Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 Temmuz'da emekli maaşına ne kadar zam yapılır?

Ek Ödeme Tutarı x 26 yap bakalım sonucu ne çıkıyor..

@deasn12,
Bu benim zam olmadan önceki maaşım. 10 bin çıkıyor. Ben bunu sormuyorum ki. Öyle bir hesaplama yapılamaz demişsiniz. Neye göre bunu söylediniz. Nasıl bir hesaplama yapılmalı?

Bakalım en düşük maaşı ayın 17 sine yetiştirecekler mi ? meclise sunacaklar falan filan...

@HakanEs26,
Valla kanka ortama şöyle bir bakıyorum 4 milyon emekli herkes kabullenmiş gibi duruyor resmen. Zerre kadar refah yapı geleceğine hiç ama hiç umudum yok artık. Vur patlasın çal oynasın 😅😅😅
DURMAK YOK DEVAM DEVAM DEVAM

Son düzenleme:
A101 de harca harca bitmez bu paralar durma yok yola devam ke...

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
Sistem güncel şuanda Ek Ödeme x 26 yaparak net maaşınız öğrenebilirsiniz.

Şimdi bir yakınım kontrol etti. 10.000 TL olan emekli aylığı %25'lik zamdan sonra yine 10.000 TL imiş!

%25 değil de %41 zam gelseymiş o zaman 10.000 değil de 10.011 TL olacakmış. Ek-19'u almaya devam!

Bu arada bana gelen "derin kulis bilgilerine göre" Reis'in haberi yokmuş!

@hozgul,
O zaman Reisi göze girmek için ufak bir dokunuş olabilir '24, 73 nasıl olur ben bunu kabul edemem, EMEKLİ' mi yapacağınız enflasyona ezdirmem diyip %25 yapabilir 😉

@emininceoglu,

Hesaplamamda bir tık sapma oldu, 11.340,68₺ olmuş maaşım. Maaş zammı bana 13,21 olarak yansımış oldu. Böyle bir hesaplama olmaz diyenler vardı. Soru sorduk cevap bile alamadık. Demek ki neymiş, öyle olmaz böyle olmaz diyenlere pek inanmamak gerekiyormuş. Neyse ki en düşün emekli maaşı statüsünden çıktık. kötünün iyisi.

@emininceoglu,
2 dakikalık basit hesaplama sistemi varken eğri büğrü cart curt vurt zırt hesaplama ne alaka anlaşamadık???
Ben sana ne dedim 1 yada 2 gün sonra e-devlet sisteminde güncelleme olacak ve Ek Ödeme Tutarı x 26 iş günü yaparak net maaş hesaplama yapılır dedim mi ??
Bak 2 gün sonrası buraya geldin hemen. Cart curt vırt zırt hesaplama yapmadan...

384.62 x 26 = 10.000

436.18 x 26 = 11.340

🫠🫠🫠

• Beğen
3,6 milyon emekli kök maaştan dolayı zam incir çekirdeği kadar zam olacak diyordu haberde.

Maaşlara gelen muhteşem % 24,73 lük zam ek ödemenize yansıtılmış. E devlet te emekli ödeme bilgileri segmesine tıklayıp açılan ekrandaki ek ödeme tutarını 26 ile çarpın ve şahlanmış maaşınızı görün!!!

Şuan kendi ödediği primle emekli olan 11,5 milyon kişi var. 4,8 milyon da dul yetim malül ve vazife malülü var , toplam kişi sayısı 16,3 milyon Toplam dosya sayısı ise 15,5 milyon. Kişi bazında aylık ödeme ortalama 12.000 tl/ay . Dosya bazında ödeme ise 12.900 tl/ay. Temmuzda ise bu 12000 tl/ay , 14967 tl/ay olacak gelen muhteşem zam ile.
Arkadaşlar bunun tek çözümü var. 5510 Sayılı kanunun Aylık Bağlama Oranı ve Büyümeden alınan pay oranlarını 2007 yılındaki durumuna getirmek , işte o zaman bu rakamlar yaklaşık 2,5 katına çıkacak. Haaa tabii hırsız yalancı tuikin 2018 den beridir yalan açıkladığı tüfelerinde geriye doğru düzeltilmesi lazım.

• Beğen
Emekli maaşı ek odemesi guncellenmis e devletten gördüm

• Beğen
Herkesin maaşına göre değiyor ek ödeme

Direk kirama gidiyor maaş görmüyorum bile. Kök maaş olayını çözmeleri gerekir toptan yeni bir intibak veya düzenleme gerekiyor eskiden emekli asgari ücretten fazla maaş alırdı onuda aldılar emeklinin elinden

@mehmet-41, 🤗 hocam bende engelli emekli olma planım var. Engelli emekliler 10bin mi aliyor

Engelli veya normal çalışan hesaplama sistemi aynı engelli emekli normal emekli gibi maaş alır ve hesaplanır

Daha 5510 2008 sonrası emekli olmadı onlar 2008 öncesi emekli olanlardan daha dusuk maaş alacaklar 2035 sonrası henüz herkez uykuda yanlışım varsa düzeltiniz

• Beğen
Çok fark eder mi, anlamlı mı bilmiyorum. Takdir size ait olmakla beraber, kök aylıkların 10.000 TL'den 12.000 TL'ye çıkarılması hakkında dedikodu sızdırılmış. Yoklama yapıyorlar sanırım! Kamuoyunun tepkisini ölçmek istiyorlar -ki bunu sızdırmışlar.

Yani, ne diyelim? 12.000 yapsa ne, 15.000 yapsa ne? Açlık sınırı 20.000 TL'ye dayanmış!

@hozgul,
aynen ateş ölçüyorlar 12000 bin ses çıkmazsa onaylanır ahanda buraya yazdım... zaten reisimiz nato toplantısına gidecek o dönecek de sunacaklarda yetişmeyebilir 17 sine...

@HakanEs26,
Çalışma başlatıldı diyorlar ve hesaplama yapılıyor diyorlar. Tövbe tövbe lan sanki memura verdiğiniz 8000 bin seyyanen zam verir gibi havalara girmişler yine. En düşük emekli aylığı 12.000 olacağı zaten belli. Elleri mahkum çünkü mecburlar. Dile kolay 3 milyon emekli bizler zaten mağdur olarak yaşamaya devam ediyor ve geçinmeye çalışıyoruz.. Yemin ederim Memur oturduğu yerden en az 40 bin almayı zerre kadar haketmiyor etmiyor...

Bu sorunu çözmenin tek yolu var kök maaşı 8000-9.000 olanların %24.73 zam aldığı halde maaşı 10.000 üstüne çıkamayanlara bir kereye mahsus %24.73 değil %40 zam vererek durumu eşitlemek. Bunu yapmazlar ise bu “kök maaş” sorunu giderek daha kötü hale gelecek.
DURMAK YOK DEVAM DEVAM DEVAM

Son düzenleme:
İstanbul da 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 65bintl dayandı.
Sefillik sınırı kaç lira?

Chp 2025 erken seçim diyor. Ɓunun tek nedeni kendi vekillerinin 2 yıl görevde kalıp, hepsine emekli maaşı bağlatmak sonra hepsi istifa edip, erken seçim diye tabanını sokağa döker.

Vekil maaşı 288bintl galiba oh miss gibi maaş iki dönem görev yap, emekli ol ve double maaş al. Haram zıkkım olsun.

Herkes kendi çıkarını düşünüyor ve fakirin canı cehenneme demeye devam ediyorlar.

Ya bu sene sonu erken seçime gideriz ya da 2028 kadar akp emekli kesim ile asgâri ücret alan halkı düdüklemeye devam eder.

Son düzenleme:
2019 yılından beridir hazineden tamamlanıyor çözüm oldu mu ? Olmadı. Çözüm 5510 sayılı kanun ABO ve Büyümeden Alınan Pay Oranını , 2007 yılına geri döndürmektir. Tüm emekliler ve emekli adaylarının her yerde tek sloganı bu olmalıdır. Peki Tuikin enflasyonuna ne demeli. Bakın 2019 yılında 100 liraya alınan mal ve hizmetler Tuik haziran 2024 tüfesine göre 526 liraya alınmaktadır. Peki Enag a göre 2019 yılında alınan 100 liralık mal ve hizmet kaça alınıyor 1903 liraya . Aradaki fark tüm sabit gelirlilerin ve emeklilerin çalınan hakkıdır. Bu çalınan geri alınabilir mi hayır olan oldu. Bundan sonrada çalınmaya devam edecek.

@feromon,
Abo 2007 yılında %70 onu yaparsa en düşük emekli maaşı 27bintl.olur.

Abo%30 düşüren bu at hırsızı akp zaten, erken seçim ile fuck off! Yapmalıyız

Üst Alt