Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tutanak tutulmayan trafik kazası sonrası ne yapabilirim?

buraksah

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
7
Merhabalar,

Umarım konuyu doğru yerde açmışımdır.

Dün İstanbulda dur kalk esnasında yol daralma kısmında küçük bir kaza yaşadım. Yol E-5 olduğu için akış çoktu ve ikimizde de tutanak yoktu.

Bende alttan alarak gerekli iletişim ve ruhsat gibi bilgileri karşılıklı alarak dağılalım gerekeni sonra yaparız dedim.

Gereksiz detaylarla boğmak istemiyoruz sizleri. Uzun lafın kısası aracımda hiç bir hasar yok ancak karşı tarafta basit bir göçük var. Karşı taraf tüm iyi niyetli ısrarlarıma rağmen benimle tutanak tutmuyor.

Bu halde ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim. Tüm elimden geleni yapıyorum ancak nuh diyor peygamber demiyor elden para istiyor tutanak istemiyor. Üste çıkmaya çalışan ve anlaşılamayan bir tavrı var

Geçmiş olsun hiçbir şey yapmayın.mademki diretiyor.bir TL bile vermeyin.o an tutanak tuttursaymis .kanunda yeri yurdu yok böyle bir olayın.demekki karşı tarafın ya eksik evrakları var.yada alkollü filandi derim bunun başka açıklaması yok

@Mustafa 1972,
Teşekkür ederim. Şu anda beklemeye aldım zaten bakalım. Karşı taraftan nasıl bir hamle gelecek

öncellikler geçmiş olsun. %100 kusurlu yada kusursuz olsa bile Karşı taraf kesin evrakları eksik olabilir üçkağıtçıya getiriyor. Siz kaza esasında fotoğrafları çektiniz mi? eğer çektiyse baktın karşı taraf itiraz ediyor sizde karakola gidip şikayet edebilirsiniz. Öncellikler en önemli konu şu kaza yeri araç plakası tarihi ve saatini not alın.

@virus34, ün belirttigi gibi insaALLAH resim ve video cekmissinizdir. Çünkü vurdu gitti diyebilir

@virus34,
Teşekkürler. Fotoğraf çektim, olay yeri tam mobese altı. Karakola gittim ancak işlem emniyet sadece olay yerinde tutanak tutuyormuş. Karşı tarafın ruhsat, telefon tc gibi bilgileri kaza saati vs mevcut bende. Kendi aracımda hiç hasar olmadığı için beklemedeyim

@m.okanoyun,
Telefonda fotoğraf mevcut olay yerinden. Kaçıp gitti iddiasını çürütür bence. İnsanlar gerçekten çok değişti, toplumun yapısı çok bozuldu hocam. Herkes tuttuğunu koparmanın derdine düşmüş

@buraksah,
merhaba geçmiş olsun telefona kaza bildirim sitesini indir ordan yönergeleri takip et kaza bildirimini yap kusur dağılımı sigorta sistemi yapar her ikinize mesaj olarak iletir mobil kaza tutanagı ındir

Üst Alt