Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tekerlekli sandalye bağışçıları alınsınlar lütfen... [Tartışma]

sakat kelimesini üstüne basa basa sölemk beni irite ediooooooooooo

Bu bakış açısı bana biraz ters geliyor. Hem bağış diyeceksiniz hem de (mersedes) en iyisi diyeceksiniz. Kusura bakmayın ama, 90 model Şahin de fevkalede iş görüyor. Belki biraz daha titiz bakım gerekiyor. Ayrıca 10 sandalye yerine niye 8 sandalye, Şu beklenir 10 yerine 12 kişiyi harekete geçirmek daha insani geliyor bana.

bu olaydan herhalde en çok ben çektim belediyeden 2 defa akülü tekerlekli sandalye aldım 2 side bana uygun değildi benim sandalyeye rahat oturabilmem için sırtlık kısmını biraz yatırmam lazım bu sandalyenin üceti 2700 tl verdikleri 2500 tl 90 derece dik kazık yemiş gibi oturmam gerekiyor ben onlara dua edeceğime beni bu duruma düşürdükleri için beddua ediyorum verdikleri sandalye 2 yıldır bodrumda boş boş çürüyor satıp kendime göre başka sandalye almak istedim o kadar kötü bir marka ki kimse almak istemiyor 200 tl lik fark için bize ettikleri zulme bakın her ttürlü itirazı yaptım ne fayda firmayı bile arayıp 200 tl lik farkı ben karşılayayım dedim olmaz dediler belediye bunları toplu ihaleyle alıyorlar onlarla konuşun dediler onlarıda aradım bizim verdiğimiz bu herkese aynısını veriyoruz dediler belediyeler her seferinde 100 akülü tekerlekli sandalye dağıtıyor 100 ü de aynı sanki verdikleri engellilerin hepsi aynı olmak zorunda bu da yetmiyormuş gibi sandalyeleri alıyorlar 6 ay sonra dağıtımını yapıyorlar tabi doğal olarak 6 ay şarj olmayan akü ölüyor bide üstüne akü parası ödüyorsun çok afedersiniz ama ben bunların yaptıkları işin içine edeyim özelliklede istanbul büyükşehir ve fatih belediyeleri hiçmi Allahtan korkunuz yok gece nasıl rahat uyuyorsunuz sözde iyilik yapıyorlar bana kullanamayacağım sandalyey verseniz ne olur bari hiç vermeyinde başım ağrımasın

ağa;
senin başın ağrımamış herhalde keyfi konuşuyorsun sen engeline uygun olmayan bi sandalyeyle mecburiyetten 4-5 yıl kullan bakalım böyle düşünecekmisin devlet sanki bizim vediğimizi bize vermiyor mu en iyisini vermek zorunda bırak en iyisini ihtiyacımızı karşılayanı verseler yeter sen tutmuş şahinde iş görür diyosun sen neyle neyi kıyaslıyorsun bunların yaptığı 2 bacağı olmayan insana bisiklet vermek gibi birşey bunun neresi güzel...

bu akülü tekerlekli sandelyeler neden pahalı

Benim anlamadığım konu bu bir sıfır araba pahasına fiyatlar görüyorum neden bu kadar pahalı bazı akülü sandelyer
binlirayı geçmez fiyata döksen kullanılan malzemeyi sakatır esek gibi alcak misalimi yoksa bu fiyatlar:(

Türkiyede medikal ürün olunca fiyatlar yurt dışından da pahalı oluyor.Yurt dışındaki engellilerin aylık gelirleri, devletin sağladığı haklar çok iyi ve engeline göre kullanması gereken medikal ürünleri devlet kaliteli karşılıyor uzun yıllar işine yarıyor. Türkiyedeki medikalcilerin cogu işi ticarete döktügünden uygun fiyatlı olsun engellilerin işini görüyor mu ? farketmez diyorlar.Devlette ucuza kaçtıgında ipini koparan medikalci acıyor....Burada olan engellimize oluyor....Aldığı ürünede cebinden de para ödemesi gerekiyor.hafif tekerlekli sandalyeye devlet 1200 tl ödüyor.sgksı olan engellilerden %20 kesiyor.960 tl.gibi bir para yatırıyor.bununla işini ögerebilecegin bir sandalye alabilirsin diyor.....Aslında balık baştan kokar tabiri varya devlet adam gibi yasalar koysa adam gibi belgeler istese bu çözülür ama ürünlerin fiyatlarını belirlemek için fiyat araştırması yapılıyor...Medikallerden de fiyat alırlar ve ürün fiyatları belirlenir...burda önemli olan fiyatların uygun olmasıdır. Engellilerin hayat standartını yükseltip gündelik hayatta işlerini rahat görmeleri degildir.Yurt dışındaki 3000 euroya aldıgınız sandalye türkiyeye girince nedense 5000-6000 euro oluyor...Amaç kar etmektir....Engellilerimizde toplanıp adam gibi hakkımızı savunmadığımızdan birlik olmadığımızdan böyle uygulamalara ve ayrımlara müstahak olacagız....Engellilerin çogu ve Engelli derneklerinin hemen hemen hepsi gezi eylence ve yemek yemek tatile gitmek amaçları oldugunu sandıkça biz bu konuları daha senelerce konuşuruz....

hepiniz haklısınız. yapacak şeyler bitmiş gibi kabuğumuza çekilmezsek şansımız artabilir. sıkıntılarımız ortada değil bütün sorun burada. biz yeterince ortada değiliz. göz önünde daha çok olmalıyız. empati yapmaları için onlara bu fırsatı vermeliyiz. bu öyle anlatmayla değil birlikte yaşama ile çözülecek bir sorundur.
gösteriş ve rant meraklılarına ise gereken ceza vakti zamanı gelince kesilecektir.

öyle sandalye vereceğine hiç verme kardeşim, hakkaten. var desen yok, yok desen var. ortada bir sandalye var ama iş görmüyor. ee olunca talep de edemiyorsun yenisini şey gibi kalıyosun ortada. maalesef bu memlekette sakatlığı bir gerçeklik ya da realite olarak değil de hobi sanıyor sakat olmayanlar. keyfimize biniyoruz sanki. hani forumda küfür serbest olsa döşenecem çin malı sandalyeleri bağış diye davul zurna eşliğinde kaktıranlara. nnnnnn dımın herifi parfüme, kravata kol düğmesine gelince 2000 tl den aşağısını kendine hakaret addediyor da, sakat bir insanın neredeyse uzuvları kadar önemli olan tekerleki sandalye akülü sandalye ortez proteze vs. ye gelince tavuğun suyunun suyunu yeter hatta fazla görüyor. niye sebebi basit, bu memlekette en temek haklar ve ihtiyaçlar maalesef yasayla garanti altına alınmadığından karşıdakinin vicdanına ve beynine kalıyor işin. 2 si de yok. hani utanmasalar 50 tl lik plastik sandalyelere 4 teker takıp al sana tekelekli sandalye diyecek ....... lar. yemin ederim almanyanın hollandanın çöpe attığı sandalyeleri getirseler 1000 kere daha iyi bir iş yapmış olurlar. ha bunun kesin çözümü nedir? devlet tekerlekli sandalye başına 200 tl değilde 3000 tl verecek asgari. ihtiyaca göre 10 bin 20 bin 50 bine kadar çıkaracak. bu işi yapan firmalara da teknik destek yedek parça dahil şartsız şurtsuz 5 ila 10 yıl arası garanti vereceksin diyecek. bu kadar. olur mu? kış günü kıçın açıkta kalsa rüyanda göremezsin nokta...

Üst Alt