Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üzgün olduğunuzda ne yaparsınız?

Kevser er

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
Üzgün olduğunuzda ve bunu atlatmak istediğinizde paylaşacak biri o an olmadığında nasıl sakinleşirsiniz bunaldığınız anlarda

Kevser er
Uzun yıiiardır psıkıyatrı hastasıyım.Zaman zaman uzuntumu aniatacak kımseyı buiamadıgım oldu.Cunku uzuntuierım o kadar cok oidu kı,o kadar cok bu uzumtulerden bahsettım kı ınsanisr benı dıniemekten bıktı,usandı.Durumu doktoruma aniattım.O da bana haien kuiiandıgım yazma yontemını onerdı.
Uzuntuntuierını,korkuiarını,kaygıiarını bır bır yaz.Bu yontem bana cok ıyı geidı.Sana,da ıyı gelir ıns.

Kevser er
Uzun yıiiardır psıkıyatrı hastasıyım.Zaman zaman uzuntumu aniatacak kımseyı buiamadıgım oldu.Cunku uzuntuierım o kadar cok oidu kı,o kadar cok bu uzumtulerden bahsettım kı ınsanisr benı dıniemekten bıktı,usandı.Durumu doktoruma aniattım.O da bana haien kuiiandıgım yazma yontemını onerdı.
Uzuntuntuierını,korkuiarını,kaygıiarını bır bır yaz.Bu yontem bana cok ıyı geidı.Sana,da ıyı gelir ıns.
ailen dağınık olunca toparlanamıyorsun işte yıllardır kullanırım bu yöntemi sağol önerin için

Kafaya taktığın seni üzen bir olayı ,kişiyi ,durumu bir başkasına anlatıp o an için rahatladığını sanıyorsun ancak sen anlattıkça olay durum her neyse beyninde daha çok yer ediyor kafanda daha çok büyüyor ve takıntı haline geliyor bu sefer olaydan kurtulamamaya unutamamaya başlıyorsun o yüzden kimseye dert anlatmamak daha iyi düşünmemeye çalış bunun için mi üzüleceğim falan de kendini telkin et hem anlattığın kişinin umurunda mısın sanki sıkılır bıkar dinlemekten dinliyormuş gibi yapar içinden sussa da kurtulsak der baktı ki sonu gelmiyor dertlerinin uzaklaşır senden kopar gider .

Kafaya taktığın seni üzen bir olayı ,kişiyi ,durumu bir başkasına anlatıp o an için rahatladığını sanıyorsun ancak sen anlattıkça olay durum her neyse beyninde daha çok yer ediyor kafanda daha çok büyüyor ve takıntı haline geliyor bu sefer olaydan kurtulamamaya unutamamaya başlıyorsun o yüzden kimseye dert anlatmamak daha iyi düşünmemeye çalış bunun için mi üzüleceğim falan de kendini telkin et hem anlattığın kişinin umurunda mısın sanki sıkılır bıkar dinlemekten dinliyormuş gibi yapar içinden sussa da kurtulsak der baktı ki sonu gelmiyor dertlerinin uzaklaşır senden kopar gider .
bilmem ki anlatınca rahatlıyor sanki insan

Aynı şeyleri yıllarca yaşadım olay ancak anlatmazsan silinir beyninden anlattıkça o gün yani anlattığın gün yaşamış gibi olursun olayı sen anlattıkça bu böyle sürer güder geçmişin değil bugünün olur durum unutamazsın .

Aynı şeyleri yıllarca yaşadım olay ancak anlatmazsan silinir beyninden anlattıkça o gün yani anlattığın gün yaşamış gibi olursun olayı sen anlattıkça bu böyle sürer güder geçmişin değil bugünün olur durum unutamazsın .
doğrudur ama yanında olan insanlarla alakası olan şeyler yaşadığında zaten unutulmuyor ki görünce tazeleniyor

Kevser er
Uzuntuierını yazarak ıcınden atamıyorsan,kendıne bır hobı edın ya da sevdıgın bir sporu yapmaya calıs.Ben orgu oruyorum ve yuruyus yapıyorum.Asiında dunyada hıcbirşey üzüimdye değmez,üç günlük dünya ama yapamıyor insan işte.

Üzgün olduğum zaman yalnız kalmaya çalışıyorum çünkü beni en iyi bilenin ben olduğunu biliyorum ve bu konuda kendime yetebiliyorum sakin bir şekilde sevdiğim felsefi sorgulamalar yapmaya çalışıyorum sonra sıkıntımın azaldığını görüyorum

sert müzikler dinliyorum sarki sölüyom hızlı tempoyla yürüyüş yapıyorum çok dikkatli bakanlara da ne salak salak bakiyosun diyorum...😂😂😂😂😂

bazen siqara içerek de yürürüm dinleniyorum böle çok dikkatli bakanlara da n'oldu barbar hiç mi siqara içen kadın qormedin kokuşmuş ilkel diyorum walla çok iyi oluyo ...😂😂😂😂😂

stresini atiyo insan walla ...😂😂😂

bazen siqara içerek de yürürüm dinleniyorum böle çok dikkatli bakanlara da n'oldu barbar hiç mi siqara içen kadın qormedin kokuşmuş ilkel diyorum walla çok iyi oluyo ...😂😂😂😂😂

sen bu yorumu sil.beım gibi sigara düşmanı gelır.zıkkım iç.çerin dibini iç der.sonra karışmam .nıye uyarmadın deme :D

sıkıntıyı anlatsan bı dert anlatmasan bı dert.anlatmıon için içini yiyo.anlatıon daha sonra anlattıgın senı yıo elıne koz olmus oluyo.

sen bu yorumu sil.beım gibi sigara düşmanı gelır.zıkkım iç.çerin dibini iç der.sonra karışmam .nıye uyarmadın deme :D

sıkıntıyı anlatsan bı dert anlatmasan bı dert.anlatmıon için içini yiyo.anlatıon daha sonra anlattıgın senı yıo elıne koz olmus oluyo.
aynen öyle

siğara kokusuna alerjim var ayrıca dışarıdakilerle muhatap olup iyice canımı sıkamam ama seni deşarj ediyorsa senin için iyi yöntemmiş

mka...wallahi kimse öle demedi hatta haklisiniz lady qörmemis qibi baktiqimiz için biz de suç diyolar yoksa biz de siqara içiyoruz evet diyolar ....😂😂😂😂siz ne deseniz haklisiniz diyolar....😂😂😂
Kevser er...yaa çok acaip rahatsiz edici şekilde bakılınca ben de öle diyorum o zaman uyuz oluyorum böle acaip bakışlara o yüzden... o ne öyle qormemisler qibi bakmalar falan ...😹😹😹

mka...param war da içiyorum siqara keyif yapıyorum bu da mi yasak yanı bu toplumda waayyy canına ....😂😂😂..aaa neden yerin dibini iç diceklermis ki ...😂😂😂😂😂

mka freddie mercury ve siyahi kadinin yaptiqi röopoorrttaaccc warya sen aynı o siyahi qadin qibisin...adamı deli etti bu qadin dusmanliklariyla ....😂😂😂😂aayy siqara düşmani da qormedim walla .param war da içiyorum kimseye zarar yok ki bunun ..kadin lqbt düşmani olduqunu biliyorum ama ..😂😂😂😂

o nedenle sana bi qay a roportaac yapan siyahi qadini zle diyorum ....qudur...😂😂😂😂

paso siqara iciyo we de qay we de kimseyi takmayan bi özgüveni war....qudur....😂😂😂😂

doğrudur ama yanında olan insanlarla alakası olan şeyler yaşadığında zaten unutulmuyor ki görünce tazeleniyor

Daha iyi ya işte ! Madem yanında olanlarla alakalı konular o kişilerin kendisine söyle o zaman neyse alıp veremediğin neden başkalarına anlatıyorsun ki ?

Su ile haşır neşir olmak iyi geliyor. Bakım yaparım, cilt maskesi, saç maskesi, bol köpüklü banyo, bol parfüm...En sevdiğim pijamamı giyerim, dua , meditasyon vs. :) Sonra dışarı çıkar hediye alırım, dondurma, kahve pasta.. canım ne istiyorsa ısmarlarım kendime:D Sokak hayvanları ile ilgilenirim.

Daha iyi ya işte ! Madem yanında olanlarla alakalı konular o kişilerin kendisine söyle o zaman neyse alıp veremediğin neden başkalarına anlatıyorsun ki ?
o anki psikolojiyle yazmak istedim tabiki o kişilerde söyledim neden söylemeyeyim

Su ile haşır neşir olmak iyi geliyor. Bakım yaparım, cilt maskesi, saç maskesi, bol köpüklü banyo, bol parfüm...En sevdiğim pijamamı giyerim, dua , meditasyon vs. :) Sonra dışarı çıkar hediye alırım, dondurma, kahve pasta.. canım ne istiyorsa ısmarlarım kendime:D Sokak hayvanları ile ilgilenirim.
en güzeii senin yaptığın normalde takmamda çok yakınındakiler yapınca üzülüyorum

qudur....😂😂😂😂
tamam.azcık gudurum :D
uyus mesajını sil falan dıe takılıom.hani sen yazıp yazıp ay sileyim falan dıon o sebeple takılıom.yoksa silsen ne silmesen ne.sigaranın zararıda sana paran ile sağlıgını kaybedıon bu da ayrı bi iş.

mka...şaka yaptım ...uyuzzz şey n'olucak...ne baqiriyon yaaffsss....🤭🤭🤭

Doga tabiat huzur en guzeli bu olur

Eskiden olsa oturur salak gibi ağlardım.
Şimdi sigaramı yakarım, beni üzene de bedduayı çakarım. :D

1 bardak çay, 1 tane de kalınından kitap. (mümkünse tarih kitabı)

Kitap okumaya dikkat kesildiğimde dünya yansa umurumda olmuyor, varsa yoksa kelimelere odaklanıyorum.

Aşırı üzgün olursam ve kitap okumaya mecalim yoksa müzik dinlerim, özellikle heavy metal. Ritime ayak uydurmaya çalışırken zaman çabuk geçiyor.

spirütüel seyahatler yapıyorum...direk qidip qormekten daha zewwklii oluyo...atıyorum Küba da qercek anlamda deilim hemen spirütüel qezintiye cikiyorum...ne demişler qezen papuc p.k qetirir yani...o nedenle bu tip qezintiler yapiyorum...zewk meselesi...

Çok bunaldığınızda neler yaparsınız

Çok bunaldığınızda neler yaparsınız

Oturuyorsam ayağa kalkarım ayaktaysam oturur 10 kere derin nefes alıp veririm

Üst Alt