Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TSK'da çalışırken engelli kimliği çıkarmakta bir sakınca var mı?

salim68

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar 45 d 3 den,(mıde yarısı alındı ,bağırsaklar yeniden bağlandı) maluliyet kararı ve %60 verildi ,engelli raporum ayrıca yok sadece kurulun verdiği sınıfı görevi yapamaz raporu ile SGK bu işlemi yaptı,engelli kimliği çıkarmak istiyorum engelli raporu almak gerekir mi,tsk da çalışırken engelli kimliği çıkarmanın sakıncası var mıdır.

engelli adamı TSK da nasıl çalıştırıyorlar ???

POWER_

Meslekte iken hastalandigimizdan kardeşim normalde calistirmazlar.

salim68
Geçmiş olsun, engelli kimliği çıkarmanızın kurumunuzla hiç bir ilgisi yok, çıkarabilirsiniz, size hiç bir zararı olmaz, bilakis çok faydasını görürsünüz,emniyette de aynı sıkıntıyı yaşıyan arkadaşlar var, korkuyorlar, engelli raporu alırsam polislik yaptırmazlar diye rapor almıyorlar, ben engelli raporumla emniyette polis olarak görev yaptım,emniyete sormuştum, zararı olurmu diye, onlarda istersen % 100 oranlı raporun olsun, bizi ilgilendirmez demişlerdi, bizi bağlayan Emniyet sağlık şartları yönetmeliği demişlerdi, aynı durum TSK içinde geçerli, al raporunu, çıkar engelli kartını

POWER_
Evet kardeşim

kazazede
Çok teşekkür ederim bunun için tekrardan hastaneye mi başvurmam gerekiyor yoksa verdikleri adı malul kararı yeterli oluyor mu

adi malül raporunu nereden almıştınız, oran varmıydı üzerinde

Gata dan verdiler 3 ay önce oran yazmıyor sınıfı görevi yapamaz yazıyor,SGK bugün adı malul olduğuna kara verilmistir yazmış %60 iş gücü kaybı ile.Ben geri hizmeti seçip malul hakkım saklı kalacak ama engelli kimliği de çıkarmak istiyorum.İzlemem gereken yol konusunda yardımcı olursanız sevinirim. kazazede

60 malul kararı var diyorsunuz rapor yok diyorsunuz. 60 altı rapor alısanız büyük ihtimal masabaşı bir görevde devam edersiniz 60 üstü olursa emekli ederler

muhendis3232

SGK nin verdiği aylık bağlamadaki iş gücü kaybı oranı 60 verdi belki ben anlatamadım ,hastaneden ayrıca engelli raporum yok sadece sınıf görev yapamaz raporu mevcut.

Bende bu sorulara cevap bulabilmek adına konu açtım yol göstersin diye

salim68

bu konu ile alakalı bilgisi olan çok yoktur burda komutanım bence siz engelli kimliğini veren kurumu arayarak yada bizzat giderek bilgi almalısınız. Yoksa burda herkes yorum yapıp boş laf üretecek :) geçmiş olsun

tsunami_
Teşekkür ederim kardeşim aile sosyal politikalar bakanlığı veriyordu orayada sorayım.

salim68

kimlik kartı çıkarırken engelli rapourunu istiyor onu deyim o yüzden kart çıkmaz. sizin engelli raporu almanız lazım

salim68
Gatadan aldığınız raporla engelli kimliği çıkaramazsınız, tekrar tam teşekküllü bir devlet veya üniversite hastanesine müracaat edeceksiniz ve heyete gireceksiniz,heyete girerken eğer rahatsızlığınız ortopedikse ötv yönündende değerlendirilmesini isteyin raporunuzun, rapor alabileceğiniz hastaneler şunlar
https://khgmcalisanhaklaridb.saglik...eye-yetkili-hastane-listesi---06092021pdf.pdf

muhendis3232
Memurlarda öyle bir durum yok, illaki % 60 alacaksın diye bir şey yok, % 60 olayı sigortalı çalışanlarda,özellikle Askeriye ve Emniyette kendi Sağlık şartları yönetmeliğine göre işlem tesis edilir,

kazazede

Teşekkür ederim abi sorunum mide bagırsak ile ilgili tüm doktorları geziyormuyuz bu süreçte yoksa sadece ilgili branşamı yönlendiriyor

salim68
Engelli raporu için büyük heyete giriyorsunuz ve 7-8 tane branş doktorunu dolaşıyorsunuz

Üst Alt