Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TSK personeliyim. Vertebra kırığı ile malulen emeklilik..?

gyrocu

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Merhaba
sahil güvenlik komutanlığı personeliyim. Bir trafik kazasında T11 ve T12 omurga kemikleri kırıldı ve düşmeye bağlı basınç sebebiyle bu kemikler yükseklik kaybı oluştu. Birkaç doktorla görüştükten sonra platin taktirmamaya karar verdim. İlk 3 ay korse kullandım ve şu ana kadar bir problem yaşamadım ancak artık çökük olan kemiklerin ağrıdıgini hissediyorum. Sağlık yönetmeliğini inceledim ancak 63. Maddede yada başka bir maddede bana uyan bir açıklama göremedim.
Benzer durum yaşayan yada bilgisi olan biri varsa kendisinden bilgi almak isterim bu durumda malul emekli yada sınıf değişikliği mi alirim?

Muvazzaf asb. 16B/1 sınıf değişikliği kararı ile emekli olabilir miyim

Sınıfı görevini yapamaz yeniden sınıflandırmasi uygundur raporu aldım. Malulen emekli olabilir miyim henüz mecburi hizmetim dolmadı bilgisi olan başından geçen biri yardımcı olabilir mi

Emeklilik işlemlerim ne zaman biter?

Arkadaşlar ben TSK'dan malulen emekli olmak üzere ilişik kesmiş bir askerim. Birligimden ilisigim 21 Mayıs'ta kesildi. Daha sonraki ilk hareket 2 Haziran'da gerçekleşti. ( 14 Haziran tarihli giriş; bir dilekçe yazmıştım onu kaydetmişler sanırım) bu tabloya bakarak bana ne zaman emekli maaşı bağlanır ikramiyemi aynı zamanda mı alırım. Bilgisi olanlar cevaplayabilir mı? Teşekkür ederim..
https://ibb.co/rmDvtVN

https://ibb.co/6JnGD4y

malulen emeklilik işlemleri 2-3 ayı bulabiliyor bilginize

Burdaki engelli olarak emekli olan bazı arkadaşlar kısa sürede işlerinin bittiklerini yazmışlar. TSK ile engel oranıyla emekli olanların süreçleri farklı mı?

SSK nın kendi heyetine giriyor dosyalar orada bir daha incelenir.

O komisyon karar verecek maluliyet onayınıza.

hem pandemi var hemde başvuru baya yoğun olabiliyor özellikle bu mevsimde

işleri ağırdan alabiliyorlar

Hugo88 Adi maluliyetim onaylanmıştı ama neden tekrar kurula girecek ki? Evet SGK aşırı yavaş benim de gözlemlediğim

Gyrocu kardesim hastalıkta ve meslekte son durumunun hakkında bilgi verebilirmisin

Üst Alt