Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trajikomik Haber ve Görseller

Konular
2
Reaksiyonlar
0
Sosyal medyada gördüğüm ya da arkadaşlar tarafından atılan absürt, komik/trajikomik haberleri ve görselleri paylaşmak istedim. Elime düştükçe devamını da getiririm.

Not: Ülkenin "ne yazık ki" genel gündemi siyaset ve ekonomi üzerinde olduğu için, bu konularda da gelebilir, kimse alınmasın, tartışma başlatmasın. Hatırlatmak isterim ki "izahı olmayan şeylerin mizahı olur."

FblbSZOWIAIeM2q

-Yer Trabzon, doktor kılığına giren bir inşaat işçisi hasta yakınları tarafından dayak yiyor, polis neden yaptın dediğinde "Hep doktor olmak istemiştim" yanıtını alıyor. Ayrıca daha önce de farklı hastanelerde doktor kılığına girmiş :)

FbpcO_XXkAMxjah

-Twitter'da yaptığını tek kelimeyle anlat akımı çıkmış, herkes uğraştığı konu hakkında tek kelimelik tweet atıyor. Devamını anlatmama gerek yok görüyorsunuz, alıntılanan bu paylaşım oldukça ses getirdi. Buna gülücük koymam sıkıntılı.

bwTTRXoqHEC0cCsrbM7prA.jpg

-Yer Rusya, 63 yaşındaki müze görevlisi "tabloları ve çizimleri hiç beğenmedim" diyerek yaklaşık 800 bin dolarlık tabloyu bu hale getiriyor, sanırım anlamlandıramadığı için göz çizme ihtiyacı hissetmiş :)

DİPNOT: Aynı şekilde paylaşmak istediğiniz görsel olursa sizler de ekleyebilirsiniz, gündemi biraz da değiştirirsek hepimize ruhsal açıdan iyi gelir diye düşünüyorum.

Tek kelimelik twit akımına katılan Ümit Özdağ

Fbfv82_XgAEnmiv

Bu transfer döneminde de Fenerbahçe yönetiminin hareketlerini anlatan en iyi görsel.

FbwEZ3oXoAAkDkh

Halihazırda süren Kız Kulesi restorasyon çalışmalarında farklı açılardan çekilen görsellerde kulenin yerinde olmadığı iddia ediliyor. Bakanlığın açıklamasına göre depreme daha dayanıklı olması için betonarme yapılarının kuvvetlendirilmesi için çalışılıyormuş.

Elbette durum böyle olunca aklıma geçmişte yapılan restorasyonlardan bir tanesi geldi :)

FbwSCvBXwAE0mBb

Valla Hasan Keyfteki 5-6 bin yıllık tarihi, sular altında bırakanlardan herşeyi beklerim.

Son düzenleme:
Valla Hasan Keyfteki 5-6 bin yıllık tarihi, sular altında bırakanlardan herşeyi beklerim.

Hasankeyfi gezmiş görmüş biri olarak bu konunun abartıldığı kanısındayım. Mağaraların çoğu yukarıda. Su altında kalanlar da ben gördüğümde pek işlevsel değildi. YAnılmıyorsam su altında kalan en önemli eser eski taş köprü.

Hasankeyfi gezmiş görmüş biri olarak bu konunun abartıldığı kanısındayım. Mağaraların çoğu yukarıda. Su altında kalanlar da ben gördüğümde pek işlevsel değildi. YAnılmıyorsam su altında kalan en önemli eser eski taş köprü.

Bende gidip gördüm.

60-100 yıllık baraj için 7000 yıllık medeniyet sular altında. İnsanlık suçu değilde nedir? 😔
nLzERv.jpg

Herşeyi anlatıyor .

Sadece tarih değil ekosistem de yok ediliyor…

MeTePe Hocam oralarda yer yer kendi başına yükseklerde tek tük mağaralar var evet. Su altında kalan yer ise mağaraların aynı yerde yoğun olduğu bir yer. Turistik açıdan da söz konusu yer sular altında kaldığı için artık giden yok. Çünkü o dönemde "yerleşim yeri" olarak kabul edilecek olan yer sular altında kaldı.

Aşağıda fotoğraflarını göndereceğim yerler hepsi su altında kaldı. Bu fotoğraflarda göreceğiniz, yerde veya yükseklikte tüm mağaralar sular altında kaldı.

8v3k305V2kySVQoNaGqpcg.jpg

Burdur gölünde kirlilik ve sıcaklık nedeniyle mor sülfür bakterileri oluşmuş, görüntü güzel değil mi :)

[FONT=&quot]Tanrı, bunlardan birine şarap içmesini ve hiç evlenmemesini; diğerine de şarap içmemesini ve 4 kadınla evlenmesini söylemiş[/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]
67or3he.jpg
[/URL][/IMG]Alıntıdır.

"Düzce Mevlana Anadolu Lisesi Müdürü Suzan A*** Ç***, okula kendisine özel tuvalet yaptırdı: Müdür WC"

Haber bu, gerçeklik payını bilmediğim için müdüre hanımın fotoğrafını paylaşmayacağım ancak sosyal medyada herkesin aklına Şener Şen'in meşhur "Ağanın .... üstüne .... olur mu?" sözünü getirmiş :)

FctqIq9WQAAUX2A

Bunların seçim ve kararlarla yönetiliyoruz maalesef

1667204561733-ekran-resmi-2022-10-31-10.40

Söz konusu olan yer Beşiktaş'ın stadı. 29 Ekim coşkusuyla taraftar İzmir marşı ve çeşitli tezahüratlar yaptı, ben de izlerken eşlik etmiştim.

Anlamlandıramıyorum, reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla mı hareket ediyorlar yoksa gerçekten ipin ucunu iyice kaçırdılar mı?

Gülüyorum ağlanacak halimize.

Not: Başta ben de görselin üzerinde oynanmıştır herhalde diyerek araştırma yaptım, bizzat kendi haberleri.

Anlamlandıramıyorum, reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla mı hareket ediyorlar yoksa gerçekten ipin ucunu iyice kaçırdılar mı?

Tuvalet kağıdı seviyesinde bile olmayan bir gazete kağıdının nesini anlamlandırmaya çalışıyorsun?

Adamlar "nankör kopekler" diye manşet de atabilirlerdi. Yine de kibar davranmışlar. Sicili bundan beşbeter manşetlerle dolu.

Üst Alt