Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Ulaşım] Hangi Hava Yolu Şirketini Önerirsiniz?

MAHİR20

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaşar, bir ay kadar sonra Ankara'dan İstanbul'a gideceğim (tekerlekli sandalye kullanıyorum). Hangi havayolu şirketini önerirsiniz ve ulaşım sırasında/öncesinde/sonrasında karşılaşabileceğim olası güçlükler nelerdir?
Ayrıca, engelli kimlik kartı almadan, indirimden yararlanabilir miyim? (Örneğin uygun bir raporla)
Bir de -biraz fazla oldu biliyorum ama hoş görünüze sığınarak soruyorum- otele gitmek için taksiye binmem gerekiyor, bir sorun çıkarırlar mı, yanımda biri de olacak?

Arkadaşlar, deneyimlerini aktaracak kimse yok mu? Soruların hepsini cevaplamanız da gerekmiyor. Biraz zaman ayırsanız çok büyük yardımınız dokunacak; zira engelli olduktan sonra uçakla hiç yolculuk etmedim, karşılaşabileceğim sorunlar hakkında hiçbir fikrim yok.

Atatürk Havalimanına ineceğim.
Başka bilmem gereken bir şey var mı bilmiyorum, ama söyledikleriniz için teşekkür ederim.

Uçuştan önce mutlaka tekerlekli sandalye kullanıcısı olduğunu belirt ve ona göre uygulama talep et. Ve sakın sana ikinci sınıf muamele etmelerine izin verme.

Çıkışta taksiciler de mızmızlık yapamaz. Onların mızmızlığı kısa mesafeye olur. Umursama... Edepsizlik eden olursa da üşenme, plakasını al ve Havalimanı yetkililerine (gerekirse daha sonra) mutlaka ama mutlaka şikayet et.

İyi seyahatler :)

Teşekkür ederim. Tekerlekli sandalye kullanıcısı olduğunu belirt ve ona göre uygulama talep et, diyorsun, nasıl bir uygulama oluyor bu, biraz açar mısın? Sandalyeden koltuğa mı geçiyorum ya da başka şeyler?

Alana gittiğinde seni bir görevli karşılar. O görevli senin bütün uçuş işlemlerini gerçekleştirir. Uçağa ilk önce (asansörlü özel bir araçla) sen binersin. Uçakta içinde kapıya en yakın koltuklardan birinde yolculuk edersin. İnişte yine seni bir görevli karşılar ve uçaktan en son sen inersin.

Teşekkürler Selda Hanım. Size ve OturanBoğa'ya bir soru sormak istiyorum: Engelli/Özürlü kimlik kartı olmadan THY'nin yaptığı %20'lik indirimden yararlanmak mümkün mü?
Bu sorum yalnız size Selda Hanım: Bileti aldıktan sonra çağrı merkezini aradığımda, "Engelli taşıma kapasitemiz doldu maalesef!" deme gibi bir gaflette bulunmazlar değil mi?

İndirimden yararlanmak için durumunu belirten herhangi bir sağlık raporu olması yeterli.
Engelli kapasitesi diye bişey yok. Mecburdurlar hizmet etmeye...

Üst Alt