Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

WGP110 akülü tekerlekli sandalye almak istiyorum, görüşleriniz nedir?

parsam

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
Sayın Arkadaşlarım

Akülü sandalyem 7 yılın ardından emekliye ayrıldı acil sandalye almama gerekiyor. Aşağıdaki linki verdiğim sandalyeyi beğendim. Beğenme sebebim [FONT=tahoma]Lityum iyon pilleri olması kullanan varsa yorum yaparsa sevinirim. Kullanmayan arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum[/FONT]

WGP110 Akülü Tekerlekli Sandalye Akülü Sandalye WOLLEX WG-P110

Merhaba,

öncelikle neden bunu tercih ettiğinizi öğrenmek isterim...

ikinci olarak, verdiğiniz linkteki sayfada (çakallık tadında) yanlış bilgi var, satıcının kısmında "30 Km yol alabilirsiniz." yazıyor ama İngilizce kısımda menzil için "12Miles" yazıyor, yani yaklaşık 20km... buna ek olarak, lityum bataryanın kapasitesi 28Ah, bu kapasiteyle 20km mesafe bile yapılamaz...

3. ve en önemlisi, google arama çubuğuna "akülü sandalye için lityum iyon pil batarya" yazın ve aratın...

ben yazıp arattım, bu istediğiniz sandalye ve lityum pil kullanan başka birkaç (onlar da wollex) akülü sandalye dışında sadece lityum iyon ya da lityum iyon polimer pil/batarya sonucu çıkmadı... demek ki bu tür pil/batarya ülkemizde (sandalyeden bağımsız olarak) satılmıyor... ben şahsen sırf bu yüzden sandalyeyi almam, çünkü akünün bitmesi durumunda sadece wollex'e/wollex'in satıcılarına mahkum olursunuz, ve ne fiyat çekerlerse kuzu kuzu kabullenmek durumunda kalırsınız...

ben olsam bir daha düşünürdüm...

Merhaba;

seçiminizden vazgeçtiğinizi söylemişsiniz..Hayırlı olsun..Sadece bilgilendirme yapmak istedim...

1) Wollex wgp110 modeli ara bir üründür..Yani standart akülü tekerlekli sandalyenin aküleri haricinde her şeyi ile aynı bırakılarak Lityum iyon pil ile standart aküleri değiştirilerek oluşturulmuş bir model.Amaç standart akülü araçlarda ,aküler çıkartılıp,bağlandıları çıkarılmadan katlanamaması durumunu ortadan kaldırmak ve lityum iyon pillerin standart pillere göre çok daha uzun süre dayanmasını avantajını kullanabilmek..ancak 1500 dolarlık satış fiyatı karşılığında alacağınız bu hizmet değer mi bunu düşünmek gerek.Çünkü aracın rahatça katlanma özelliği olmasına rağmen 40kg.ın üzerindeki ağırlığı ürünü kaldırıp indirenlerde ve dar alana(araba bagajı gibi vs.) koymak isteyenler için ciddi bir sorun oluşturacaktır.Eğer amacınız katlanabilir ve uzun pil ömrü olan bir ürün almaksa o zaman hafif alüminyum katlanabilir lityum iyon pilli ürünlere bakmanız doğru olacaktır.

2)wgp 110 modelinde standart akülü modellerdeki 200wattlık motorlar kullanılıyor.Bu standart tip motorların lityum iyon akülerle uyumunu bende çok merak ediyorum.Kullanlan kişiler yorum yaparsa çok sevinirim.Çünkü motor özellikleri bakımından oldukça enerji ihtiyacı olan motorlar,lityum iyon piller gerekli enerjiyi verse dahi sonuçta yola gücü aktarak motorlar olacağı için yeterli çekiş gücünü oluşturabiliyorlar mı bilemiyorum..Ancak lityum iyon pillerin Amper güçlerini standart akülerle karşılaştırmak doğru değildir.Yani 28 amper lityum iyun pili 26 amper normal aküyle hatta 33 amper jel aküyle dahi karşılaştıramazsınız.Yapıları ve enerjiyi depolamaları açısından çok farklı sisteme sahip olduklarından dolayı standart 26 amperlik bir akülü aracı dahi 6-10 amperlik bir lityum iyon pille kullanabilme imkanınız bulunmaktadır.Burada önemli olan lityum iyon pillerle en farla verimi alabileceğiniz motor yapısını bulmak gerekiyor.Bu sebeple size Brushless DC motor a sahip Katlanabilir Hafif Akülü ürünlere bakmanızı öneririm.

Piyasada çok farklı kalite ve özellikte bu tür ürünler bir çok firmada bulunuyor.Bu ürünlerden piyasada wgp 110 fiyatına denk olanlarıda bulabilirsiniz.Ancak mutlaka detaylı araştırma yapın; kaliteli,motor gücü,lityum iyon akü amperi,kaldırma kapasitesi gibi konuları karşılaştırın..en iyi olanları ihtiyacııza göre 1800-2000 DOLAR FİYAT ARALIĞINDA bulabilirsiniz..

WOLLEX WG-P110 Akülü Tekerlekli Sandalye LİTYUM PİL

Bu aracı kullanan kimler var

Benimde hayalim bizzat bir tanıdık kullanıypr wollex p110 4 yıldır lityum pil takmamıs ve işe gidip geliyor sürekli ve dolasıyor benim sandalye yeni ama ömrü yok çok üzülüyorum

Fulmaks 7892 tavsiye ederim. Şase sağlam. Motor gücü 320 watt ve joystick Çin malı dalgalı çizgili Micron marka değil, ingiliz newvsi nin birebir taklidi açık sarı çemberli newvsi değil. Orijinal turuncu çemberli ingiliz Newvsi.
Şöyle ki; aynı fiyat bandında bu güçte motor ve ingiliz joystick bir arada başka Akülü sandalyede yok. Varsın fırçalı motor olsun. Jel akü desen Long marka kullanıyor. Performansı iyidir.
Fırçalı motorda jel akü olmalı. Lityum akü sıkontı çıkartır. Fırçalı motor yüksek akü akımı kullanır ve lityum bu işte zayıf kalır. Şarj aleti desen metal kasalı kaliteli HP şarj aleti üzerinde geliyor. Plastik kasalı devşirme HP şarj aleti çıkar çoğu akülü sandalyede ve elinizden yere düştüğü anda işi biter.

Wollex wg-p110

Merhaba, Wollex wg-p110 sizce nasıl. Kullanan var mı acaba?

(Bagajda taşınabilen bir akülü tekerlekli sandalye arıyorum.Poylin P209 S, Fulmaks 8002 gibi modellerin ayak koyma bölümü oturup kalkarken engel olabiliyor. Bu yüzden wg-p110 gibi ayak koyma bölümü olan bagajda taşınabilen bir akülü tekerlekli sandalye arıyorum!) Teşekkürler.

Menzili kısa ama sağlam sandalye tavsiye ederim

Yaklaşık 3 yıldır Wollex P-110 modelini kullanıyorum. Katlanıp bagaja koyma kolaylığından dolayı tercih etmiştik bu modeli. Genelde kısa mesafelerde kullandığım için beni yarı yolda hiç bırakmadı, pil sağlığına çok dikkat ederek şarj ediyorum o sebeple performansında bir eksilme henüz olmadı. Menzil ölçümü yapmadım ne yazık ki.

agtm

Bina, avm ve kaldırım rampalarından zorlanmadan çıkabiliyor. Asfalt yol olarak dik rampalarda denemedim. Zaten hız kademe ayarları da mevcut, örneğin 1. Kademede rampada zorlanırsa 2. Kademeye çekip rahatlıkla çıkabilirsiniz.

Merhaba, bu modelin aküleri tekerlekli sandalye bağlı olmadan şarj edilebilir mi? Bir de motorları nasıl kaliteli mi?

Son düzenleme:
grkn 89

Tekerlekli sandalyeye bağlı olmadan direk şarj cihazından şarj edilebilir mi?

Yani beyinden şarj ediliyor Sen bunu neden soruyorsun ben onu merak ettim

grkn 89
Şehir dışına çıktığımda aküleri şarj etmesi kolay olabilmesi için sormuştum.

Aküyok pil var özel düzenek mümkün olabilir

grkn 89

Bir de motorları nasıl acaba? Kaliteli mi? Lityum piller için uygun mu?

Üst Alt