Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5510 4c'ye göre emekli maaşları ne kadar olacak? Yok mu emekli olan?

tsunami_

Hastaneye sevk edilmedim benim eski raporu kurum SGK ya görüş sordu geçerli diye cevap gelince hastaneye gitmedim ilk atandigim rapor ile emekli oldum.

e-Devlet Kapısı

Sosyal Güvenlik Kurumu 4C Emekli Aylık Bilgisi

Kayıtlı Belgelerim

......Sicil No için 4C Emekli Aylık Bilgileriniz

Ünvan: VERİ HAZ. VE KONT.İŞL.
Yakınlık: Kendisi
Hizmet Süresi: 16 yıl 7 ay
Derece/Kademe: 3 / 3
Kıdem Yılı: 12
Aylık Oranı: 1 / 1
Ek Gösterge: 1700
Temsil Göstergesi: 0
Görev Göstergesi: 0
Makam Göstergesi: 0
Durum: AKTİF
Aylık Periyot: Bir Aylık
Aylık(TL): 7211.54
Ek Ödeme(TL): 288.46
Toplam. 7500 TL

Ayrıca Bazı forumlarda inanmayan arkadaşlar olmuş, Buyrun 15.04.2023 tarihinde alacağım ilk aylık e-devlet aylık bilgisi ekranını kopyala yapıştır yaptım.

@tsunami_

Hastaneye sevk edilmedim benim eski raporu kurum SGK ya görüş sordu geçerli diye cevap gelince hastaneye gitmedim ilk atandigim rapor ile emekli oldum.

e-Devlet Kapısı

Sosyal Güvenlik Kurumu 4C Emekli Aylık Bilgisi

Kayıtlı Belgelerim

......Sicil No için 4C Emekli Aylık Bilgileriniz

Ünvan: VERİ HAZ. VE KONT.İŞL.
Yakınlık: Kendisi
Hizmet Süresi: 16 yıl 7 ay
Derece/Kademe: 3 / 3
Kıdem Yılı: 12
Aylık Oranı: 1 / 1
Ek Gösterge: 1700
Temsil Göstergesi: 0
Görev Göstergesi: 0
Makam Göstergesi: 0
Durum: AKTİF
Aylık Periyot: Bir Aylık
Aylık(TL): 7211.54
Toplam. 7500 TL

Ayrıca Bazı forumlarda inanmayan arkadaşlar olmuş, Buyrun 15.04.2023 tarihinde alacağım ilk aylık e-devlet aylık bilgisi ekranını kopyala yapıştır yaptım.

hmm biraz araştırma yaptım, araştırmalarımda hep sevk eder diyorlar bu verdiğiniz bilgi beni sevindirdi. Bende yakın zamanda artık emeklilik planlıyorum ama tekrar hastanelere gidip raporla uğraşma işi gerçekten ölüm…

Teşekkür ederim, Evet 5 yıldır biliyordum ve araştırıyordum ama pek olan olmadı emekli ben gözümü karartıp oldum malesef...
Hayırlısi artık :))

(Gölge)

7900 tl ama derece kademe ye göre değişiyor.. tahminen Asmima 2008 öncesi olsaydı 10 bin ile 11 bin arası maaş alırdı..

chelıx

Ben de 5434 SK Tabiyim.

5760 gün 16 Tam yılla emekli olacam. %65 Engelli raporumu onaylanmış durumdadır.

Hali hazırda 5.205 günüm var. 450 günde askerlik borçlanması yaparsam.

chelıx

Evet aynı şartlarda 2008 öncesi olan arkadaş 11.000 TL alacak

Hemen hemen 3 liralık fark var.
KOCAMAN FARK VAR doğrusu.

5760 gün 16 Tam yılla emekli olacam. %65 Engelli raporumu onaylanmış durumdadır.

Hali hazırda 5.205 günüm var. 450 günde askerlik borçlanması yaparsam.

tsunami_

Görüş istediniz mi görüşmü istesek acaba raporumuzu onaylatsak iyi olur

Son düzenleme:
(Gölge)

hocam şimdilik bi aksiyon yapmayacağım farklı bir işten haber bekliyorum eğer o onaylanırsa harekete geçeceğim.

ayDÜNYAvazo
derece ve kademene ünvanına ve katsayına öre değişir.. hizmetli ve ortaokul mezunu değilsen 10 bin den az olmaz düşünüyorum..

(Gölge)
pek kapandı sayılmaz 5434 deki 7900 tl en düşük yani hizmetli ve ortaokul mezunları derece kademe katsayısı olmayanlar için.. önlisans veya lisans mezunu 5434 lü en az 10 bin alır..

Toplam. 7500 TL

Size bağlanan kök aylık yaklaşık 4500 tl civarı devlet hazinesinden 7500 e tamamlanmış . hayırlı olsun.

Asmima

Aldığınız maaşın yüzde kaçı bağlandı acaba

Aslında aldığım maaşın %35 gibi bağlandı yani 13.000 TL alırken 5500 bağlandı fakat devletin en düşük maaş 7500 yapması ile %60 falan olmuş oldu

ikramiyesi ne kadar
🤣🤣 İkramiye 12 yıl memurluk yaptım 125.000 TL özel sektör ikramiyeden sayılmıyor...yani devlet sadece devlette çalıştığın yıl kadar veriyor ikramiyeyi hizmet birleştirmeleri saymıyor kamu olmayanları yani...

Aslında aldığım maaşın %35 gibi bağlandı yani 13.000 TL alırken 5500 bağlandı fakat devletin en düşük maaş 7500 yapması ile %60 falan olmuş oldu

🤣🤣 İkramiye 12 yıl memurluk yaptım 125.000 TL özel sektör ikramiyeden sayılmıyor...yani devlet sadece devlette çalıştığın yıl kadar veriyor ikramiyeyi hizmet birleştirmeleri saymıyor kamu olmayanları yani...

Zamdan faydalinacakmi

Faydalanacak evelsi günde yazdım memur emeklisinde kök maaş değil taban maaş uygulaması vardır.Oda şu an 7.500TL olmuştur son zam ile.Temmuzda enflasyon farkı ve zam bu rakam üzerine olacak.

Hugo88

çok güzel vesselam...
benim sgkda görünen maaşım:

[FONT=Arial Black]13.04.2023 tarihi itibariyle hesaplanan Aylık : [/FONT][FONT=Arial Black]7211.54 [/FONT][FONT=Arial Black]Ek Ödeme : [/FONT][FONT=Arial Black]288.46[/FONT]
[FONT=Arial Black]
[/FONT]

4500 tl olduğunu nasıl anladınız?

e devlete girip "emekli aylık bilgisi " kısmında 5510 Ek 19 Miktarına bakın,eğer orada bir rakam görüyorsanız o rakamı maaşınızdan (7500 tl den) düşün,asıl maaşınızı bulacaksınız.

emeklilerin %70-80 i standart fakirliğe bağlandı artık

temmuzda gelecek zamlar kök maaşa gelecek,yani aldığımız 7500 üzerinden zam gelmeyecek

%70-80 emeklinin kök maaşı zaten 4000-5000 tl cıvarında

Toplayınca kaç yapıyor 7.500 ek ödeme bütün maaşlarda vardır oda ilgili maaşın yaklaşık %4 ü oranındadır.Temmuz zam alınca ek ödeme oranınızda o maaşa göre artacaktır.

Üst Alt