Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TV'den akvaryum

-DORLION-

Aktif Üye
Konular
112
Reaksiyonlar
0
tv den akvaryum yapıyorum . keserken 5-6 cm hafıf catlak olmuş . içten ve dıştan silikon çeksem su kacırırmı ?
MlvbXk.jpg
[SIZE=1]​[/SIZE]

Silikonlar konusunda genel bir bilgim var ama catlaklari kapama konusunda ne kadar faydali olur bilemeyecegim.
Denemekten zarar gelmez.)

Cam silikonu ile sizdiran yerleri silikonliyabilirsin.diger silikonlar baliklari zehirler.tv tupunun icini iyice yika, sikon kuruduktan sonra icine su koy test et.japon baligi mi dusunuyorsunuz.

çatlak olan kısım alt tarafta kalırsa suyun basıncıyla akvaryum patlar.
üst tarafta kalırsa sorun çıkartmaz.
zaten akvaryumlarda üst tarafta o kadar boşluk bırakılması gerekir, suyun havalandırılması için.

Üst taraftta .yürümüş kendı kendıne catlak .. keserken olsaydı patlardı .iç dış silikon çekip üzerine çakmakla çubuk silikon erıteyım dıyorum .japon balığı koysam daha ıyı gıbı görsellık açısından

nGJYXR.jpg

Jopona isitici hava motoru gerekmez o yonden uygundur.

cam silikonu daha iyi su sızan lavabolara kullanıyorum sızıntıyı kesiyor,ayrıca güzel bi çalışma tebrik ederim...

İlk resimde pek birşeye benzetememiştim ama son halini görünce çok şaşırdım. :) Gerçekten çok hoş görünüyor abicim, ellerine sağlık... :)

sıvı cam silikonu kullandım .bır gun dınlendı sıvı silikon .. dün akşam cubuk silikonu eriterek katman yaptım kemık gıbı olsun dıye .. çatlak yürüme üst kısımda olduğundan basınca dayanıklı olur .. göbek deliğinide silikon doldurup çubuk silikonla dayanıklılık yaptım . su testını yapmadım daha ..balıklı halının resımını yapıştırırım:)

balkona taşıyayım ..patlarsa soğanlar sulanmış olur :)

Tv nin göbeğinden veya alttan delme şansın olsaymış hava hortumu için güzel akvaryumda ambinans yaratırdı.Hatta ufak suya dayanıklı renkli akvaryum florans şeklinde lambalar var ışık iktiyacını bunun la yapabilirsin ve hava-isik tertibatının açma kapamasını tv nin yandaki tuş takımından ufak 220 volt anahtar düğme yardımıyla yapabilirsin.
tv yi fişe takayım deme ,ful hd olmuş.

Göbek kısmı biraz ince dirayeti artırtmak için sağlamca kapattım .su sızdırmadı sağlam olmuş .. tuş takımı kullanma aklımda ama sök tak malzeme kullanacağımdan sorun çıkartır .kum koyduktan sonra renkli taş koyayım diyorum renklenme amacı ile . bitki koyacam arka kısımına saz türü .

son temizliğini yaptım . cam talaslarıda gitti .. şebeke suyu dinlenecek . ölçtüm 26 lıtre su almış .. epeyde iyi hacim o boyuta

Guzel olmus .baliksiz bile guzel durdu.

Ben o tv'nin haline gördüğüm ilk anda bu işin olmayacağını düşünüyodum kapkara bişi olacağını düşünmüştüm...
Valla renklenince ışıklanınca hiçte fena olmadı :D
özellikle taşları bonibonu anımsatıyor :D

Betamı attın içine, beta ilk beslediğim agrasif balıktır benim gibi yanlızlığı sever :)

Siyah olan teleskop balığı olsun . Olurmu kankiim :)

sadeleştirdim bitkileri rahatladı alanları....
lzGYgQ.jpg

LozPj0.jpg

DkbXNZ.jpg

Ben sevdim bu eski televizyondan akvaryum görüntüsünü çok değişik duruyor,

Emeğinize sağlık :)

teşekkürler polly . eski tvleri atmamıştım akvaryum yaparım diye . değişik güzel görüntü oldu .. şimdide bir tane daha yapıcağım . ekran yerine dört köşe camlı .tv kasası içine yerleştireceğim .

Başarılı bir çalışma. Tebrikler :)

Güzel fikir. Peki akvaryum balıklarının nasıl yumurtladığını bilen var mı? Nasıl derken aslında yumurtaların diğer balıklar tarafından zarar verilmeden koruma yöntemini kastediyorum...

Özel yavruluklar var biliyorum Selda, bir dönem bizdede vardı akvaryum. Yavrulayacak balık oraya alınıp yavrular koruma altına alınıyor..

Zira buyuk balık küçük balığı yiyor..:)

Üst Alt