Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vialand, Engelli Ailenin Güler Yüzünü Kararttılar!

recepkocur

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
[FONT=Arial]Ben ve eşim işitme engelliyiz ve kızım 9 yaşında duyuyor. Vialand siteden sınırsız yıllık 2 kişilik tam ve 1 kişilik çocuk bileti satın aldık. Eşim ve kızım ilk defa Pendik'ten uzun yolculuktan mutlulukla Vialand'a vardılar. İçeriye giremiyoruz SMS'i ile bana ulaşınca işten çıkıp saat 5te zar zor yanlarına gidebildim. Kızım kapıda o kadar çok ağladı ki içimizi parçaladı. 6'ya kadar oyaladılar bizi ve sorunumuzu maalesef "engelli politikası" nedeniyle sizi refakatçi yanınızda olmadan alamayız şeklinde oldu. Sınırsız biletin parasını iade etmeyip onun yerine 2 giriş hakkı vererek pazarlık yaptılar kısaca çözümsüz iadesiz onca yolu tekrar döndük. Ben hiç bu kadar aşağılandığımı hatırlamıyorum.[/FONT]

cok sasirdim. isitme azligi ceken biri neden refakatci alsinki. refakatciyi napicak.
hicte asagilandim demeyin.biz isitme engelliler refakatciyi basimiza belami edicez:confused:

İnsanın saçını başını yolası geliyor forumda yaşadığınız o kadar çok kırıcı durumlar okudum bu olay kahretti çocuğu ağlatıp akşama kadar bekletmeleri hiçmi eşlik edecek görevli yoktu soysuzlar diyesim geliyor. muasır medeniyet seviyesinden kasıt parası ve adamı olanın borusunun ötmesi bu ülkede. çalışanların aptallığına söz bulamıyorum ani durumlarda mal gibi durmak ve aniden kuralların dışına çımmamak gibi hastalık peyda oluyor bu ödleklerde. insiyatif diye bi şey var, vicdansız robotmusunuz koca vialandda eşlikçi bulunmaz mı

Merhaba foruma bu gün üye oldum. yaşadığınız sıkıntıları öğrenmek yaklaşımda kendi eksiklerimi gidermek adına ve gördümki kendimide dahil ederek ülkecek rezillik paçamızdan akıyor. üzgünüm gerçekten.

limonçiceği

Sizin üzülmenizi gerektirecek birşey yok bence ülkeyi muasır medeniyet seviyesine çıkartan yöneticisidir, O yöneticiyide başa getiren toplumun kendisidir. Toplum bu düzeydeki; Yöneticisi ve Bürokratıda ona göre toplumun kalitesinde, yani herşey doğru orantılı her millet hak ettiği düzeyde yönetilir...

Engelsizbiz@,

sabah mesajınıza katılmadığıma dair uzun bir cevap yazmıştım ve yazdığım mesajı metin sayfasına kopyaldım site çıkış verirse kaybolmasın diye ben daha kayıt etmeden elektirikler kesildi, dün üye olmuşken ahkam kesiyor durumuna düşmekten yanlış anlaşılmaktan çekinirken gaipten olabilirmi acaba gerçekten ahkam kesiyordum sanırım diye hayıflandım. Bence herkes hak ettiği şekilde yaşamaz bu platformda dahi okuduğum konularda engelli olmakla birlikte kendi işine gelmediği için ya da ideolojisini temsil edenleri savunmak adına sorunlara muhalefetle yaklaşımlar görmek platformun ruhuna oldukça aykırı şuursuzca buldum en çok olayın içinde olanların bu tavrı göstermesi misal haksız yere engellilerin hakkını gasp eden emeklilikler olduğuna dair paylaşımda sorunu sırf akp ye düşmanlıkla karalamakla itham edenler olması bencilce kendisine sunulan pozitif ayrımcılığın faydasını görürken başka engellinin bundan mahrum olması onu rahatsız etmiyor insana taparcasına akp savunmasında her canlı için eşit yaşam haklarını geçtim burada engelliler adına ortak bir ses yükseltilemiyor sorumluluklarımızı kendi çıkarımızla sınırlamak çocuklarımız adına utanç verici hesap sorulacak ki sistemi düzeltsinler birlikte o ses yükseltilirse sonuç daha verimli olmaz mı, herkes için her canlı için eşit ve adil bir sistem istiyorsak bu platform hazır kurulmuşken neden bunu kullanmayalım çocuklar bunu hak etmiyor tek tek her haksızlığın sonuna kadar birlikte direniş göstermek sosyal medyayı interneti bu amaçla kullanmak neden olmasın en acil konular sıralanıp çözümlenene kadar birlikte tepki verelim binlerce üye var bunu yapabiliriz buraya üye olup nette araştırıp öğreneceği konuyu danışanlar bunada anlam veremiyorum hazırcı tutumlar hoş değil kırıcı olmadan nasıl ifade edebilirim onuda bilmiyorum tek bildiğim kurulmuş büyük bir platform var dönüşüm sağlamak adına bunu kullanmak gerekir. belkide kullanılıyordur henüz o kadar konuları tarayamadım kısaca demek istediğim çocuklar bu sorumsuzlukları hak etmiyor hayvanlar hak etmiyor, ötekileştirenlerden kendi menfaatlerini ön planda tutanlardan eşit ve adil haklar için hesap sormayanlar görmezden gelenler hak ediyor olabilir

Bence engellilerin birlikte ortak hareket ederek ortak çıkarlarını korumalarından çok daha komplike bir sorun var ortada ki oda Türk toplumunun yanlış seçimler yaparak kendi ülkesini geri dönülemez şekilde satılık meta haline getirmesi yakında ülkesi bile olmayacak bir toplumun içindeki %10 luk bir kesimin haklarını ortak savunmasından bahsediyorsunuz? ama bu ülkenin çok daha büyük ve komplex sorunları var ve onlar çözülmeden engellilerin sorunlarının çözülmesi mümkün mü ki? İnsanlar yaşam savaşı verirken engelli sorunlarının çözümünü beklemek biraz soru işareti gerektirir bence, unutmayın daha bir kaç hafta önce bir kişi eşi pazara gidelim deyince cebinde 1,5 TL olduğundan pazara gidemeyeceklerini söyleyip sonrasında intihar ettiğine dair haberler bu ülkede yapılmıştı böyle bir ülkede siz engelli haklarından ve ortak hareket etmekten bahsediyorsunuz. Bu şuna benziyor adamın simit alacak parası yok ama çocuk uçağa binmek istiyor gibi birşey... İnsanlar hayatta kalmak için bile birbirine yardım etmezken engelli hakları için niye ortak hareket etsin ki çoğu kişi artık karşı komşusunu bile tanımıyor ve ne durumda olduğu umrunda bile değil?????

Engelsizbiz

Ülkenin yasa uygulayıcılarının geri dönülemez hatalar yapması şeklinde bakış açısıyla hiç bir şey yapılamaz çıkarımında bulunmanız mantıklı değil duygusal. burada gasp edilmiş haklardan ysa uygulayıcılarının suistimallerinden ihmallerden ötekileştirmekten hesap sormayı verilmiş olan hakları seslerimizi yükselterek almaktan bahsediyorum yüzde onluk kesim pozitif ayırımcılık adına oluşturduğu platformda sayısal olarak tek ses olmayı başardığında sorunlar teker teker çözümlenebilir, kapıları açarız diyen erdoğan ab baskısıyla suriyeli göçmenlere yerli halkın sahip olmadığı olanakları sağlıyor susan kim biz kendine verilmiş insanca yaşam hakkını talep etmekten dahi aciz biz. size göre engellilerin atamasının yapılması ülke ekonomisi adına lüks yani uçağa binmek kadar gereksiz, kimsesi ve bilgisi olmadığı için iki büklüm evinde oturan bir gencin eğitim hakkı tedavi hakkı lüks, herkes benim işim görülsün gerisi beni ilgilendirmez mantığıyla adil yaşam hakkını talep etmek için tek ses yükseltilmediği sürece stk lar bu platformlar danışmanlık yapmaktan başka bi işe yaramayacaktır tırnağın varsa başını kaşı durumu, şöyle sorayım sizin ve sizin gibi ihtiyacınız yada hayatınızda yaşadığınız sorun için platformda olan herkes aynı çağrıyla burokrasiyi medyayı tüm erişim ağlarını gündem yaratarak çözüme gitse memnun olmazmıydınız olurdunuz peki sorununuz çözumlendikten sonra aynı tepkiyi bir başkasının ve onun nezdinde aynı sıkıntılara sahip sorunları için gösterme duyarlılığınız varmı yukardaki yazınıza bakarak söyleyim yok diğerinin talebi luks size göre, adam emekleyerek dolmuşa biniyor ve herkes seyrediyor talep etme hakkı lüks oluyor uçağa binmekle kıyaslanıyor hemde engelli biri tarafından ülke geridönulemez hatalara ufak sorunların birikmesiyle hesap sorulmamasıyla adam sendecilikle ulaştı ideolojilerin değil adil ve eşit yaşam hakkının hesabını sormayan vakıf dernek stk lar bağışlarla armut topluyor vergiyi cebe indiriyor bir iki vatandaşın işini görup bunu çarşaf gibi yayınlayarak dostlar alışverişte görsün tablosu çiziyor geri kalanın ruhuna fatiha sırf sustuğumuz ve seyrettiğimiz için. bacım sen ne soyluyorsun oturduğun yerden big big big diyen olursa, kendi çapımda söyleniyorum hazır platform var ve herkes kendi sorunlarıyla boğulmuş çözelim dendiğinde blokajı kendisi koyuyor yaşam savaşı veren intihar eden vakalar öne sürülüyor bu bahanelerle semirenlerin ekmeğine yağ süreriz anca. misal teknolojiyi kullanan sosyal medayada herkesin okuyabileceği bir platforma tiviter face ekşi sözluk sorunu yazıp çağrı yapacak ve buradaki herkesi oraya yonlendirip çağrıya çözum bulana kadar ısrarla yuklenecek kimse yok binlerce uye içinde hep başkası yapsın. şahsınızı tanımıyorum düşüncelerim genelde yapılan tavırlar adına sizin örneklerinizden yola çıkmam hazır ornekler olduğu için şahsi bir durum olarak kişiliğinizle alakalı düşünmeyin lütfen bu hepimizde olan duyarsızlık umusamazlık ben annem felç olana kadar felçli insanı yakından tanımamıştım onun nelere ıhtıyacı olduğunu yaşamında kolaylık gereken koşulların nasıl olması gerektiğini felçli birisinin yakından tanımakla öğrenebildim çocuklarım sayesinde hayvanları tanıdım ömrümün yarısı duyarsızlıkla geçmiş burası bir çok sorunu "birlikte hareketle" herkesin gözune sokacak kadar kalabalıkken neden değerlendirilmesin bende o ses dahil olayım ve inanıyorum insalık öyle bir noktaya gelecekki toplumsal ayırımcılık diye bir kavram kalmayacak kadın erkek engelli cinsiyet çocuk hayvan her canlı için adil yaşam hakkı sınıflandırmalar yapılmadan sağlanacak saygıyla

@limonçiceği ;

Umarım o bahsettiğiniz noktaya gelinir ama açıkcası benim umudum yok çünkü bizim ülkemizde özerk ve ayrıcalıklı kesim bilerek ve isteyerek oluşturuluyor diye düşünüyorum, Şöyle söyleyeyim %5 lik bir kesim var ve bunlar için kalan %95 onların kulu ve uşağı olarak görülüyor ve hiç bir zamanda o %5 kendi oluşturduğu imtiyazlı zümreyi yok etmez çünkü sistemi kuran ve yöneten üst tabakada bunun içinde... (Sistemkimin eline geçerse sadece kendi bencil çıkarlarına göre yeni gelen insana hizmet ediyor halka hizmet vs.. hepsi göz boyama lafları siz hiç gördünüz mü kendi kişisel menfaatleri için ülkesini satmayan adam ben Atatürkten başka göremiyorum?)

Bu kastettiğiniz engelli politikası ne oluyormuş, hani ağır fiziksel ya da zihinsel engeli olanları anlarım refakatçı yardımı gerekebilir diye.

@limonçiceği ;

Yanlış anladığınız bir noktayı düzeltmeliyim. Uçağa binme örneğini şu amaçla verdim. Simit ten uçağa gelinceye kadar halletmemiz gereken çok fazla konu olduğunu söylemek istemiştim orada yoksa günümüz şartlarında uçak lüks değil bilakis sıradan ve basit bir ulaşım aracıdır.

Üst Alt