren ile yolculuk

Arkadaslar istanbuldan antalyaya en uygun ücretle nasil gidebilirim ? Hizli tren varsa konyaya gecsem oradan otobusle antalyaya gecsem diye dusunuyorum ama bilemiyorum hizli tren icin bilet bulabirmiyim diyede dusunuyorum

Hızlı trene , engelli kartıyla bilet almadan direk gidip seyahat edebilir miyiz ?

Önümüzdeki hafta Eskişehir'e gideceğim Dönerken hızlı trene bineceğim Engelli kartım da var. Acaba önceden bilet alıp rezervasyon yapmadan tren garına gittiğimiz anda seyahat hakkımız olur mu ? Bunu sormak istedim. Teşekkürler...

Arkadaşlar refakatçi işi nasıl oluyor annem engelli anneme bilet alırken kendimi refakatçi olarak nasıl bilet alabilirim internetten bilet alırken öyle bir seçenek var mı ?

Arkadaşlar yüzde 40 engelli raporu ile hızlı trene ya da normal trene binmek istesem, yanımdaki kişi (yani refakatçi) benimle beraber bu trene ücretsiz binebilir mi?

refakatçin bine bilmesi için ağır engelli rapor olması lazım
benim yüzde seksen ağır engelli raporluyum
engelli kartımda ulaşımda refakatçi hakkı vardı yazıyor
ben mobil uygulamadan kendim ve refakatçim için
bilet alıyorum

Albert454690 refakatçi li bilet alman için yapman gerekenler yht ye engelli kartınla gidiyorsun kartın da refakatçi kullanım hakkı yazması gerekli form dolduruyorsun senin kartının arkasına çip yapıştırıyorlar sonra mobilden yht yi indiriyorsun refakatçi li ücretsiz bilet alıyorsun yht ye gitmeden bu arada tam bağımlı olman gerekiyor refakatçi hakkın olması için

1. Play storeden ebilet uygulamasını indir
2. Kulalnıcı adı mail adresi, şifre ise engelli kartına yapıştırılan barko numarasını girerek login olmasını sağla
3. Bilet al menüsünden nereden nereye gideceğinizi tarihiyle seçip sefer ara ya gir
4. Seferi seç. Açılan yerden koltuk seçi tıkla.
5. Koltuk seçiminden sonra açılan menüden abonman kullanı seçip onay de.
6. Fiyat 0 yazacaktır. Sözleşmeyi okudumu seçip biletleri al deyinde işlem tamam. ekran görüntüsünü alın barkotu göstereceksiniz.

benim de barkot vardı tekrar gittim şifremi yanlış girmişler. şifre düzeltildi sonra almaya başladım. 3 aktarmayla mersin-adana, adana-kayseri, kayseri-kars trenleri ile 3 aktarmayla adanadan karsa kadar gittim. Hiç gişeye uğramadan. Dönüş yolunu da aynı şekilde. Youtube de de videolar vardı sanki.

Üst Alt