Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik kazası sonucu %9 raporla ne kadar tazminat alırım?

ücretsiz destek
hocam şimdi beni avukatım aradı bilirkişi ile görüştüğünü söyledi 59 bin belirlemiş tazminatı bana sordu karara cıkrtalım sonucu dedı bende ne yapılması gerkıyorsa yapılsın dedım ne yapmam gerekiyor size danışayım dedım 14 temmuzda durusmam var bılırkısden sonuc ulasacak mahkemeye sizin belirttiğiniz meblanın bayagı altında nasıl hareket etmem gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım?

dosyanıza bakmadan bir şey söyleyebilmem mümkün değil.
bilirkişi 59 bin demişse raporu incelemek lazım. doğru da olabilir yanlış da olabilir.
sizin kaza bilgileri neydi? sakatlık oranı, gelir, doğum tarihi, kusur oranı, kaza tarihi vs.

ücretsiz destek
kaza tarihi:20.12.2014
dogum tarıhı:21.11.1983
rapor oranı yuzde 9 sürekli
kusur oranı 100 /100 karşı taraf
kaza tarihinde asgari ücret( 900 ) 17.02.2015 tarihinden 31.12.2015 tarihine kadar( 1400) 01.01.2016 tarihinden bugune kadar (1800) net maaş.

sana 43 bın teklıf edılmii bılırkısı 59 bın demış bıde bu yılın sonunu bulur mahkeme cunkı adlı tatıl var arada 16 bın var karar senin beklerım dersen devam et yok beklemem demezsen imzayı atıp 8 gun icinde paranı alırsın

Sayın @hasan umut aydın,

Verdiğiniz bilgilere göre, asgari ücrete göre yaklaşık 55.000-TL - 60.000-TL tazminat çıkmakta. Gelir 1.800-TL esas alınırsa 95.000 - 100.000-TL arası çıkar.

59.000-TL'lik raporu incelemek lazım ve tespit edilecek konularda itiraz edilerek mahkemeden yeni bir bilirkişi raporu alınması sağlanmalıdır.

Böylece hakkınız olan gerçek tazminatı alabilirsiniz.

Saygılarımla.

armağanözmen

hocam yarın avukatımla gorüşecem ben kaza tarihinde çalışmıyordum kazadan 2 ay sonra işe başladım yazdıgım ücretler üzerinden hala çalışmaktayım avukatım çalıştığımı biliyor fakat benden maaş bodrosu falan talep etmedi dün aradı bu rakamı bildiridi ne yapmam gerekiyor yarın yanına gidip yüz yüz ekonuşacam bu konuyla ilgili ?

hasan umut aydın

Avukatınızın maaş bordronuzu mahkemeye sunması ve bilinen son gelirinize göre tazminat hesabının yapılmasını sağlaması gerekmektedir. Diğer türlü hak kaybına uğramış olursunuz.

Saygılarımla.

armağanözmen

yarın ben avukatuımla görüşecem bu konuyu çünkü benden maaş bodrosu falan istemedi bende burdan avukat arkadaşların yaptıgı acıklamalara göre baktıgımda son gelir üzerinden tespit edilmesi gerektiğini öğrendim .

21.03.2015 tarihinde kaza yaptım.
%100 asLi kusur karşı tarafta .
14.01.1991
950 tL kazancım vardı.
%6 kalıcı raporum var .
şuan 2020 tL gelirim var. hesaplamadan anlayan biri yardımcı olabilir mi ?

Arkadaşlar ben grafik kazası gecirdim yolcuydum kusur oranım yok nekadar tazminat ödeyecek sigorta şirketi acaba yardımcı olabilir misiniz
Kaza tarihi: 11/11/2018
Doğum tarihi: 01.03.1991
Rapor oranı: %10
Maaş: 3100 TL

Merhabalar bende bisey sorsam cevap verırmıanızlütfen bende kaza geçirdim araç içi kaza ben yolcuyum adlı tıptan yüzde 18 rapor çıktı benim bacagımın şaft ana kemiği kırıldı 21 dikiş 2 platin ve 14 vida var sigortadan ne kadar ücret alırım yaşım 46 ev hanımıyım bu arada kazada karşı taraf yüzde yüz kusurlu banada yardımcı olurmusunuz lutfen

Kocaeli'de bu işi hakkıyla yapan bir sigorta ve hasar uzmanı olarak çalışan Grup Merkez Hasar firmasını öneririm. Ben daha önce tazminat aldım.Bu firmanın Kocaeli il müdürü Faruk beydir.Eğer ulaşmak isterseniz telefonu mevcuttur.

Slm 04.10.2020 de trafik kazasi geçirdim.sol dizimde meniskus 3.derece yırtık on capraz bag kopmuş % 9 rapor cikti.ne kadar tazminat alırım ve bu bu sıkıntıya %9 rapor dogrumudur. Şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
yaşınızı ve kusuru durumunu bildirebilirseniz hesaplama yapabilirim

Üst Alt