Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Venöz ülser nedeniyle malulen emekli olabilir miyim?

enesdemir

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar benim bacaklarımda venöz ülser var ülserden dolayı her iki bacağımdada yaralar mevcut bana malülen emeklilik için yüzde kaç rapor verirler bir bilgisi olan varmı acaba

Doktora gidiyormusunuz.venoz ülser halk arasında varış yarası diye nitelendirilir.bu yaralar genellikle bitkilerle iyileşen bir rahatsızlıktır.doktora gidip göstermeniz yaraların kapanmasını sağlamalısınız eğer bir an önce tedaviye gidilmezzse o yaralar daha büyük sıkıntılar yaratabilir.

@Mustafa 1972,
10 senedir gidiyorum doktora gitmediğim yer denemediğim şey kalmadı 8 defa ameliyat oldum genede kapanip kapanip geri açılıyo yaralar iyilesmedi bi türlü

O zaman enfeksiyon kapıyor.yoksa tekrarlamaz yaralar.doktorlar ne diyor bu durum icin

@Mustafa 1972,
Ayakta uzun süre durmayacaksın düzenli olarak ilaçları kullanacaksın bizim sülalede genetik bir hastalıkmış bu yaralar kapansa bile tekrarlama ihtimali çok yüksekmiş bu rahatsızlıktan dolayı sgk ya malülen emeklilik basvurusu yaptım onlarda 2 hafta içinde adresine bi evrak gelecek onunla birlikte hastanede sağlık kuruluna cıkacaksin dediler sağlık kurulu yüzde 60 üzeri rapor verirse emekli olacam ayakta çalışmamam gerekiyormuş

benim dayım bu hastalıktan dolayı malulen emekliliğe başvurdu. gittiğimiz hastane yüzde 75 puan verdi kalp damardan. sgkya gitti rapor ve sgk ara karar istedi başka bir hastaneden. sordum bu şekilde olunca olumlu olduğunu söylediler. eğer diğer hastane de aynı kararı verirse malulen emekliliğimiz onaylanacakmış

@daishuman,

Bende sgkya basvurdum 2 hafta icinde adresine bi evrak gelecek bu evrakla beraber hastaneye gidip heyete girecen dediler o evrağın gelmesini bekliyorum suan

@enesdemir

Dys Evrak Takip ekranından dosyanızın hareketlerine bakıp hastaneye sevk yapıldı yazısını görürseniz SGK'ya gidip sevk yazısını kendiniz elden alabilirsiniz. Ben iki sefer sevk edildim ve o kağıdı beklemedim SGK'dan kendim alıp hastaneye başvurdum.

@enesdemir, Evet E-devlete uygulamadan değilde internet tarayıcısı üzerinden giriş yapıp arama çubuğuna Dys Evrak Takip yazınca çıkar oradan sorgulama yapıp dosya hareketlerine bakabilirsiniz. Eklediğim resim üzerinde gördüğünüz gibi bütün dosya hareketleri görünüyor.

Son düzenleme:
Üst Alt