Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 SGK ödemelerinde Sonda-TAK farkları kaç TL olacak?

@OturanBoğa,

Valla ilk dönemler medikalcinin dediği şey dolar kuru artıyor, bu sondaların hammaddesi yurt dışından dolarla satın alınıyor o yüzden fiyatlar artıyor diyordu. E şimdi dolarda yerinde sayıyor ama daha çok zam yapıyorlar. Ben 2003 yılından 2019 yılına kadar sonda için 1 lira fark ödemedim. Hatta bezde kullanıyorum 50 TL gibi bir fark oluyordu. Medikalcinin bana söylediği şey ne biliyormusunuz biz sondadan çok fazla kâr ediyoruz. Sen hem sonda hem bez alıyorsun. O yüzden senden bez için fark almıyoruz.

Yani devlet sonda için medikallere yıllarca gereğinden fazla ödeme yapmış. Bunlarda yüksek kâr etmeye alışmış şimdide bu kârdan vazgeçemedikleri için çok fazla zam yapıyorlar. Benim medikalcim hi silip plusın bayisi çok yüklü miktarda alım yapıyorlar. Bu zam geldiği zaman ellerinde eski fiyattan alınmış sonda olduğu için 4 ay düzenli müşterilerine eski fiyattan veriyorlar. Adam her geldiğinde sohbet ediyoruz. Biz düşük fiyattan verdiğimiz için bizi suçluyor diğer medikaller diyor. Yani Bu medikal işide büyük süpermarketler gibi danışıklı dövüşe dönmüş birbirinden haberli arttırıyorlar fiyatları. Hepsi aynı zamanda aynı fiyatı verince kimsenin de yapacak bir şeyi kalmıyor mecbur alıyoruz.

Dürüst medikallerde korkuyor konuşmaya. Bende burdan sizin yazdığınız fiyatları takip ediyorum ondan biliyorum siz 1300-1400 fiyat yazdığınız zaman benim medikalcim 1000 TL istiyor benden. Yani dürüst adam hi silip aşırı pahalanınca dedi daha ucuz marka var onu dene dedi direkt ben sormadan. Onlardan bezde alıyordum bizde bez fiyatları yüksek daha uygun satanlar var oradan al dedi.

Birader siz neredesiniz hi slip 360 adet için şu an kaç tl ödüyorsunuz benim medikalcim adanada 360 hj slip için 3400 tl alıyor kendi medikalcinin şehri ve adresini telefonunu yazmışsınız sehir dışına kargoyla gönderim yapiyorlarmi

@muşlukop,
Şuan marka değiştirdim aynı medikalden alıyorum tibocaht marka 1000 TL ödüyorum. Bence yeterli bir sonda. Hi silip daha iyi tabi ama çok pahalandı. Arayıp fiyat sorabilirsin. İstanbul fatih de
Çare medikal 0549 744 10 73

Üst Alt