Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yetim aylığı almak için hangi evraklar gerekli?

kerimc

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar yardımcı olurmusunuz bır yakınım için anne ve babası hayatda yok yetim maşa baş vurmak istıyor evara ne istenıyor ankarayı tl ulaşamıyorum buluduğüm yerdeki sgk unkapanına git dedi oorası hiç telefona cevap vermiyor unkapanı taşımış her halde

Ölüm Yardımı ve Dul / Yetim Aylığı Talebi
  1. Talep Türü Seçimi
  2. Başvuru Bilgileri
  3. İşlem Sonucu
Bu hizmeti kullanarak, 4/1-c kapsamında aylık almakta iken vefat eden kişilerin hak sahiplerine (eş / çocuk / anne / baba) ölüm yardımı ödenmesi veya dul / yetim aylığı bağlanması talebinde bulunulabilir.

Kolay gelsin

Son düzenleme:
Ölüm Aylığına Hak Kazanma Koşulları Nelerdir?
Ölüm Aylığı Kimlere Bağlanır?
Ölüm Aylığı Bağlanması İçin Nereye Ve Nasıl Başvurulur? Müracaat İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

4(a) (SSK) ve 4(b) (BAĞ-KUR) kapsamındaki ölüm aylığı bağlama işlemleri için sigortalının dosyasının bulunduğu Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüklerimize Gelir/Aylık/Ödenek Talep Belgesi ile müracaat edilmesi gerekir.

Gelir/Aylık/Ödenek Talep belgesine;

-Malul çocuklar için sağlık kurulu raporu
-Vasi İlamı (Hak sahiplerine vasi tayin edilmesi durumunda)

eklenir.

5510 Sayılı Kanuna tabi kamu görevlisi olan (4/c’li) sigortalıların hak sahipleri ile 5434 Sayılı Emekli Sandığı Kanununa tabi sigortalıların hak sahipleri ise Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı Mithatpaşa Cad. No:7 Sıhhiye/ANKARA adresine müracaat etmeleri gerekir.

Ayrıca, www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden başvuru imkanı bulunmaktadır.

Kurumumuz ve MEB ve YÖK arasında yapılan protokol kapsamında öğrenci belgeleri elektronik ortamda temin edilmektedir. Öğrenci belgesinin güncel olup olmadığı konusunda tereddüt edilmesi durumunda hak sahiplerinden talep edilmektedir.

Üst Alt