Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeni emekli olanlar ÖMSS sınavına başvuru yapabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
12
Reaksiyonlar
0
ben 2 ay önce sgk dan emekli oldum askari ucretten maaş alıyordum
bende imtihana girip memur olabilirmiyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

kardeş sen hiç emekli olmuş devlet memuru gördün mü:) tabii ki memur olamazsın

okaneren teşekkürler ben emekliliği durdurup memur olabilirmiyiz diye sormuştum tabiki emekli memur olmaz

bir de hiç işi geliri olmayan engellileri de düşünmek lazım, sınavda insanların önünü tıkamak etik degil bence

Arkadaşlar bırazcık duyarlı olalım bu sınavı bekleyen işe çok ihtıyacı olan engellı arkadaşımızın lutfen yollarına dıken olmayın onlar bir umuttur dıye beklıyorlar sınavı sızın emeklılığınız gelmış varın gıdın emeklılığınızın tadını çıkarın....

emekliliği durdurup nisanda yapılacak sınava girmek bende istiyorum.786 tl ile asla gecinemeyiz

sınavı kazanacagınız konusunda bi garanti mi verdiler!!!

786 TL ile geçinilmez, doğru lakin hiç çalşamayan sıfır gelirle nasıl geçinsin? Gel, yine gel ama insafa gel! Ben burada bu başlığı açmayı bırak düşünmekten bile utanırım. Emekli olmuşsunuz gidin kendi işinizi kurun... Ben emekli olsam ne uğraşacağım memurlukla vs.
;););)

saçma sapan konuşmayın... beden işçisi olarak çalışırken engelli olmuş ve bedensel işler yapamayacak duruma gelmiş bir kişi malülen emekli olmuşsa ve ayda 800 tl malülen emekli maaşı alıyor ve geçinmesi imkansız ise devlet memurluğuna başvurarak gücünün yettiği ölçüde çalışmasının ne sakıncası olabilir??? siz nasıl bir bencillik içindesiniz böyle... burada başvurmayacak kişiler memur olduğu halde başka yere gitmek veya çalıştığı kurumu değiştirmek için tekrar ömss'ye giren engelli kişilerdir...siz gidin onlara söyleyin...ayrıca sıfır geliri olmayan masalını gidin başka yerde anlatın...evde bakım ve 2022 maaşlarınızı ne zaman unuttunuz...sizin at gözlüklü mantığınız ile gidecek olursa eğer malülen emekli birisi sınava giremez ise evde bakım ve 2022 maaşı alanlarda sınava giremez...aklınızı başınıza toplayın mantıklı olun...bencilliğin lüzumu yok...

KULDAN UTANMIYORSUNUZ BARİ ALLAHTAN KORKUN işinize geldiği gibi kıvırmayın yarın sizi memur yapsalar ağlarsınız ben bu işi yapamam emekli olıyım diye ALLAHTAN TEK DİLEĞİM SİZİN EMEKLİLİĞİNİZ İPTAL EDİLİP 65 YAŞINA KADAR ÇALIŞANIZ GÖRÜN HANYAYI KONYAYI millet emekli olmak için çabalar siz aç gözünüzü doyurmak için askari ücreti bulamayan insanlarda var HERKEZ EVDE BAKIM VE 2022 MAAŞI ALAMIYOR ATGÖZÜLÜNÜ SİZ ÇIKARIN BU NE BENCİLLİK DİMYATA PRİNCE GİDERKEN ELDEKİ BULGURDAN OLURSUNUZ...

gelin emekli olanda gelsin çalışanda gelsin sınava girsin yaşadınmı rahat yaşayacaksın digerleri siz ve sizin gibileri hiç ilgilendirmez degilmi allahdan korkun hiçmi insaf kalmamış bu insanlarda muhtacın hakkına göz dikiyorlar ben 3 ayda 650 tl alıyorum iki oglum var biri asker digeri lisede okuyor mal varlıgım sıfır doktora gidip gelecek yol parası bulamıyorum benim gibi niceleri var şunların yazdıgına bakın

Burada eleştiri bizlere yüzde 3 hak veren yani memleketin çalışan kısmın yüzde üçü kadar çalışma hakkınız var bunu çözmeliler ağızlarını açtıklarında avrupayı örnek verenler uygulamaya gelince sıfırlar adamlar eli kolu olmayana araç sürdürüyorlar bizim memlekette hala yollar asansörler kısaca engellinin hayatını kolaylaştırıcı hiç bir adım yok avrupada engelli 4 saat çalışırken burda özellikle özel şirketlerde eşşek gibi semer vurmaya çalışıyorlar konuşacak yazacak çok şey var sahtelik torpil insandışı davranma kendi yani milletin damarlarında gezerken çokşeyin düzelmesi zor bu bir öz eleştiridir isteyen istediği gibi anlasın burada kardeşlerimin farklı sebeplerden dolayı birbirlerine kalp kırıcı sözler söylemelerini ben kaldıramıyorum herkes girsin kardeşim insanlara insan gibi yaşama hakkı verilsin ama bizde adalet terazisi asla çalışmaz böyle gelmiş böyle gider.......

Emeklli kardeşlerimiz eğer memur sınavını kazanıp memur olabilirlerse tavsiyem : hem emekli olup hem memur kalabilmek için idare mahkemesine konuyu izaha eden dava açmalarıdır ,hak verilmez alınır derler, 750 lira bizleri ne öldürür ne diriltir ,bizim tartışmalarımız değil ,kanunlar geçerlidir.ve emekliler olarak şartlarımızı düzeltemeye çalışmamız makul bir durumdur.Sizden daha düzeyli tartışmalar bekliyoruz ,itiraz eden arkadaşlarda ilerde aynı duruma düşebilirler.bu konuda bencilce tutumlar değil hakların genişletilerek çoğalması esas olmalı. Dava açaçakların öncelikle memur olması ve ardından ilgili kuruma itiraz dilekçesi yazması önemlidir ardından idari dava açılmalıdır.ben şahsen böyle yapmayı düşünüyorum.
sevgi ve dostlukla.

xxxman;
hakaret ediyorsunuz lütfen söylediklerinize dikkat edin...
devlet malülen emekli olmuş bir insana yapabileceği bir iş verir ve malülen emekliliğini iptal edip sadece memur maaşı verir...
siz iki maaş alacak diye düşünüyorsunuz sanırım...
böyle bir şey yok...
sosyal devlet engelli insana belli bir maaş bağlayıp çalıştırmayan, evinde yatıran devlet demek değildir...

sosyal devlet her bireye yapabileceği bir iş,gelir,sosyal hak,özgürlük sağlayan devlettir...
sizlerin burada kızacağı insanlar sınava başvuracak malülen emekli insanlar değildir...
haketmediği halde malülen emekli olan,2022 maaşı alan,evde bakım parası alan,ötv indirimli otomobil alan insanlardır...
ben bu siteden biliyorum evde bakım parası alırken volkswagen passat alma hesapları yapanları...
içimizde kaç tane hem zengin hemde engelli olan var söylermisiniz???
siz sosyal devlet anlayışı olmayan bu devlet yapısına kızacağınıza gerçekten geçim derdi yaşayan kendiniz gibi 3 kuruşa ihtiyaç duyan engelli kardeşlerinize kızıyorsunuz...asıl bencilliği siz yapıyorsunuz...şapkanızı önünüze koyun ve sadece kendinizi düşünmeyi bırakın...

komite;
benim yazdıklarımı iyi okuyup öyle yorumlarsanız sevinirim sayın komite !!!

800tl ile geçinmek kolay değil kiradır,çocukların masrafları.birbirimizi empati kurup anlarsak daha iyi olur.maddi olarak sıkışmış bi engelli çıkar yol olarak sınava girip memur olmak istiyo ailesine daha iyi bakmak için bu kadar ters karşılancak ne var ?hırsızlık mı yapıyo dilencilik mi yapıyo ?kimse haddini aşmasın eleştrirken

derbeder-1975;

arkadaşım benim bildiğim kadarıyla malülen emeklilere sınava girme hakkı var... ancak memur olunca emekli maaşın kesiliyor bilgin olsun...

,,,

bencede emekli olan arkadaşların bu sınava girmesinde sakınca görmüyorum benim emekliliğim doldu fakat emekli olmuyorum bende sınava girmeyi düşünüyorum daha iyi şartlar vede daha fazla maaş alabilirsem neden olmasın arkadaşlar.

Biri diyo ki; benim emekliliğim geldi emekli olmuyorum, sınava girip tekrar memur olacam, öbürü diyor ki; zaten çalışmışsın çalışacağın kadar, hiç işi olmayanlar çalışsın kazansın.

Şimdi burada kim haklı derseniz, ben size haksız olanı söyleyeyim: devlet. Neden çünkü adam gibi bir mevzuat, kanun, yönetmelik çıkarmayarak ve olan düzenin içindeki açıkları kullanıp daha fazla, daha fazla isteyenlerin önünü tıkamayarak devlet yapıyor en büyük haksızlığı. Atla deve değil, koskoca anayasa hazırla da demiyor kimse, ama adam gibi, açıkları olmayan, kimsenin o açıkları kullanıp daha fazla götürmesine müsade etmeyen bir kanun çıkarmak bu kadar zor olmasa gerek.

Ayrıca sınava girecek memur arkadaşlara sadece bir sebepten hak verebilirim; adam zamanında ortaöğretim mezunu olarak girmiştir kadroya veya lise mezunu, ama zamanla okumuştur liseyi veya üniversiteyi, kazandığı statüye ve mesleğe göre yer değişikliği yapmaları çok normal. Ama bunun yapılış tarzı da sınavla olmaması gerekir, kurum içi veya kurumlar arası yer değişikliğine izin verilmesiyle olur, sınav bunun bir sıçrama tahtası değildir. Ama dediğim gibi devlet bu geçişlere izin vermediği için arkadaşlar da bu şekilde bir çözüm yoluna gidiyorlar. Bu yol da yanlış, sınav kesinlikle bunun bir aracı olamaz, bunun kıstaslarını devlet mantıklı bir şekilde hali hazırda yola kolsaydı burada ne kimse birbirine girecekti, ne de birbirinin kalbini kıracaktı, fakat düzen bu arkadaşım fazla da yapacak bir şey yok.

Ne söylesek boş, hali hazırdaki bu sistemle, yanlışlar dolu bu sistemle bir şeyler yapılmaya çalışıyor ve arada unutulan en büyük şey ise "KUL HAKKI" , adam bu benim hakkım kullanırım derse yapacak bir şey yok, herkez kendi vicdanıyla yüzleşsin ilk önce, ondan sonra adımını atsın derim.

bende şunu eklemek istiyorum arkadaşlar bugün sen emekli olana 650 tl veya 700 tl maaş baglarsan o insan nasıl geçinecek söylermisiniz çocuk okuyor ev kira evde süt bekleyen bebek de var hadi söyleyin bu maaşla geçinilir diyin devlet bana adam gibi maaş versin mesala 1200 tlnin üstünde maaş versin bakalım ondan sonrada çalışmak isteyen emekliler kamuda memur olabilir ama emekli, maaşı kesilmek şartıyla dese hangi emekli o şartları bırakıp çalışmak ister söylesenize 1200 tl nin üzerinde maaşlar olsa söyleyin haksızmıyım belki 1000 liraya bile razı olan emekliler vardır haksızmıyım arkadaşlar.sen önce emekli maaaş larını düzelteceksin sonra o yasayı çıkaracaksın arkadaş.

asi prens;

aynen... hiç kimse keyfinden emekliliği ve 800 tl maaşı bırakarak 1200 tl için engelli haliyle çalışmak istemez...

derbeder-1975,

ÖMSS ye girebilirsiniz yalnız sınavı kazanıp atamanız olduğu zaman emekli maaşı aldığınız kuruma iş yerinizden alacağınız çalıştığınıza dair yazı ile emekli maaşı aldığınız kuruma müracaat ederek maaşınızı kestirsiniz..
Kimse sana sınava girme diyemez çünkü hakkı yoktur.Sınav bilgi ve beceri yarışmasıdır.Bu hakkı kazanır isen emekli maaşını kestirerek çalışabilirsin..

klavuz çıkmadı daha boşuna konuşuyoruz.çalışanlarıda geçtik sıra emeklide kardeşim çalışmaya bu kadar hevesli istekliydiniz niye emekli oldunuz?hadi emekli oldunuz geçinemiyorsunuz tamam diyelim hiç işi olmayan birini siz düşünüyormusunuz düşünmüyorsak BİZ KARDEŞİZ BİRBİRİMİZE DESTEK OLALIM NUMARASI YAPMAYALIM HERKEZ İŞİNE GELDİĞİ GİBİ DAVRANIYOR sağlıklı insandan çok işi gücü geliri olan engelli köstek oluyor...HADİ emekli olanları memur yaptılar diyelim siz şunu diyebilirmisiniz bize ne iş verilse yapcaz hiç sızlanmayacaz?yarın size bi iş verilse yok özürüme uygun değil bilmem ne yine ortaya çıkarsınız bu kadar heveslisiniz çalışmaya sizin emeklilik sürenizi 65 yapsınlar vergi indirimden yararlanmayın olmazmı?

çalışan arkadaş egerki 750 800 tl ye çalışıyorsa özelde neden emekli olmasın söyle bakalım memur olupta zaten emekli olmak isteyende olmaz kardeşim yaşını kesin bekler emekli olmak için sen burda konuşurken boş konuşma arkadşım.sanki elindeki hakkını almışlar gibi konuşuyonn sen burda emekli maaşları neden bukadar düşük düzeltilmesi lazım diye hakvermen lazım diyecene yok 700 tl maaş neyine yetmiyor diyorsun yetmiyor kardeşim ne yapayım 2 tane çocugum var kiram var faturam var varda var şunuda söyleyeyim kardeşim ben emekli değilim çalışanım ama emekli olan arkadaşlarada sonuna kadar hak veriyorum

kardeşim bu zihniyetteki insanlara çok bile maaşımız az bunu birlik olup nasıl yükseltirizi düşünceğine işi olmayan bir insanın işini nasıl kapar nasıl yüksek maaş alırım hesabından gidiliyor.BIRAKIN KARDEŞİM BİZ ENGELLİLER BİRİZ LAFLARINI İŞİNE GİDEN ENGELLİYLE BİR İŞİNE GELMİYOR KENDİ MENFATİ YOKSA KARDEŞLİK DÜŞÜNCE FALAN BİTİYOR SEN 750-800LİRAYLA GEÇİNME DERDİNDESİN ADAM 5 KURUŞSUZ GEÇİNME DERDİNDE VALLA BEN BUNDAN SONRA KİMSEYLE BİRLİK OLMAM HERKEZ İŞİNE GELDİĞİ GİBİ HAREKET EDİYOR SON SÖZÜ BİZ DEĞİL DEVLET SÖYLEYECEK...

arkadaşım herşey gönlünce olsun ne diyeyim herkesin kendine göre sıkıntıları var bunu görmemezlikten gelemeyiz dimi.

kardeşim bu zihniyetteki insanlara çok bile maaşımız az bunu birlik olup nasıl yükseltirizi düşünceğine işi olmayan bir insanın işini nasıl kapar nasıl yüksek maaş alırım hesabından gidiliyor.BIRAKIN KARDEŞİM BİZ ENGELLİLER BİRİZ LAFLARINI İŞİNE GİDEN ENGELLİYLE BİR İŞİNE GELMİYOR KENDİ MENFATİ YOKSA KARDEŞLİK DÜŞÜNCE FALAN BİTİYOR SEN 750-800LİRAYLA GEÇİNME DERDİNDESİN ADAM 5 KURUŞSUZ GEÇİNME DERDİNDE VALLA BEN BUNDAN SONRA KİMSEYLE BİRLİK OLMAM HERKEZ İŞİNE GELDİĞİ GİBİ HAREKET EDİYOR SON SÖZÜ BİZ DEĞİL DEVLET SÖYLEYECEK...

sen bu kafayla bir yere gelemezsin arkadaşım ben sana söyleyeyim... senin gibi bir engellinin yapabildiği bir işi hiç merak etme yatalak olmuş engelli kardeşlerim bile yapar...kendini o kadar özel sanma...

Kamuya alınacak özürlü personellerin enaz lise mezunu olması,özür oranın %40-%60 arasında sınırlı olması ve GİH sınıfında işe yerleştirilmesi ile diğer oranlara sahip özürlülere makul bir düzeyde aylık ödenmesinin mantıklı olduğunu düşünüyorum.

optimisprume İŞTE BENİM DEMEK İSTEDİĞİM ŞEYİ SEN DEMİŞSİN yatalak engelli kardeşin çalışamaz sana destek olur ama çalışacak durumda olan işsiz bir insan sana destek olmaz siz işinize geldiği gibi davranıyorsunuz...engelliye bedava benzin hava su denince yüzlerce mesaj geliyor ehliyeti olmayan biri destek istiyor tık yok işsiz insan iş istiyor tık yok niye çünkü bunlara sahip insanlar benim var nasılsa olmayan düşünsün düşüncesinde...

Kamuya alınacak özürlü personellerin enaz lise mezunu olması,özür oranın %40-` arasında sınırlı olması ve GİH sınıfında işe yerleştirilmesi ile diğer oranlara sahip özürlülere makul bir düzeyde aylık ödenmesinin mantıklı olduğunu düşünüyorum.

sende yanlış düşünüyon kardeşim yani ilkokul ve ortaokul lular ne hali varsa görsünler oluyor bu düşünce kardeşim özürlü alımında ayırımclık olmaz tahminimce .

Evde bakımı ve 2022 yi alın kendinize bahşiş yapın at gözlüklü değilsiniz belli çakal düşüncelere sahipsiniz. Memur olupta tekrar sınava girenleri de kimse onaylamıyor zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt