Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tek rapor üzerinden Evde Bakım Aylığı ve 2022 Maaşı alınabilinir mi?

yahu arkadaşlar tecrubsi olanlar varsa yazsın lütfen buraya. İŞKUR'a kayıt için şart mı rapor?
:)
2022 aylıgına başvurulması için gereken "işkura kaydını yaptırdıgına dair belge" için özürlü raporu şartt mı? Normal kayıt yaptırsa olmuyor mu? Rapor olmadan?
yahu mac bu çocugun başı raporlarla dertte. Dilerim tecrubesi olan biri yazar da "kayıt için rapora grek yok" der.)
Ya ozzo sen 2022 aylıgına başvurdugunu ve bu yuzden işkura kayıt yaptırdıgına dair belge istendiğini soyleidn di mi?
yahu bu kadarcık işte de rapor istenir mi yahu?
offf ülkem offffffffff

Valla Abla 1 Tane Rapor Verdiler Bende Onu Göndermiştim Annemin Adına Maaş Bağlanmıştı Şimdi Benim Adıma Dönücek Ya İş Kurumuna Git Dediler Orada Rapor İstiyor O Rapordan Sonra Evde Bakım İçin Aldığım %78 Olan Raporum 3 Tanedi 1 Tane Var Ama Oda %78 Olurmu Onu Götürsem 2022 İbaresi Yok Onda?

olsun götür sonuçta işe yarar o ya:) onu götür sen:)
ya ozzo bu 2022 aylıgı için greken işkur belgesi için de mi rapor istiyorlar?
Bak sen işlerini yaparken hem biz sana yardımcı oluyoz hem sen bize:)
karşılıklı ögreniyoz valla:)
Herkes senin gibi her süreci yazsa valla bilmdiğimiz şey kalmayacak bu gidişle:)
O yüzden teşekkürler her detayı yazdıgın için. Bu sayede seninle birlikte o koridorlarda dolaşıoruz haberdar oluyoz, nasıl iş yaptıklarından.

Kalem hocam bu konularda tecrübem yok ama benimde bir malulen emeklilik için denemem olmuştu SGK dan istek yazısı götürene kadar hastane burnumuzdan getirdi...SGK vermem o istek yazısını diye tutturdu bir SGK bir Numune.. Sonunda amirine telefon ettirince kuzu gibi yazdı SGK daki şef..Malesef çok zor ülkemizde bazı şeyler..

Abla Mal Müdürlüğü Dedi Raporunla Git Onada Söyledim Raporum Ankarada Fln Dedi Sen Genede Git Dedi Adama Anlattım Maaş İçin Dedim Vs. Dedi Rapor Yada Aslı Gibidir Kaşeli Rapor Kimliğinle Gel Yapalım Dedi Bende Anlamadım Zaten Görüyorsun Beni Ne Diye Rapor İstiyorsun Halen Maf Oldum Ya Sormayın Piskolojim Bozuldu Bu Olaylar Yüzünden Nereye Gitsem Birşey Çıkıyor Anlamadım Gitti.:(

Bu İşler Böyle Paylaşmayı Severim Ben :) Teşekkürler

Yok moralini bozma ablam. Sen o bahsettiğin raporla git. sonuçta işkur'a kayıt ayrı. İstrsen tel aç olup olmayacagını sor öyle git.
On kere tel aç gerekirse:)
Mac, aslında bu gibi detaylar yazılınca bu tür sorunu olan arkadaşlara on defa gitmelerini engellemek için baştan mudahale edebiliriz. Bak işkur için rapor gerektiğini bilseydim yazardım mesela. Bu gibi detaylarda o kadar vakit ve emek kaybı oluyor ki. Tecrube paylaşımı birimizi gereksiz yere dolaşmaktan kurtarsa işte kâr:)
Ama ozzo sayesinde bunları da öğreniyoz.
Ozzo ablam uzulme en azından senin sayende bilgi paylaşımı agımız genişleyecek ve arkadaşlara yardımcı olabilecksin sen de...
Dilerim gun geleck boyle ayak işleriyle yorulmadıgınız günler de gelecek...Bu sorunları çözmek için pratik öneriler de uygulamalar da devreye girecektir.
Sorunları izlioz izlemeye devam da edeceğiz.

İnşallah Abla Yok Bu Rapor %78 Olmaz Sordum Hastane Gidip Fotokobi Çekip Başhekimde Aslı Gibidir Kaşesi Vursa? Olurmu

T:Tüm vücut fonksiyon kaybı oranının %40-%69 arası olması halinde T.İş Kurumuna yaptığı başvurusunun kayda alındığını gösterir belgenin de gönderilmesi.

o zaman ablam mac'ın yadzıklarını duydun. Hastanede sorun çıkabilirler.Kişisel başvurularda sorun çıkarıyolarmış.
işkur'a "hastaneden bir nüsha istersem bana sorun çıkarabilirler siz bana bir yazı yazın verin ben gidim o resmi yazıyla hastaneden raporun bir nüshasını isteyim" de. Bunu dene memurlarla muhabbeti koyulaştır hallet işkur aracılıgıyla...Tatlı dille yılan bile deliinden çıkar:)
ya dur ya hiçbirinden emin değilim. tecrubeis olan arkadaşların yazmasını bekleyelim biz.

ya ablacım mantık yürütüyorum şimdi. Sen o hastaneden bir rapor almışsın. O raporun bir nüshası arşivde duruyor. Ve sennin elinde bir nüsha bile yok. 2022 için başvurmuşsun. Bu başvuru için gerekli bir belge için işkur'a gitmişsin. Ve işkur senden sağlık kurulu raporu istemiş. Eğer hiç sağlık kurulu raporun olmasaydı işkur sevkiyle yeni bir rapor çıkarmak için hastaneye gidebilirdin. Ama sen zaten bir sağlık kurulu almışsın o hastaneden. Senin durumunda birinin tekrar heyete girmesine gerek yok. Sadece tek bir nüshaya ihtiyacın var. Sağlık kurulundan sağlık raporunun bir nüshasını isteyeceksin. Hastane arşivinden rapor numarana göre o raporunu rahatlıkla bulabilirler. Bunları anlat hastane sağlık kuruluna bir nüsha versinler.
Dedim ama aklıma şimdi geldi. Özürlü sağlık kurulu raporlarının her nüshası tek tek saglık kurulu yetkili doktorları tarafından imzalanmak zorunda. Sana bir nüsha verebilmeleri için -mevzuata göre- o raporda imzası olan doktorların tekrar imzalaması gerekir, onaylanması ve mühürlenmesi gerekir. Bu durumda hastane yeni bir nüsha vermeyi kabul etmez.Çünkü elinde tek bir nüsha var.Onu da veremez sana. E o nüshanın aynısını nasıl çıkartacak tekrardan? O imzalar vs nasıl yapacak? ibare değişikliği için tarih atılacak ve aynı doktorlar imzalayacak, onaylanacak, mühürlenecek. Düşünebilior musun bu işlemin ne anlama geldiğini? Rapor yeniden düzenlenior güncellenior anlamına gelior bu. O yüzden "Yeniden heyete gir" derler sana.
Ancak hastanedeki raporun fotokopisini isteyip "aslı gibidir" diye muhurletebilirsin. Bu şekilde olabilir mi diye işkur'a sor bence. Aklıma başka yol gelirse yazarım.

ablam ayrıca demişsin ki:

"Eklemediler Yeniden Rapor Çıkarmak Gerekiyormuş "

Bana Gelen Cevap Bu Yani Yeniden Rapor Çıkarmak Gerekiyor Düzenleme Yapılamazmış Diyorlar Çok Morelim Bozuldu Ve Üzüldüm Başhekim Ve Hasta Hakları Hepsi İle Görüştüm Ama Olmadı :mad::mad:

İlgili Sayılı Dilekçenizle İstemiş olduğunuz hususların yerine getirilebilmesi için
Hastanemiz Sağlık Kuruluna Müracaatınız Gerekmektedir
Bilgilerinize arz ederim

ablam bimer'e de yazsan kendini de yırtsan şu anki mevzuata göre o rapora bir tek kelime bile ekletemezsin. Çünkü bir ibarenin eklenmesi o raporun güncellenmesi anlamaına gelir.Yani şöyle anlatayım sana...
Özürlü sağlık kurulu raporu hazırlanırken her nüshası tek tek imzalanıyor, onaylanıyor ve mühürlenior. Şimdi sen o rapora bir ibare ekletmek istersen ki bu o raporda bir değişiklik demek yine tek tek o raporun imzalanması, onaylanması ve mühürlenmesi anlamına gelior. O raporu onaylayanlar,imzalayan doktorlar tarafından. Bunların olması arada bir süre geçtikten sonra baya zor. O yüzden bu işlem yeni bir rapor çıkartmak gibi olacagından, sağlık kurulu seni tekrar heyete alır. çünkü yeni bir sağlık kurulu raporu çıkarmakla bir nüsha çıkartmak ya da bir ibare ekletmek bu gibi resmi evraklarda neredeyse aynı işlemleri gerektiriyor.
Hiçbir hastane bunu kabul etmz. Yasal olmaz çünkü. O yüzden şu dilekçe ancak yeni rapor çıkartırken işe yarar:http://www.engelliler.biz/forum/sag...tek-bir-saglik-raporu-almak-icin-dilekce.html

Öncelikle Abla Düzenlerle Raporu Diye Söylediler Bende Yazdım Dilekce Kabul Olmayınca Şikayet Etmiyecektim Bülent Hocam Diyince Bende Ettim Bilseydim Yapmazdım Valla Çünkü Herkez Olmaz Diyordu Eklenmez Diyordu Ben Olur Olur Diye Tuturmuştum Belli Olmaz İnşallah Olur Ama Zor Olacak

2.Olarak
Ancak hastanedeki raporun fotokopisini isteyip "aslı gibidir" diye muhurletebilirsin. Bu şekilde olabilir mi diye işkur'a sor bence.
İş Kur Kabul Ediyor Ama Hastane Verirmi Bilmiyorum Pazartesi En İyisi Mal Müdürlüğüne Gitmek :rolleyes: Onlara Anlatıcam Bir Yazı Verirlerse Hastaneye Gidicem Fotokopisini Çekicem Aslı Gibidir Kaşesini Bastırıcam Öyle Olur İnşallah Başka Şansım Yok :(

hastane, fotokopisini "aslı gibidir" diye onaylar. rahat ol:) Durumunu anlat elinde raporunun bir nüshası bile olmadıgını... "aslı gibidir" fotokopisini verirler.

Kalem;

Bugün Hastaneye Gittim Dilekçede Yazdım Sağlık Kuruluna Gittim Vermediler Olmaz Dedi 2006 Verilen Rapor Tekrar Veremeyiz Herşey Değişti Yeni Rapor Çıkarman Gerekiyor Dedi Ben Kafayı Yedim Ya Ne Yapıcam Ya Bana Fikir Verin Ordan Çıktım T.iş Kurumuna Gittim 2007 Evde Bakım İçin Çıkardığım %74 Olan Raporumu Verdim Direk Birşey Demeden Adam İşlem Yapmaya Başladı Bu Seferde Sistemde Sorun Vardı Olmadı Yarın Gel Dedi :mad: Sansızlığın Bu Kadarı Yarın Gidicem Ama Aklıma Takılan Sorular Var

İş Kurumuna %40 ve %69 Arası Rapor Gerekiyor Yazıyordu Benim Rapor %74
Adam Bilgisayara Aktardı Dilekçe Vs İşlemleri Yapıyordu
Yani Ankaraya Verdiğim Rapor %68 2022 İbareli Bu Rapor İse 2007'de Aldım Evde Bakım İçin İbareli Sadece Raporlar Farklı Yani Bir Sorun Yaratırmı Acaba Yapıcaktı Yani Adam Ama Sorun Olurmu Sonradan Başıma?

Ablam işkur'dan istenen belge dediğin gibi %40-%69 özür oranı grubu için istenior. %70 ve üstü özrü olanlardan istenmior.
Bu durum 2022 başvuruları için geçerli. İşkur için değil. Senin evde bakım için aldığın raporu kabul ettilerse sorun olmaz merak etme. İşkur için gerekli o rapor.
Sen işkur'a kaydolduguna dair belgeyi vereceksin mal müdürlüğüne hepsi bu. Geçip de sana sgk "niçin işkur'a %78'lik raporla kaydoldun?" diyemez.
Aldığın o rapor da geçerli ve işkur bunu kabul ettikten sonra sgk'yı ilgilendirmez bu durum.
Sonradan bri sorun olmaz. Rapor oranın yukslmiş sadece. Ve o %78 oranla sgk'na başvurup aylıgını yukseltmemen için dua edebilirler ancak:) Zaten sgk işkur'dan aldıgın belgeyle ilgilenir ancak:)
Önemli olan şu an işkurdaki belgeyi alabilmen. Gerisini düşünme sen.
Halledince bilgilendirsen sevinirim. 2022 için istenen İşkur belgesini nasıl aldıklarını bilmiordum mesela ben:) Rapor gerektiğini filan...

Evet Ablam Verdim Oldu :D İş Kura Özgeçmiş Belgesi Verdiler Bana Şifre Verdiler Birde İş Bakabilirim Diye O Kadar Kısaca Sorun Kalmadı Herkese Teşekkürler Yanlız

%78 oranla sgk'na başvurup aylıgını yukseltmemen için dua edebilirler ancak

Burayı Tam Olarak Anlamadım 2022 İbaresi Yok Raporda Öyle Olurmu

Merhabalar 2022 İbaresi Eklemeleri İçin Dilekçe Verdim Hastaneye Dilekçeden Olumsuz Cevap Aldım ve Bimer Şikayete Bulundum ve Bimer Takip'de Şöyle Yazıyor
;

3972.jpg

Hastane o ibareyi eklemez, ekleyemez ablam. Ancak yeni rapor çıkartabilir.

Kalem;

Evet Olumsuz Cevap Aldım Yani Rapora İbare Eklenemez Rapor Düzenlenemez Sağlık Olsun Sonra Rapor Çıkartıp Maaşımı Yükseltirim :)

Mal Müdürlüğü Memlekete Araştırmaya Yolladığını Söyledi Ne Sürede Gelir?

Bilemeyiz ki ablam. Ama fazla sürmez gibime gelior:)

18 yaşımı doldurdum ve kendi adıma geçmesi için 2022 için evraklarımı mal müdürlüğüne verdim 4 ay olacak aralık ayı ile halen ses yok 2022 maaşını almak nasıp olmadı malesef hiç doğru düzenli alamadım bu zamana kadar 1 kere toplu para aldım 1165.tl başka bişey almadım diğer ay ilk maaşımı alacağım gün 18 doldurdum kesildi :) yani almak nasip olmadı ve ben çileden çıktım :mad::mad: artık internet takip ediyorum ama bişey anlamadım gitti her zaman değişik bişeyler ekliyorlar resime bakabilirsiniz.:)

15y9d1u.jpg

Ablam korktugum başıma geldi mi ne?
Şöyle dmeişsin: "18 yaşımı doldurdum ve kendi adıma geçmesi için 2022 için evraklarımı mal müdürlüğüne verdim..."
Sen şu başvurunu nasıl yaptıgını anlatsana bi...
Sen kesinlikle 18 yaş altı aylıgını kendi adına geçiremezsin. O 18 yaş altı aylıgı senin adına sana bakmakla yukumlu yakının adına veriliyordu. Diyelim ki senin adına baban başvurdu. Aylık için başvuran kişi oydu yani. Dolayısıyla sen 18 yaşını doldurdugun için o aylık kesilir. O 18 yaş altı aylıgı senin adına baglanamaz tekrar.
Sen evrakları raporun hariç verdiğinde kendi adına yeniden 2022 aylıgı için başvuracaksın. Dilekçende "artık 18 yaşını doldurdugun için senin adına baban tarafından alınan 18 yaş altı aylıgının kesildiğini ve evraklarını gonderdiğini fakat raporunu gondermene gerek olmadıgını dolayısıyla adına özürlü aylıgı baglanmasını" talep edecektin.
Eğer boyle yapmayıp evrakları teslim edip, 18 yaşını doldurdugun için kesilen o 18 yaş altı aylıgının kendi adına baglanmasını talp ettiysen işler baya karışmıştır. Böyle bişi mümkün değil çünkü.
Lütfen en kısa sürede mal müdürlüğüne git ve senin adına yeniden özürlü aylıgı baglanmasını istediğini ve bunun için başvurmuş oldugunu söyle. Sorun neyse tesbit etsinler ve çözsünler bu işi.

Kalem;

aynen böyle yaptım annem alıyordu kesildi sonra rapor vermedim sadece diğer evrakları kendi adıma tamamlayıp mal müdürlüğüne verdim

O halde mal müdürlüğüne git sorunun ne oldugunu sor, evrak takipte "18 yaş dolumu yazısı yazıldı" gibi bir açıklamanın oldugunu anlat ve sorunun kaynagını tam ögren. Sorunu çözmelerini talep et. Israrla kendi adına yeniden bir aylık talebinde bulundugunu evrakları teslim ettiğini ama halen niçin 18 yaş dolumu gibi bir açıklamaya maruz kaldıgının izahını iste. Bir sorun varsa çözsünler. Daha Bu ayın on ikisinde "18 yaş dolumu yazısı yazıldı" diye bir uyarının evrak açıklamalarında yer aldıgını bu durumun ne anlama geldiğini sor.
Pürüz neyse çözsünler bu işi.
Adına baglanacak aylıgın özürlü aylıgı oldugunu, evrakları bunun için verdiğini ama halen evrak takipte "18 yaş dolumu yazısı yazıldı" gibi bir uyarıyla karşılaştıgını ama artık o aylıgın kesildiğini ve sana özürlü aylıgı baglanmasını talep ettiğini ve 18 yaş altı aylıgının tekrar baglanmasının sözkonusu olamayacagını senin başvurunun yeni bir başvuru oldugunu soyle.
İşin özeti, sorun ne? En kısa sürede mal müdürlüğüne git, sorunun kaynağını öğren ve çözsünler.

Kalem;

sağol ablacım gelişmeleri yazıcam gidicem mal müdürlüğüne teşekkürler

İnşallah bunda sorun hallolur ablam. Bakalım bu sorunu çıkarmayı nasıl başarmışlar:) Ben de merak ediyorum...

12/11/2010 Tarihinde yazılan YAŞ DOLUMU YAZISI YAZILDI. yanlışlıkla veya tekrardan yazılmış olabilirdedi beklemediyiz anlaşılan öyle yazı var ise ulaşmasını bekliyeceğiz :( yada bağlanmasını bekleyeceğiz bu kadar dedi

18 Yaşımı Doldurduğum İçin Maaş Benim Adıma Rapor Hariç Diğer Evraklar Düzenlendi Takip Girdiğimde Bu Çıktı Durum Nedir? Bilgisi olan varmı resimdeki gibi bağlandımı ? ne yapamam gerekiyor:confused:

ekranalntsek.jpg

Hadi gözün aydın ablam:) Maaşın bağlanmış şükür:)
İlk aylık ödemen bugün olduğuna göre en geç 10 gün içinde toplu paran zıraat bankasına yatırılır. Online ödeme tarihi ve online ödeme tutarına ait bilgiler eski. 18 yaş altı aylıgına ait bilgiler onlar.
Toplu paran zıraat bankasına yatırılınca online ödeme tarihi ve online ödeme miktarı guncellenir. Online ödeme tarihi yenilendikten sonra en geç on gun içinde zıraat bankasından toplu paranı alırsın.
Her şey yolunda. Emekli nevi "sakat" olarak gorunuyor. İşlem tamamdır.

Kalem;

çok sevindim 2006 bu yana rahat düzgün şekilde ilk defa bağlandı hayırlısı ile alıcam ihtiyacım çok allah olmayanlarada tez vakitte nasip etsin online ödeme güncellemiş 1160 tl i ken en son 1600 tl olmuş sorun yok kağıt gelince giderim artık bankaya teşekkürler herşey için bayağı yardımcı oldun hakkını helal ett .

Kağıt gelmesini bekleme. 10 gün sonra ziraat bankası'na gidip parayı çekebilirsin. Bankadakiler ezberden "daha hesaba yatmamış" derse, ısrarcı ol. "Paranın hesaba geçtiğini sgk'ya onaylattım da öyle geldim" de. "Yanlış ekrana bakıyor olabilirmişsiniz. SGK'dakiler öyle dedi" de.

by ozzo, ablam, daha önce toplu para aldıgını ve evrak takip bilgilerini buraya kopyaladıgını bildiğim için orayla bu son evrak bilgini karşılaştırmıştım. İki taraftaki toplu parayı aynı okumuşum. Sen diyince tekrar karşılaştırdım, haklısın online para miktarı guncellenmiş. Ama online ödeme tarihi niçin guncellenmemiş? Yine mi yanlış goruyorum?
Bu arada hesap yaptım Aralık dönemi paran da toplu paraya dahil edilmiş. Toplu paran, 18 yaş dolumu sebebiyle durduruldugu 1.6.2010 tarihindn itibaren hesaplanmış. ilk dönem maaşını da Mart ayında ptt'den alırsın.
Ne hakkı ablası? Senden de biz öğrenyoruz. Paylaşım böyle bişi...

Üst Alt