Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TL koleksiyonu

aynen öyle yengeç; kullanılmış para benim koleksiyonumdakiler ve kirliydiler ben de elimde hırpalamadan yıkadım kuruduktan sonra da ütüledim gıcır gıcır oldular

Bende çok meraklıyım bu konuda.Madeni para kolleksiyonuna sahibim bende.30un üzerinde çeşit var ve en yenisi 10 yıl öncesine ait en eskisi de delikli bir madeni para....

bendede bir miktar var kagıt

madeni de vardı 25 kuruşlar

akıl işte onları attımm

yarın resimlerini yayınlarım

bendede eski paralar var ama azar azar bazı ülkelere ait degerlendirmek istiyorum kim alır nerde alır nasıl alır hiç bilgim yok yardım eden olursa sevinirim tel 0542 606 32 95

Bende babamdan yadigar 5. emisyon çok temiz efsane mor binlikle başladım. Sonrasında 6.7. ve 8 .emisyonları tüm tertip tamamladım. Daha ötesi için çok maddi olanaklar lazım. Bu iş öncelikle çok sabır istiyor, sonrasında sırf bu işe ayırabileceğiniz maddi olanak. Yeni başlayanlar için öncelikle çil para almaya çok gayret edin, 5. emisyondan sonrası çil olmadıkça maddi değeri yok.

Ayrıca paranın eskiliğinden ziyade nadirliği önemli. Örneğin çoğu osmanlı parası bizim cumhuriyet paralarımız kadar maddi değer taşımıyor. Çünkü piyasada bolca bulunuyor. Bunda en önemli etken o zaman ki değerlerinin düşük olması, daha iyi anlatmak gerekirse, şu anda 5 tl lik bankonotları saklamak çok kolay, oysa ki 200 tl lik bankonotları saklamayı göze almak bütçe ister. Ayrıca paraların nadirliğinden, kondisyonundan başka tertipleri, harfleri, seri numaralarıda değerini etkiler. Madeni paralar ise bolca bulunduğundan nadir olan bir kaç tanesi hariç, değeri yoktur.

Şu siteden de (Türkiye'de ki en kapsamlı sitedir) tüm kağıt, madeni, hatıra, osmanlı paralarının şu anki tüm değerlerini ve bu konuda birçok bilgiyi de öğrenebilirsiniz dostlar.

http://www.turkishbanknotes.info/

slm
bende 75 adet tarihleri 1960 ila 1994 arasında değişen madeni cent var koleksiyon namına işe yarar mı bilmiyorum bikaçta eski türk lirası var

Bir ara bende eski paralardan kolleksiyon yapıyordum. Şuan devam etmiyorum ama kolleksiyonumu hala saklıyorum.

Benim kağıt para kollaksiyonum var.. Çok nostaljik bir duygu..

Üst Alt