Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yetim maaşı rapor süresi bitiyor. Ne yapmalıyım?

bekone

Üye
Konular
45
Reaksiyonlar
0
Merhabalar arkadaşlar Ben yetim aylığı alıyorum bu sene Eylül ayının 17 sinde rapor süresi bitiyor benim en erken ne zaman heyete başvurmam gerekiyor acaba

selamlar yazınızı görünce yardım edeyim dedim ne zamandır gözüme ilişiyor 3 ay kala SGK size hastaneye sefk yazısı gönderecek adresine e devletine dys dosya takibi var oradan görürsün haziran 1 de sefk yazısı eline geçmeden görürsün bende malülen yetim aylığı aldığım için o süreçleri yaşadım resmen insanları süründürüyorlar benim durumum çocuk felci tekerlekli sandalye kullanıyorum yürüme nasıl nedir bilmiyorum buna rağmen kurum kontrol muayenesi yazmıştı ilk maaşa bağlandığımda 3 yıllığına ayın 17 de gittim rapora sonucu bekliyorum sizin engeliniz nedir sakıncası yoksa ? .haa bu arada siz kendi başınıza hastaneye gidip rapor almaya geldim demeyin zaten kurum yazısı görmeden hastane kabul etmez işlem yapmazlar iyi günler

MS hastasıyım yuruyemiyorum o yüzden hastaneye illa yanımda birileri oluyor tekerlekli sandalye ile dolaşıyorum hastanede

Göreleli

Selamünaleyküm
Maaşın ne kadarı bağlanıyor acaba 18 yaş üzeri engelli çocuğa birde engeli sürekli olsa bile süreli rapor mu veryorlar her yıl rapor yeniletmek mi gerekiyor , gelir şartı var mı? Evde bakım maaşı almak bu maaşı almaya engel olur mu? Cevaplayabilirseniz sevinirim.

idosente
Merhaba ben yetim maaşı raporunu yeniden yeledim şuan süresiz verdiler ben babam dan SSK maaşını annemin bağkur maaşını alıyorum her ikisininde %50 sini alıyorum+eşim bakım maaşı alıyor

bekone
İnternet te yetim maaşı çocuklar için %25 yazıyor engelli olunca mı %50 sini alabiliyoruz. Birde yetim maaşı raporunda da tam bağımlı ibaresi oluyor mu? Bakım maaşı alıyorum O raporuda evde bakım maaşı için sosyal hizmetler e bildirmemiz gerekiyor mu?

Üst Alt