Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik kazası sonrası karşı taraf %100 kusurlu. Haklarım nelerdir?

Okibo

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba, 19.12.2018 de trafik kazası geçirdim. Karşı taraf %100 suçlu göründü. Devlet memuruyum yaşım 34 3800tl maaş alıyorum. Raporum hala devam ediyor ve haziran 20 gibi adli tıp raporu alcam. Şu an aksama var fakat doktor normal yuruyebilecegimi söyledi. Tabi çalışarak inşallah. Sizce ne kadar oranda rapor çıkar? Eğer herhangi bir rapor oranı çıkmazsa başka hakkım var mı? Son olarak vücut bütünlüğü bozulan bir kişiye nasıl doktor rapor vermez.

geçmiş olsun vucud bütünlüğün bozulmuşsa plastik çerahi polikliniğinden rapor alma olasılığın var 100/ 10 rapor aldığını varsayarsak 141360 tl para alırsın sigorta şirketinden

Vücut bütünlüğünden kastım alnimda atılan dikiş izleri ve kalça yan tarafta 19 adet dikiş izi. Buna rapor çıkmaz sanırım. Ben şimdi sağlam yürürsem aksama olmazsa adlı tıp rapor yüzdesi vermiycekmi acaba

adli tıpa gerek kalmaz dikişler iz birakırsa plastik cerahi polikliniğide rapor verir

Trafik kazası arabulucu

Trafik kazası sonucu %8 rapor ile sigortaya başvuru yaptım. Sigorta şirketi 15 gün içinde dönmeyince arabulucu ya başvuru yaptık. Onunda 15 gün oldu daha oturum saglanmadi. Şimdi bilirkişiye hesaplattim 153500tl çıktı. Arabulucu oturumda ne kadar teklif eder acaba? Az verirse onu alıp geri kalan için dava acabiliyormuyum? Eğer kabul etmezsem mahkemeye gidersem bu miktarın tamamını alabilir miyim? Mahkeme ne kadar sürer

15 günde evraklar kargo süreci sigorta şirketine ulaşmasi ilgili masaya gönderilmesi dosyanın açılması ancak 15 günü bulur onu beklemeden başka kanala geçmişsin bu sabırla mahkemeye verirsen 6 ayla 8 aydan önce davan açılmaz acaba o zaman nasıl durursun onu merak ediyorum.

Sigorta şirketi itirazı

Sigorta şirketi icraya verildi ve sanırım 7 günlük süreleri olacak. şimdi bu yasal süreçten sonra ne olacak?tekrar itiraz haklari bulunuyor mu yoksa ödeme yapacaklar mi?
Ayrıca avukat zamanında sigorta şirketine yanlış mahkemede dava açmış sanırım. Sigorta şirketi bundan dolayı beni icraya vermiş ve aracımı hacze sokmuş. Bu durumda benim tarafimdan mi ödenmesi gerek?

Üst Alt