Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik kazası sonrası temyiz süreci nasıl işler?

seranyilmaz

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Herkese selamlar daha önce yazdığım gibi eşimin geçirmiş olduğu kaza sonucu mahkeme 120.000 TL tazminata hükmetmişti. Fakat sigorta şirketi eşimin şöförün alkol aldığını bildiği halde arabada olduğunu iddia ederek kararı temyiz etmiş. Artık çok bunaldık bu işten senelerdir buradan gelicek paraya umut bağladık. ama sürekli bi terslik çıkıyor. kaza 2011 de oldu dava 2012 de açıldı şimdide temyiz ettiler şimdiki bu temyiz sürecinde ne olacak ? Yargıtay dan ne zaman cvp gelir sonuç ne olur ne zaman olur llütfen bi fikir verin sigorta şirketi ile anlaşma yoluna gidilebilirmi ??

sen okyanusu geçmişsin derede boğulmaktan korkuyorsun, temyiz süreci en fazla 1 yıl içinde neticelenir, bu kadar beklemişsin biraz daha dayan, hem faiziyle beraber alacaksın zaten kaybın olmayacak, bu durumda sigortayla anlaşmayı teklif edersen sigorta şirketi seni çok güzel kandırır,

@kazazede

Arkadaşlar hepinizi iyi günler diliyorum. Sayenizde bir çok konuda buradan yardım aldım bugüne kadar şimdi yine aklıma takılan bi kaç sorun var hepinizden bilgi ve yorum bekliyorum.

eşimin geçirdiği trafik kazası sonrası sigorta firmasına ve araç şoförüne dava açmıştık. mahkeme 5.nci ayda sonuçlanmıştı sigorta şirketi dilekçesinde hatır taşımacılığından ve alkollü sürücünün arabasına binerek kusura katılımdan dolayı tazminattan indirim istemişti. fakat hakim kararında sigorta şirketinin sorumlu olduğu maddi tazminat için bir indirim uygulamadan aktüerya ve diğer raporları değerlendirerek 122000 Tl nin ödenmesine hükmetti. Ancak sadece sürücüye verile 15.000 TL lik manevi tazminat için bu indidirmleri uygulayara kısmen red kısmen kabul ile 8000 TL ye düşürüp karar verdi. Bunun üzerine sigorta şirketi kararı temyiz etti ve indirim yapılması gerektiğini söyledi. Yargıtay ne yönde karar verir sizce ????

birde karar tarihi 25.05.2015 yargıtayın sitesinden baktığımda 20. Hukuk dairesinde gözüküyor ve geliş tarihi 24,08,2015 gözüküyor arşivde gözüküyordu ama bugün incelemede gözüküyor Yargıtay ne zaman kara verir ?????

Hepinize şimdiden teşekkür ederim lütfen cevaplarınızı esirgemeyin.

Yargitayda unutulan dosya

Arkadaslar merhaba bundan 2 yil once sayenizde bilgi sahibi olup surec ile ilgili bilgilenmistim. Simdi yine yardiminiza ihtiyacim var bilgi ve tecrubenizle bana yardimci olursaniz sevinirim.

2011 de esimin gecirdigi trafik kazasi sebebiyle 25.05.2015 tarihinde mahkeme karariyla 120.00 tl tazminat onaylandi fakat sigorta sitketi karari temyiz etti
dosya once 8.Hukuk dairesine gitti ordan takipsizlik alip hukuk is bolumu inceleme kurulana gitti sonrasinda 20.12.2015 tarihinde 17. Hukuk dairesine gonderildi 1.5 senedir orda arsivde bekliyor
bu dosya ne zaman sonuclanir cok uzamadimi sizcede toplamda 2 senedir yargitayda
.

Merhabalar benimde dosyam temyizde 12 binlerde sonuclansa keşke

Ogz48

Kaç yıl oldu? Yargitay sürecini soruyorum.

Üst Alt