Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Toplumsal farkındalık oluşturmak adına neler yapabiliriz ?

HuYSuz79

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
85
Bir arkadaşımızın tekerlekli sandalye ile ilgili şehirler arası otobüsde yaşadığı sorunlar nedeni ile yazdığı soru üzerine düşünmeye başladım ve toplumsal farkındalık oluşturmak adına neler yapabileceğimizi düşündüm. Maalesef bizler bu konularda birlik olup sesimizi duyuramıyoruz ama benim aklıma gelen sosyal medya fenomenlerimizden ortak isimlerde buluşacağımız kişilere ulaşmaya çalışıp belirli sorunları gündeme getirmeleri oldu.

Mesela babala.tv den Oğuzhan Uğur'dan engellilerle ilgili program yapması istenilebilir.
Orkun Işıtmak dan bir günü engelli bir arkadaşımızla geçirmesi, yaşadığı sorunları anlatması yada bir gününü engelli bir birey gibi yaşaması istenilebilir.
NoluyoYaa da içerikler hazırlayan Fırat Albayram ve Ceyda Kasabalı dan yine hem bu konu ile ilgili bir video hazırlamaları hem de tanıdığı sosyal medya fenomenlerinden de destek istemesi gibi şeyler geldi.

Kendi adıma benim önemli bir sorunum yok. Sadece işitme cihazı kullanıyorum. Maddi manevi sorunum da yok bu yüzden bir çok kişinin yaşadığı sorunlardan dışarıda gördüklerim haricinde ben de haberdar değilim aslında.

Kısaca sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz, neler yapabiliriz, engellilerin en büyük sorunları nelerdir ve böyle bir şey yapmak işe yarar mı? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Üst Alt