Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Turkcell-DestekCell Hakkında bir açık...

Turkcell 3 yıl önce destekcell tarifesindeki abonelerine yaptığı hatayı yine yaptı. (En azından şimdilik benim faturamda)

Güncel ve Fatura sorgulamaları (100 Sms sınırı ile) destekcelliler için ücretsiz olması gerekirken son faturamda ücretlendirildiğini gördüm. Müşteri Hizmetlerine başvurdum, inceleyip geri dönüş yapacaklarmış.

Sizlerin de son fatura detaylarınızı incelemenizi öneririm.

Yaklaşık 3 ay oluyor başvuru yapalı, bir kez daha aradığımda yazılı olarak da cevap verdiler, "Mutlaka geri dönüş yapılacak." diyorlar. Şuan inceleme aşamasındaymış. (Sadece fatura sorgulaması değil, fatura ve güncel sorgulaması.)

Faturanın yüklü gelmesinin fatura ya da güncel sorgulamalarıyla ilgili olduğunu sanmıyorum, tek sorgulama 60 kuruş civarı (Tabi fazla miktarda sorgulama yapılıyorsa onu bilemem.)

Başvurunun aşağıdaki linke yapılması daha mantıklı gibi.

TURKCELL - Söz Sizde

Bu arada destekservis1 ve destekservis2 kapsamlarını değiştirmişler.

TURKCELL - Destek (Detaylar kısmında)

Özel Paketler:

BizBize Destek tarifesinden yararlanıyorsanız, ücretsiz kullanabileceğiniz özel servis paketleri de bulunuyor.

Seçeceğiniz pakete göre aşağıdakilerden birinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz:

DestekServis1
  • Her ay ücretsiz 10 adet KimAramış kullanımı
  • Her ay ücretsiz 10 adet kısa mesaj
  • Her ay ücretsiz 1MB bilgisayardan internet
DestekServis2
BizBize Destek paketlerine kısa mesajla abone olabilir, aboneliğinizi iptal edebilir ya da paket değişimi yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki metinlerden uygun olanını yazıp 5582'ye kısa mesaj yollamanız yeterli.

"ABONE DESTEK1",
"ABONE DESTEK2",
"IPTAL DESTEK1",
"IPTAL DESTEK2" ,
"DEGISTIR DESTEK1 DESTEK2",
"DEGISTIR DESTEK2 DESTEK1".

Başına sabit alan kodunu koyarak (0212 444 gibi) yapılan 444'lü müşteri hizmetleri aramaları Her Yöne 1500 dakika kapsamında ücretlendirilirken, herhangi bir sabit alan kodu koymadan yapılan 444'lü müşteri hizmetleri aramaları Her Yöne 1500 dakika kapsamında değildir. Turkcell müşteri hizmetlerini aramak 1 SMS olarak ücretlendirilir.

destekservis1 zaten destekservis2 yi kapsıyor, öyleyse destekservis2'ye ne gerek var?

DestekServis1
  • Her ay ücretsiz 10 adet KimAramış kullanımı (Zaten bu servis bildiğim kadarıyla tüm abonelere ücretsiz, kullansanız da kullanmasanız da...)
  • Her ay ücretsiz 10 adet kısa mesaj
DestekServis2

Evet arkadaşlar geçenlerde turkcell'i aradım. Destekcell'in hiçbir anlamı kalmadığını ve yeni kampanyaların da daha uygun, hatta diğer operatörlerin daha da uygun söyleyip hattımı iptal edeceğimi söyledim. Faturaların çok kabarık gelmesini şikayet ettim. Yetkililere bildireceklerini söylediler. Sonuç olarak faturamın 30 tl gelmesini beklerken, 18 tl geldi. Valla arkadaşlar ben bişey anlamadım. Bence şikayetlerin faydası oluyo...

Az önce Trcell'den gelen mesaj: "Cep telefonunuzdan 7500 ü tuşlayın. Fatura bilgilerinize ve güncel görüşme tutarınıza hemen ve ücretsiz ulaşın."

Aradım 7500 ü (defalarca) aynen şunu söylüyor. "Fatura cepte servisine hoşgeldiniz. Bu servisimiz ücretsizdir." diyor ve dıt dıt dıt diye bir sesden sonra kapanıyor. Servisi sanırım tam anlamıyla hizmete geçirememişler anladığım kadarıyla.

Bundan sonra mesaj sorgulaması yerine 7500 ü arayarak güncel ve fatura bilgilerimize ulaşacağız sanırım. (Tabii servis hizmet verirse...)

Servis bugün kullanımda. Artık 7500'ü arayarak sesli yanıt sistemiyle güncel ve fatura bilgilerimize ücretsiz ulaşabileceğiz.

Kardeş servis destekcellilere özel mi? yoksa diğer tarifelere de mi?

Onu araştırıyorum, tam emin değilim. Sadece destekcell'lilere olabilir.

Ben de destekcelliyim ama bana öyle bi mesaj gelmedi. Açıkçası faturaya yansır diye korkuyorum. Turkcell bayileri doğru dürüst bişey bilmiyorlar. Konu hakkında net bilgiyi aldığında buraya yazarsan sevinirim.

Değerli Arkadaşlar,
Ben Görme Engelli Bir insanım. Noter'den Onaylı Kaşem Var. Bütün kamu kuruluşlarında, doğru düzgün imza atamadığım için bu kaşeyi kullanıyorum. Destek Cell hattı almak istiyorum. Turkcell İletişim merkezlerinde, Noter onaylı kaşemi Kullanabilir miyim?

PARAPLEJİ 27;
7500, tüm faturalı hatların fatura ve güncel tutarını sorguladığı servistir. sadece destekcellde bu servis ücretsizdir.

matraks12;
büyük ihtimal kullanabilirsin ama yinede bayi evraklı işlemleri karşıladığından bu konuyla ilgili bilgiyi turkcell extralardan alabilirsin. aşağıdaki linkten bayi listeleri var. istersen bulunduğun yere yakın bir bayiyi arayıp durumunu netleştir sonra başvur derim.

http://www.turkcell.com.tr/bizeulasin/turkcellnoktalari/turkcelliletisimmerkezi

7500, tüm faturalı hatların fatura ve güncel tutarını sorguladığı servistir. sadece destekcellde bu servis ücretsizdir.
İzninizle Bir konuyu düzeltmek istiyorum;
Ben Destekcell hattı olmayan bir abonenin telefonundan da, 7500'ü aradığımda da, bu servisimiz ücretsi
zdir. anonsuyla karşılaşıyorum.

kısa bir süre önceye kadar 7500 servisi 2 sms ücretindeydi. sadece destekcellilere ücretsizdi.oda yanılmıyorsam aylık 100 sorgulama içindi. Turkcell ana sayfadan baktığımda dediğiniz doğru ücretlendirilemelerde yeniliğe gidilmiş şuan ıvr sorgulama tüm faturalı hatlara ücretsiz.

Fatura Sorgulama ve Güncel Sorgulama için servis ücreti, sorgulama başına 0,9 TL'dir.
Fatura Cepte ve Güncel abonelik servisleri aylık 0,9 TL olarak ücretlendirilir.
7500 Fatura Cepte IVR servisi ücretsizdir

Ayrıca 7500 şuan tam sesli yanıt sistemi olmuş, seçimlerinizi tuşlarla değil konuşarak yapıyorsunuz. Gerçi sistem pek düzgün çalışmıyor, bir kaç denemeden sonra yine tuşlarla seçim menüsüne aktarılıyor.

Teknolojinin her nimetinden faydalanmak zorunda değiliz ki yahu, ya sistemi doğru düzgün çalıştırın ondan sonra devreye sokun ya da hiç sokmayın.

Arkadaşlar, Destekcell tarifesinin diğer tarifelere göre artık bir avantajı kalmamıştır. Bu sebeple 3 ay önce Turkcell'e ücretlerin tekrar düzenlenmesi talebi için bir yazı göndermiştim. Ne kadar çok talep olursa o kadar iyi olacağı görüşündeyim. Paylaşayım istedim, yazı aşağıdadır.

"D[FONT=Helvetica][SIZE=3]estekcell tarifesini kullanan aboneler Bizbize tarifesine göre %61 daha avantajlı konuşmaktadır. Sınırsız konuşma paketleri, kampanyalar ve diğer operatörlerin de benzer tarifeleri göz önünde tutulduğunda Destekcell kullanıcıları için %61'lik avantaj ortadan kalkmaktadır. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Helvetica][SIZE=3]Biz engelliler için cep telefonu gereksinim olmaktan çok zaman zaman hayati önem arz eder hale gelmektedir. Son zamanlarda teknolojinin ilerlemesi, diğer tarifelerde görüşme fiyatlarının ucuzlaması, Destekcell tarifesine yansımamıştır. Bu anlamda sınırsız görüşme paketleri ya da ekonomik paketler de göz önünde tutularak Destekcell tarife ücretlerinin tekrar gözden geçirilip düzenlenerek engelliler için avantajlı hale getirilmesi konusunda yardımlarınızı rica ederim."[/SIZE][/FONT]

Bir destekte benden olsun :D

Sevgili Müşterimiz;
İletmiş olduğunuz talebinizle ilgili sizinle en kısa zamanda iletişime geçeceğiz.
Size hizmet edebilme fırsatı sunduğunuz ve iletişimde Turkcell’i seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Sözsizde Ekibi

A_GEYiK;
çok güzel tespit ben yillar önce iptal ettirdim böyle saçmalik olmaz ne yapalim burasi türkiye engelliere destek olan bir kampanya ama diğer kampanyalara göre 3kat fazla ödeme yapiyoruz güya destekcell ama ben diyorum ki kazikcell tarifemiz bana katilmayan varmi?

Destekcell mi köstekcell mi ben geçenlerde aldım destekcell ilk faturam geldi 95 tl

Turkcell den bana mesaj geldi arkadaşlar bakın..
[FONT=Verdana]Sayın Kaya,[/FONT]

[FONT=Verdana]Olumlu veya olumsuz eleştirilerinizi kendimizi geliştirme fırsatı olarak görüyoruz. [/FONT]

[FONT=Verdana]Görüş ve önerilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.[/FONT]

[FONT=Verdana]Saygılarımızla,[/FONT]
[FONT=Verdana]Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.[/FONT]

[FONT=Verdana]Hasan Basri ONEL [/FONT]
[FONT=Verdana]Müşteri Çözüm Merkezi[/FONT]

Benim mailime yanıt şu şekilde oldu :) Beklemedeyim
Herkez bence destek olsun

[FONT=Arial][SIZE=2]Sayın Mert,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial]Başvurunuz hakkında en kısa süre içinde size bilgi verilecektir.[/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Times New Roman] [/FONT][FONT=Verdana][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][FONT=Arial] [/FONT][/FONT]
[FONT=Arial]Saygılarımızla,[/FONT]
[FONT=Arial]Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.[/FONT]
[FONT=Verdana][FONT=Arial] [/FONT][/FONT]
[FONT=Arial]Gözde CÖMERT[/FONT]
[FONT=Arial]Müşteri Çözüm Merkezi[/FONT]

Talep etmek için Destekcell abonesi olmak gerekmiyor diye düşünüyorum.
Gerek Destekcell olsun Turkcell abonesi olsun ya da farklı bir gsm operatörü kullanıcısı bile olunsa başvuru yapılabilir diye düşünüyorum. Sonuçta ortalama 8 milyon engellinin yaşadığı ülkemizde herkesin çevresinde en azından 1 engelli mutlaka vardır.

http://www.engelliler.biz/forum/dig...ajli-hale-gelmesi-icin-talepte-bulunalim.html

Üst Alt