Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yetim aylığı kesilen erkek çocuğun aylığı dul anneye aktarılmaz mı?

vefa

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
iyi günler, benim sorum, babam vefat edince anneme bana ve erkek kardeşime maaş bağlandı. kardeşimin okulu bitince aylığı kesildi. askere gitti işe girdi onun aylığı anneme tekrar bağlanmadı. bu kız ve erkek çocuğu için değişiyor mu? annemin aylığına bağlanması gerekmez miydi?

teşekkürler

bağlanması lazım diye düşünüyorum ama bağlanmadığına göre yasalar değişmiş olabilir.konu hakkında pek bir bilgim yok ama gündeme gelmesi için yazdım belki bilen bir arkadaş çıkabilir.

Hangi kurumdan alıyorsunuz dul-yetim maaşını?

ssk dan alıyoruz.
kardeşimin aylığı kesileli 4 yıl oldu. bizim başvurmamızmı gerekirdi kız çocuğunun kesilen aylığı tekrar anneye bağlanıyor ama erkek çocuğunun bilmiyorum ilginize teşekkür ederim.

bir sorum daha var. annem için evde bakım yardımına başvurmuştuk birkaç gün önce geldiler hesap açtırdım ve evrakları teslim ettim. eylül ayı içinde bilgisayardan girişimi yaptılar ve kasım ayının son haftası aylık alacağımı söylediler. yani eve yazı gelmeden bu kesinleşmiş diyebilir miyiz? bi
rde bankaya gitmeden hesaba para yatıp yatmadığını öğrenebilirmiyiz

teşekkür ederim

Başvurmanız halinde erkek kardeşin maaşı anneye aktarılır diye düşünüyorum.

Evde bakım maaşı büyük bir tersil k olmazsa bağlandı diye düşünün. :)
Bankaya gitmeden hesabınızı görebilmek için bankanın internet şubeciliği bulunmalı ve onu açtırmalısınız

SSK Tahsisler Dairesi Başkanlığına durumu anlatır bir dilekçe ile başvurun, aylıklarınızla artış olacaktır ve birikmiş para alacaksınız her ikinizde,

Üst Alt