Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yogayla omurilik felcinin iyileştirilmesi

Merhaba İsmayil arkadasim senin gibi tam kesi omurilik felcinin kök hücreyle iylestirilebilicegi konusunda umudu olmayan arkadaslara TUBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi Şubat 2009 Sayı 495 sf:56 ve sf:7(Elektirik sinyalleriyle kok hucrelerin istenilen dokuya donusturulmesi) deki gelismeleri gormelerini tavsiye ederim.(Henüz baslangıc asamasındaki safa icin bu bilgiler heralde tatmin eder)

kök hücreler istenilen dokuya dönüştürülebilir. bunu biliyorum. önemli olan bunu omuriliğe eklemlendirebilmek. bu zor. hatta mümkün değil. bizim beyin hürelerinin gövdesi kafatasındadır. omurilik içinde devam eden ise o hücrelerin dallarıdır. bizde bu kısım zedeli veya kesik. bütün saçlarınızı kesin ve sonra hepsini bire bir eklemeğe çalışın. bu mümkün değil.

Bu zaten kok hucre icin son asama biz henuz yolun basindayiz zor olduguna katiliyorum fakat olabilecegini savunuyorum

olacak... göreceksiniz.sadece biraz daha zaman...

Siz sanmayın ismayil bey.Hatta bence olsa bile yaptırmayın.Yaa her konuda olumsuz düşüncelerinizi belirtmekte zorunlumu hissediyorsunuz kendinizi.ALLAHınızı severseniz olumsuz bişe yazacaksanız yazmayın foruma.Ben bıktım sizin saçma sapan yorumlarınızı görmekten..

ah gülden hanım,
hep beraber hayal bulutlarının üstünde gezelim istiyorsunuz siz. evet böyle birşey ne güzel olurdu.

Hayal bulutu filan değil.Biz mantık çerçevesinde fikirlerimizi belirtiyoruz.Gelişmeleri takip ediyoruz.Bunları gözardı edebilmek için kör ve sağır olmak lazım..

fitnes topuda ne yav?o ne işe yarar?neyini tavsiye ediyorsunuz?

Selam aleykum arkadaslar. her seyde bir hayir var, yoganin bize bi etkisi olmayacani dusunmuyorum. Sadece inamimizi kayb etmeksek her sey mumkun. Omurli felcin tedavisi belkide cok basit bi sey de sadece tibb bulamamis. Allah her seyin sifasini yer uzune gondermis. Umudu kayb etmemeliyiz, ben umud ediyorum vallahi bi gun bulunucak Insa Allah. Guldencim sana katiliyorum, :) tabi ki bulunucak Allah her seye kadir biz dua edelim. Eyer ben Orda olsaydim ben denerdim yogayi. Ama denemekde bi fayda var. bence bi sey itirmezsiniz. ameliyat diyil bi siy diyil, o da dogal bi tedavi yani Allah icimize bi enerji koymus da onu kesf etmek lazim. her kese acil sifalar.

hommm hommm hooom
yav bırakın ya yoga moga

omur ilik felçlileri için bahsedilen pantlon konusunda herhang bır detaya ulaşamadık o konunun aslı astarı konusunda bılgısı ve fikri olan varmı:)

Zahracım tabiki olacak.Hergün farklı bir haber duyuyoruz.İllaki biri sonuçlanacak,kim ne derse desin..1-2 yıla kadar ben elle tutulur gelişmeler elde edileceğini düşünüyorum.Pnömatik pantolon konusunu bende merak ettim.Araştıran arkadaşlar varsa bizide bilgilendirirlerse çok memnun oluruz..

Tamam kizmayin her seyde fayda olur bi gun Insa Alah. Pnovmatik Pontolonu ben de merak etdim.

arkadaşlar bu ayki popüler bilim dergisini alırsanız orda baya bilgi var bu pantolon hakkında.ne kadar işe yarar bilmiyom ama bakalım zaman gösterecek.

:))
mahıyetı ıtıbari ile sosylatıyeyı duzenleyebılecek bır arac olarak kulanılabılır buna kımsenın ıtırazı olamaz
ancak burda bır kalıtım olayı soz konusuysa ; burda hadi bea demek lazım kaldıkı omur ilik kesısını yoga moga bir fayda sağlamaz biyolojık bır olaydır bu sosyal değil motıve edılebılır duygular sesler istekler yada gerçekleştırırlmek ıstenenler ancak bıyolojık olarak bakıldığında yoga ıle omur ilik felcinin alaka kurulasının ne kadar sacma olduu ortaya cıkarılacaktır....
yanı sulandırılma falan yok konu hak ettiği gidişatında işlenmıiş:)))

Yogayla veya işte ne biliim bilimum benzeri gaz yöntemleriyle uçabilmek ve bi F16'nın yanından "vınnnn!" diye geçmek ne kadar mümkünse, omurilik tedavisi de o kadar mümkün.

Yogi KAZIM

1961 yılında trafik kazası sonucu felç olmuş doktorlar yürüyemezsin demişler kendi uyguladığı metotla yürümüş ve bugün 98 yaşında, İstanbul da sanırım yaşıyor,bu kişiye ulaşan var mı bizler için bi umut olabilir mi? İlgilenen arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.

Bazı hastalar Allah ın takdiri ile zamanla iyileşebiliyor, bu iyileşmeyi kendine mal edenler de çıkabiliyor. yogiyle iyileşme olsaydı tıp dünyasının haberi olurdu... Allah selamet versin kardeşlerim...

Üst Alt