Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik kazası sonrası iyileşmiş yaralanma denilip hak kaybına uğramak!?

Serkan267

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
2012 yılında ailemle birlikte geçirmiş olduğum yaralanmak trafik kazasında, femur şaft kırığı, göğüs bölgesinden aldığım darbe vb. neticesinde bacağıma çivi çakıldı. 1.5 sene sonra çivi çıkartmak için 2. Kez ameliyat oldum. 2 hafta yorgun bakım, 1 ay hastanede kaldım. 9 ay da istirahli kaldım. 6 ay fizik tedavi süreci oldu. Trafik kazası davamız bitti. Karşı taraf %75 kusurlu. 6 ay hapis paraya çevrildi. Ancak üzerine kayıtlı mal olmadığından avukat masrafları dahil biz ödedik. Bu yüzden maddi manevi davada açmadık. Ortopedi iyileşmiş femur kırığı diye sakatlık vermedi, cildiye %5 ameliyat izinden dolayı verdi.
Hasar Danışmanlık firmasına 2018 de verdik, ancak karşı sigortadan teklif bile alamadık. Sıkıntım 9 ay boyunca karşı taraf geçmiş olsuna bile gelmedi ve soguk havalarda bacağım hala ağrıyor.
Beni yönlendirecek Bi fikri olan varsa çok sevinirim.

Serkan267
Öncelikle geçmiş olsun,
En önce vekalet verdiğiniz hasar danışmanlık firmasından kurtulun, derhal maddi ve manevi tazminat davası açın, üzerine mal varlığı olsun veya olmasın önemli değil, karşı arabanın şoförüne, ruhsat sahibi ayrıysa ruhsat sahibine ve aracın trafik siğortası şirketine dava açacaksınız, oran verilmeme gibi bir durum söz konusu olamaz, kemik kırıklarının hepsine vücut bütünlüğü bozulduğu için oran verilir, parmak kırığına bile % 5 verilir,dava açtığınızda zaten adli tıptan rapor aldıracak mahkeme size, adli tıp bu konularda gereken oranı veriyor, geç kalmışsınız dava konusunda, dava açıldıktan sonrada sigorta şirketi ile anlaşabilirsin, iyi bir avukatla anlaşarak hemen işe başlamanı tavsiye ederim, ha bu arada ben avukat falan değilim, aynı süreci yaşadığım için yazıyorum,

İlginize teşekkür ederim. Bende dediğiniz gibi düşünmüştüm ama, iyileşmiş, bacakta boy kısalığı yok deyince tekrar düşmedim üzerine, hasar danışmanlık firmasının açtığı dava kapanacak yakında, tekrar heyet raporu alma şansım olur mu acaba.

Bir ricam da bakıcı giderleri. Avukatım 9 ay istirahatınız var, ancak mahkemeler 3 ayına ancak bakıcı gideri verir ve buda o yılki asgari ücret net tutarından hesaplanır, elinize bişey kalmaz masrafları düşünce dedi. Sizce tekrar dava açmaya değer mi?

Üst Alt