Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeşil kartlılar dahil herkes hastane katkı payı ödeyecek [Bilgi]

nine60

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Türk eczacılar birliği sitesinde eczacılara yapılan duyuru vardı.

1- eczaneler de sağlık sunucusu sayılacakmış.
2-yeni yürürlüğe giren SGSY 'sına göre herkesten muayene katkı payı alınacakmış. YEŞİL KARTLILARIN MUAYENE KATKI PAYI eczaneler tarafından tahsil edilecekmiş.

hastane katkı payları:
birinci basakmalara katkı payı yok.
ikinci basamak hastanelere 3 YTL
eğitim araştırma hastanelerine: 4 YTL
üniversite hastanelerine : 6 YTL
özel hastanelere : 10 YTL

NOT1:kurumlardan emekli olanların ise maaşlarından kesinti yapılacakmış. ilaç kesintileri gibi.
NOT 2 : reçete katkı payı % 20 olarak tahsil edilecekmiş.

tam olarak anlamadım peki yeşilkartlarda vize sorunu bitecekmiş doğrumu acaba

ben yeşil kartlı değilim.onun için vize ne oluyor bilmiyorum.
yeşil kartlar 2 sene içinde kaldırılacakmış.kaldırılırken de epey kişi elenecekmiş. bildiğim bu kadar.
1 ekimden itibaren ödenmeye başlanacak olan muayene katkı parası gözüme çarptı.
bu katkı parasını ödemek zorunda olacak yeşil kartlılar eczaneden ilaç alırken parayı eczaneye ödeyecekleri için yanlarında para bulundursunlar diye yazmıştım.
bu günkü duyuruda da eczacılar bu işe karımak istemedikleri için sosyal güvenlik kurumu ile görüşme yaptıklarını üyelerine (eczacılara) duyuruyordu.
eczacılar birliği sitesi:
www.teb.org.tr
ayrıca orada 2008 SUT (sağlık uygulama tebliği) de var. sizlerde takip ederseniz iyi olur.

azizkanmaz şunu da ilave edeyim.yeşilkartlar 2 sene içinde kalkacakmış derken iptal edilecekmiş gibi anlam çıkmasın.
bütün kurumlar kalktı.emekli sandığı,ssk, bağkur.hepimiz SGK 'na bağlandık.yeşil kartlar da buraya bağlanacak.hepsi bir çatı altında olacak.
ben herkes haberleri takip ediyor diye kısa yazmıştım.panik yapmayasınız diye bu notu da yazıyorum.

Üst Alt