Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeni emekli olanlar ÖMSS sınavına başvuru yapabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
zehirli yaprak memur olmuşu,EMEKLİ OLMUŞ İNSANI memur yapmayı onaylayanlar yine memur olup bu sınava gözünü dikmiş aç gözlüler şükür nedir bilmeyen hep bana hep bana işsize rabbena Allah versin düşüncesinde olanlar memuruda geçtim emekli bile napıyor git kardeşim illa çalışmak istiyorsan aldığın toplu parayla bir iş kur yine çalış kimse sana çalışma demiyor ama KARDEŞİM,BİZ HEPİMİZ BİRİZ dediğin engelli işsiz kardeşinin İŞİNE GÖZ DİKMEDEN ÇALIŞ..

ilkokulla lise mezunu bi olamaz liseylede üni yani herkes bilgisine göre okumak için yıllarını vermiş üni mezunu na haksızlık olmamalı

tamam arkadaşım zaten eşit olamaz benim söylemek istediğim hizmetli alımını ilkokul ve ortaokul yaparsın zaten üniversite veye lise mezunları hizmetli memur olmak istemiyorlar bildiğim kadarıyla.onu söylemek istedim.

Daha öncede söyledim kimsenin kimseyi, sınava girme, şunu yapma, bunu yapma diye zorladığı bir ortam yok, olamaz da zaten. Herkesin aklı-fikri var, kendine göre ne doğruysa yapar, yapacaktır da. Önemli olan yaptığınız işlerde, devlet mevcut yasalarla size cevaz verse bile, ilk önce oturacaksın vicdan muhasebesini yapacaksın, ona göre adımını atacaksın. ALLAH' a şükür para gibi bir derdim yok, ama olan arkadaşlar da çok, işin para kısmını da geçtim, imkan verildiği zaman, özürüne rağmen bir şeyler yapmaya çalışan ve bu sayede kendisini bir nebze de olsa bu dünyaya boşu boşuna gelmediğini kanıtlamaya çalışan arkadaşlarımız var. Eğer bir muhasebe yapacaksak, tüm bunları göz önünde bulundurmamız gerek değil mi, insanlığın, yaratılışın, fıtratın gereği bunu yapmamız lazım değil mi?

Hiç kimse unutmasın kardeşim, senin elinde olan fırsatlar, bir çok insanın elinde olmayabilir. Bir şeyler isterken, bir şeyler dilerken her zaman senden imkanları daha kısıtlı olanları düşünerek hareket etmek lazım. Eğer bu düşünce yapısıyla hareket edilirse, önümüzde duran ve kocaman bir dağ gibi duran sorunların büyük bir kısmını başkalarına muhtaç olmadan zaten kendi aramızda çözebiliriz. Her zaman iyi niyetli olmak esastır, bunun üstüne söylenecek başka da söz yoktur.

zehirli yaprak memur olmuşu,emekli olmuş insanı memur yapmayı onaylayanlar yine memur olup bu sınava gözünü dikmiş aç gözlüler şükür nedir bilmeyen hep bana hep bana işsize rabbena allah versin düşüncesinde olanlar memuruda geçtim emekli bile napıyor git kardeşim illa çalışmak istiyorsan aldığın toplu parayla bir iş kur yine çalış kimse sana çalışma demiyor ama kardeşim,biz hepimiz biriz dediğin engelli işsiz kardeşinin işine göz dikmeden çalış..
kardeşim şu mesajı bidaha oku SON SÖZÜ DEVLET SÖYLEYECEK EGER EMEKLİYİ MEMURU BU SINAVA SOKARSA NE DENİR Kİ....ADAMIN ÜNVANI VARDIR ÖGRETMEN BİLMEM NEDİR EYVALLAH AMA ONUN DIŞINDAKİLER?

Evde bakımı ve 2022 yi alın kendinize bahşiş yapın at gözlüklü değilsiniz belli çakal düşüncelere sahipsiniz. Memur olupta tekrar sınava girenleri de kimse onaylamıyor zaten.

sen bu terbiyenle memur olsan bile topluma bir faydan olmaz... boşuna uğraşma istersen... o bahsettiğin düşünceler senin kafandaki sanat eserleri...

OPTİRİMUS ÇOK HASSASIN BANA TERBİYESİZLİK YAPMA ONA TERBİYESİZLİK YAPMA İŞİNİZE GELMİYORUZ ÇÜNKÜ GİRİN SINAVA İŞSİZ BİR ENGELLİNİN işini kapın demiyoruz suç işliyoruz haklısın biz terbiyesiz insanlarız haklıları savunuyor,doğruları söylüyoruz bunlar terbiyesizlik...

zehirli yaprak memur olmuşu,EMEKLİ OLMUŞ İNSANI memur yapmayı onaylayanlar yine memur olup bu sınava gözünü dikmiş aç gözlüler şükür nedir bilmeyen hep bana hep bana işsize rabbena Allah versin düşüncesinde olanlar memuruda geçtim emekli bile napıyor git kardeşim illa çalışmak istiyorsan aldığın toplu parayla bir iş kur yine çalış kimse sana çalışma demiyor ama KARDEŞİM,BİZ HEPİMİZ BİRİZ dediğin engelli işsiz kardeşinin İŞİNE GÖZ DİKMEDEN ÇALIŞ..

bencil kardeşim malülen emekli olmuş birisi çalıştığı iş yerinde daha önce yapabildiği bedensel işi engelli olduktan sonra yapamayacağı için emekli olur...kimse keyfinden emekli olmaz...ayrıca özel sektörde emekli olana toplu para verilmez...alacağın en fazla ayda 800 tl'dir...devlet işçisi ise bilerek emekli olmaz çünkü emekli olduğunda maaşı en az üçte iki düşer...çalışırsa ayda 3.000 tl'ye yakın para alır...ikramiye dahil...bilmiyorsan öğren...sen kendi çapında engelli olan kardeşlerine destek ve birlik olmayıp bencil düşüncelerinde hep bana diye düşündüğün çevrende birlik olmuş engelli insanları görmemen gayet normal...bu yüzden senin gibiler bir yere gelemez...sen en fazla ayda 200 tl alır yatarsın...o da senin gibilere fazla bile...

sizin gibi aç gözlüler bilir ne haliniz varsa görün son söz klavuzda belli olcak İNŞALLAH EMEKLİ,MEMURLARDA BU SINAVA GİREBİLİR DENİP BU DURUMDA SINAVA GİRENLER tesbit edilip İŞİNE SON VERİLİR ÇALIŞACAK DURUMDA OLUP EMEKLİ OLMUŞUNDA emekliliği iptal edilip ne halleri varsa onu görmeye layık görürler sizin düşüncenize karşı benim düşüncem sizde 5 kuruşsuz ortada kalın....

kanunen olur mu olmaz mı bilmiyorum ama arkadaşında dediği gibi kim engelli haliyle emekli olduktan sonra çalışmak ister.sıkıntı içinde demekki bi çıkış yolu olarak görülüyo.Kimse kimsenin hakkını aldığı yok,vicdan haline getirmeyin ona bakarsak özel sektörde çalışanlarda girmesin.işsiz olan gençte sızlancağına işe çok işi ihtiyacı varsa,var yoğuyla çalışıcak emekli biri önüne geçiyosa çok istemiyodur demekki bu işi.
Tekrar dediğim gibi kanunen olur mu olmaz mı bilmiyorum ama emekli olan 800tl ile 2 çocuğunu büyütmeye çalışıp hayat mücadelesi için çıkış yolunu arayan birini sırf kendi menfatlerinize ters düşüyo sınavda tehdit olarak görüyosunuz vah sizin halinize.

KARDEŞİM SİZMİ ANLAMIYORSUNUZ BİZMİ ANLATAMIYORUZ 800lirayı küçümsüyor 2 çocuk büyütüyor ev geçindiyor dediğiniz insan işsiz bu işe ihtiyacı var azımsıyorsan maşını almadan geçinde görelim emekli olmuş birini tutupda kimse savunmasın yok emekli olduğu zaman o işi yapamamış ondan emekli olmuş şimdi verecekleri işi yapabilceklermi?ahanda buraya yazıyorum bu insanlar pinpişman olcak ama arada işsiz insanada yapcaklar...

taha_;

bunlar ev geçindirmek için her türlü insani duygularınıda ezip geçmişler taha kardeşim...ben diyorumki sosyal devlet engelli bireylerinin bütün ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır, karşılamadığı için malülen emekli olmuş 20'li-30'lu yaşlardaki bir insan engelli haliyle çalışmak zorunda kalıyor...ama benim bu söylediklerimi bu arkadaşlar bencil duyguları yüzünden başka taraflarından anlayıp yorumluyorlar...ayıptır kardeşim...bedeninizde engel olabilir ama lütfen duygularınızda bari engel olmasın...kimse keyfinden bir tarafları sakatken çalışmak istemez...

emekli olmasaydın kardeşim seni silah zoruylamı emekli ettiler?emekli maşının ne kadar olduğunu herkez biliyor çalışan insanlar bile yılıp emekli olma hayali kurarken burda siz boş boş konuşuyorsunuz çok çalışmak istiyorsan işsiz bir engellinin işine göz dikmeden çalış sana çalışma mı diyoruz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt