Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yargıtay onadı ve iş kazasından emeklilik için sgk'ya başvurdum..?

mıhcı Sanırım Davayı siz temyiz ettiniz, davacı sizsiniz. temyiz dilekçesi iş verenin eline usulünce ulaşmadığı için itiraz etmişler.

Temyiz eden tarafın dilekçesi mahkemeye veriliyor . mahkeme karşı tarafa temyiz dilekçesini gönderiyor. karşı tarafta temyiz dilekcesine cevap yazabiliyor. Sonra dosya Yargıtaya gönderiliyor. burada bir usulsüz durum var sanırım.

Muhtemelen dosyan davanın görüldüğü mahkemeye yollanacak. mahkeme işverenine yenide usulünce temyiz evrağı gönderecek. Sonra dosyan tekrar yargıtaya gidecek.

Ben böyle düşünüyorum. Avukatına sordun mu? o ne diyor?

kardeşim acaba yargıtayın kararaını payşaşabilirimisin yada özelden gönderebilirmisin bizede emsal olması açısından faydası olacaktır

şuan dosya yargıtayda eksik giderildi, dosya geri gitti....

ben kaldığı yerden devammı edecek yoksa (arşiv,ön incelme,inceleme) gibi başa mı dönecek.. onu düşünüyorum... en başa dönerse haksızlık yapmış olurlar.... dosya zaten inceleme deydi....

YARGITAY a gideceğim......

uzun süren yargıtay süreci sonrası yargıtaya gidip derdimizi anlatmak istiyoruz... sizce beni dinleyecek biirisi olurmu yoksa kapıya bile sokmazlar mı???

mıhcı yargıtaya öyle pat diye gidip kendini anlatamazsın. dinleyeceklerini sanmıyorum, yargıtay daireleri yoğun oluyor. yinede şansını deneyebilirsin.

Zamanında avukatın şunu yapabilirdi. mahkemen bittiğinde yargıtaydan duruşmalı temyiz isteyebilirdi. Yargıtay duruşma günü verirdi avukatın ve sen Ankara'ya gidip duruşmalı temyize katılırdınız, sende orada düşüncelerini paylaşabilirdin. senin temyiz süren geçtiği için bunu yapamazsın. yinede avukatına sor duruşmalı temyiz olabilir mi iyce öğren. Tabi birde şu var duruşmalı temyiz tarihlerini aylar sonraya veriyorlar.

bak burada bir arkadaş duruşmalı temyize katılmıştı
http://www.engelliler.biz/forum/kaz...tay-oturumuna-katilmamin-faydasi-olur-mu.html

şunu deneyebilirsin. Bir dilekçe ile düşüncelerini yazarsın. bulunduğun ildeki adliyeye gidip iş mahkemesi hakimiyle görüşürsün bu dilekçeyi yargıtaya göndermek istiyorum dersin. onlar gönderir. senden pul ve posta parası alırlar. yazdığın dilekce aynı gün faksla gönderiliyor. sonrada bir kaç gün içindede yazdığın dilekçenin aslı yargıtaya yetişiyor. Burada gönderdiğin dilekçe kaile alınır mı alınmaz mı buda hakimlerin insafına kalmış bir durum.

Üst Alt