Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vasi olarak atanan uzman çavuşum, tayin talebim tercih dışı geldi!?

Adem8080

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese hayırlı günler babamın %98 oranında engelli olması ve yatalak olmasından dolayı mahkemeye başvurdum sonucunda vasi olarak atandım genel atamalarda yazdığım dilekçe ile mahkeme kararı sağlık raporu v.b. Ekleri J.Gn.K. Na göndererek babamın ikamet iline atamamın yapılmasını istedim ancak atamam tercih dışı olarak İstanbul iline yapıldı şimdi tekrar dilekçe yazıp gönderdim olmazsa eğer idare mahkemesine dava açmam gerekiyormuş daha önceden böyle bir sorun yaşayanlardan yardım istiyorum şimdiden teşekkürler.

Adem8080

Yöntem bu, başka yolu yok maalesef.

Benzer bir deneyimi olan var mı arkadaşlar?

Merhabalar bende 100de80engelliyim oğlum uzman çavuş bende oğlumun tayini oturduğum ile almak istiyorum esiminden emekli maaşı alıyorum oglumu vasi gosterirsem maaşım kesilirmis sgk dan öyle söylemişler doğru bilgisi olan varmı lutfen bilgilendirin.

Ablacım öncelikle geçmiş olsun rabbim şifa versin size de, bizde aynı durum vardı vasi olarak atandım mahkeme tarafından sonrasında memlekete tayin istedim tercih dışı İstanbula gönderdiler haberiniz olsun şimdi mahkemeye vereceğim olumlu olursa burdan bilgi veririm en azından benimle aynı durumda olanların da merakı giderilsin. Maaş durumu hakkında bilgim yok ne dersem yalan olur şimdi ancak emekli maaşı kazanılıp hakedilmiş bir maaştır onu kesebileceklerini düşünmüyorum fakat engelli maaşı alıyorsanız oğlunuzla aynı hanede yaşamanız durumunda o maaşı keserler hayırlı geceler

Sağolun ben eşim vefaat. ettiği icin onun maaşını aliyorum .Engelli maaşı almiyorum.vasi yapmak gerekirmi vasi yapmadan tayin olmazmi akli dengesi yerinde olan vasi mi gerekir

Oglum bana sevk gönderdi askeriyeden bizde sevkle araştırma hastanesinde heyet doktorlarını dolaştık salı gunude heyete görünüp hastane sevk edecekmiş askeriyeye raporu bizimki böyle siz nasıl yaptınız.

Üst Alt