Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5510 4c'ye göre emekli maaşları ne kadar olacak? Yok mu emekli olan?

yakamozz07 engellilere özel değil. 2008 sonrası memur olanların durumu bu malesef. ben 2007 girişli engelli memur olsaydım 9.800 tl alacaktım. ama 2008 sonrası engelli olsun yada olmasın memur emekli olduğunda şu an için 7500 tl alıyor

durum şöyle :

1- bordrodaki ödeme kalemlerinin sadece taban maaş emekliliğe sayılmakta dolayısıyla ek ödemeler yok ve o da asgari ücretin altında

2-bağlama oranı 2008 ekim sonrası işe girenlerde bir önceki kanun olan 5434 e nazaran 5510 say kanun ile %70 den %50 ye düşürüldü
ayrıca kalkınma payları da düştü

hülasa 2008 öncesi çalışandan %30 eksık almayı gectık brut maaşın %35,5 u kadar maaş olacak kanun duzelmez ise 2008+25 yıl 2035 sonrası ozetle herkez kok maaş alacak.

istisnalar vekil belediye baskan doktor vekiller doktorlar son eylemle bu hakları aldı vekıller ıse kendıne yasa gecırdı

engelli ve erken vefatlar da 2008 sonraı işe girenler bu problemle yuzlesmekte

Emekli olursam ne kadar alırım?

%80 şizofreni hastası engelli memurum ,2012 girisliyim ayni zamanda vefat eden babamdan da emekli maaşı alıyorum 2027 de emeklilik hakkım var 2027 de olursam ne kadar ,şimdi olursam Ne kadar maaş alırım ve de babamın aylığını da alabilir miyim

volkano39

Slm bende memurum bende malul yetim maaşi alabilirmiyim benim anne baba vefat etti
2 ci sorum emekli olursam senle durumum aynı babadan kalan maaşi alma hakimiz varmı bende merak ediyorum bilen arkadaşlar cvp verirse sevinirim

Babanız ne zaman vefat etti 2008 öncesi sonrası ve SSK danmi bagkurdanmi emekli sandığından mi emekliydi

Bir devletin memuruna 12.500 tl maaş vermesi çok utanç verici. 5434 sayılı kanundakiler memur da biz değil miyiz. çok yazık

5434 sayılı kanunda en düşük memur emekli maaşı var. bizde neden yok biz memur değişl miiyix

@muhendis3232,
BU İKTİDAR GÜZEL BİR DÜZENLEME YAPARMI
VEYA YENİ İKTİDAR GELECEK OLSA GÜZEL BİR DÜZENLEME YAPILABİLİRMİ?

Üst Alt