Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5510 4c'ye göre emekli maaşları ne kadar olacak? Yok mu emekli olan?

muhendis3232 7500 oldu ama halen düşük değilmi sence? memurların biraz daha artar mı?

yetmez ama idare eder en düşük memur emekliside 7900 alıyor şu an..

hocam 5510 da olsa en düşük memur emeklisine 2008 sonrası çalışanlar da dahil değil mi?

2008 sonrası işçi memur arasında fark yok 7500 taban maaş maaşı 7500 altında hesaplanan 4/a-4/b-4/c herkesi kapsıyor..

Daha önce yazmıştım meslekte 14 . yılım yıpranma ile 17 küsur 99 öncesi ssk girişi var 2006 da da ssk toplam 226 gün PBS de görünen emekli maaşı 11 bin .. bugün 2011 yılında ulk ezmemu olan arkadaşın Pbs sine baktık 8900 tl emekli maaşı gözüküyor eşi çalışıyor sorum şu aramızdaki 2100 tl fark nerden , beni 1 in 2 sindeyim eşim çalışmıyor ve ssk girişim daha öncelerden bunun etkisi var mı ?? Yani sistemdeki emekli maaşı doğru olabilir mi ??

Mesajımda hatalar vardı pardon düzeltiyorum.. ben 2009 arkadaş 20011 girişli ikimizde polis memuruyuz 5510 a tabiyiz, benim 99 öncesi ssk girişim var 90 gün 2006 da 130 gün toplamda 226 gün 4/a .. arkadaşım ilk kez 2011 de memur oldu, önemli mi bilimiyorum ama onun eşi çalışıyor benim eşim çalışmıyor onun görünen emekli maaşı 8900 tl benimki 11.000 tl bu fark normalmi ?? Egm ye mesaj atacağım
5510 un emekli maaşlarını nasıl hesaplıyorsunuz ve pbs deki görünen maaşlar ne kadar doğru diye ???

Aysima nickli arkadaş emekli olmadımı? '008 sonrası memur olup, emeklilik dilekçesi vermişti ama sonra ne oldu bilgisi olan var mı?

2003 sgk girişim var, 2016 memurluğa giriş yaptım. Toplam prim gün sayım 6900. Sgk'nın sayfasından emekli maaşı hesaplattığımda Aylık:6.979,56₺ ve Ek Ödeme:279,18₺ olarak görünüyor. 2005 ve 2016 yılları arası primlerim yüksekten yattığı halde SGK'nın maaş hesaplaması bu şekilde.

[FONT=sans-serif]YENİDEN RAPOR İSTENDİMİ?

Hayır istenmedi ama ben şöyle bir yol izlemiştim. 2018 yili Haziran ayında raporum %47 olarak düzenlendi. Hesaplarıma göre de 2021 yili temmuz ayında emeklilik hakkı kazanıyordum. İnternette denk geldiğim bir yolu izledim. 2019 yılında kurumum araciligi ile bir dilekçe gönderdim ve"emekli olup olamayacağım hususunda" görüş istedim. Dosyam genel sağlık kuruluna gönderilmiş ve rapor %40'a düşürülmüş. Gelen yazıda 5510 Sayılı Yasaya göre 18 yıl sigortalılık 4680 gün çalışma şartı ile emekli olabileceğim yazıyordu. Emeklilik talebi verdiğimde bu yazıyı ilgi tuttum. Bakanligim 7 gün sonra emeklilik kararı gönderdi. 16 Ocakta da tebliğ aldım. Ertesi günü evraklar SGK'ya gönderilmiş. Bundan sonraki süreci e-devlette "evrak takibi" yazıldığında 4/C'liler için bir buton açılıyor. Oradan takip edebilirsiniz.

ALINTIDIR................[/FONT]

[FONT=sans-serif]Merhaba,[/FONT]
[FONT=sans-serif]1: Özel sektörde hizmetiiniz var mı size nekadar maaş bağlandı[/FONT]
[FONT=sans-serif]2003 yili SGK girişim olmustu. Devlete atandigimda yaklasik iki bucuk yil kadar prim odemem vardi. 2010 yili Haziran ayinda devlete atandim. Toplam 5370 gün 4/2 dereceden 5500 TL maaş bağlandı.[/FONT]
[FONT=sans-serif]2. Ne kadar ikramiye aldınız ikramiyeniz kaç yıl üzerinden hesaplandı[/FONT]
[FONT=sans-serif]İkramiye SGK 4/C hesaplanmasında çıkanı verdiler kurusu kuruşuna. Orada hizmetimi 12 tam yıl giriyordum. 122 bin TL verildi. Son maasim 14500 Tl civari sanirim. 2008 sonrası memur olduğum girdiğim bilgilerden belliydi ama yine de maaş 7900 TL gösteriyordu.[/FONT]
[FONT=sans-serif]3:: Emeklilik başvurusundan sonra işleminiz ne kadar sürdü..?_[/FONT]
[FONT=sans-serif]Cok kisa surdu. 15 Aralıkta verdim dilekçemi, bakanlık bir hafta sonra gönderdi. Ocak 16'da tebliğ aldım ki borçlu vs cikmayayim diye. Maaş farkı da yatti boylce. 5800 TL kadar harcırah ödemesi yapıldı. Subat ayinin ilk haftasi emeklilik onaylandi, aylik duzenlendi diyordu. Şubat 15'te maaş hesabıma geçmeyen 2750 TL yatirilmisti.[/FONT]
[FONT=sans-serif]4: Emeklilikten sonra yeniden çalışmaya başladınız mı çalıştıysanız maaaşınız kesildi mi yoksa kesilmedi mi? Bunları merak ediyorum[/FONT]
[FONT=sans-serif]Maalesef çalışma şartlarım ciddi sağlık sorunlarına neden oldu bende. Henüz başlamadım ama öncesinde SGK'dan görüş alicam. Malum sartlar hepimiz için zor ve mecburen geri donucem bir gün iş hayatına.

ALINTIDIR......[/FONT]

[FONT=Open Sans]Bunun ne anlama geldiiği konusunda bilgisi olan var mı

[/FONT]
Evrak TarihiGeldiği YerVaride TarihiEvrak Açıklamaİşlem Tarihi
13/03/2023İST VAL31/03/2023AYLIK BAĞLAMA SERVİSİNE SEVK EDİLDİ13/03/2023
13/03/2023İST VAL31/03/2023DOSYANIN İŞLEMİ TAMAMLANDI.ARŞİVE İADE EDİLDİ13/03/2023
13/03/2023İST VAL31/03/2023DİLEKÇESİNE CEVAP VERİLDİ13/03/2023
13/03/2023İST VAL31/03/2023EVRAK MALÜLLERE AYLIK BAĞ

Evrak Bilgileri

muhendis3232

Emeklimi oldun mühendis görüş isteyeceğim bende ne yapmam gerek 2015 te bende atandım daha 7 yılım var engelli emeklisi olacağım yeniden rapor alacakmiyim eski raporum geçerlimi ekpssde atandigim kuruma verdiğim rapor

Kontrolu arazisi seyyarı koruyucu giyimi hic emekki olunmaz.Rabbim can sagliği verdigi surece calismali

(Gölge)

onda belirsizlik var üst mesajda yazdım birinden tekrar istenmemiş izlediği yolu izle belki istemezler ama istiyorlar tekrar güncel rapor

muhendis3232

görüş sormuş dedigin dedigin gibi yönetmenlik degişti eski raporu kabul etmezler tekrardan rapor isterler yada direk görüş için insan kaynaklarına dilekce verip yeni rapor alıp kurum kayıtlarına işletmek olabilir

Merhaba arkadaşlar daha önceden de yazmıştım 5510 sayılı kanun kapsamında engelli memur olarak çalışmakta iken 15.03.2023 de emekli oldum.
İlk emekli maaşım 14.04.2023 de yatacak e-devlette 5500 TL gözüküyor. muhtemelen 7500 TL olan en düşük emekli maaşına tamamlanacak, yani 5510 tabi iseniz en düşük emekli maaşını alıyoruz. Şimdi size isterseniz kalem kalem kendi durumumdan bahsedeyim.
-1981 doğumluyum doğuştan %70 kronik rahatsızlık nedeni ile engelliyim.
-İlk işe giriş tarihim engelli olarak özel sektör 23.01.2001 toplam 1431 gün özel sektör.
-İlk engelli memur kapsamında atamam 14.09.2010 toplam 12 yıl 4560 gün memuriyet.
-%70 engelli olarak 5510 sayılı kanuna tabi 15 yılda engelli emekliliği hak etmekteyim 5400 gün ve üstü pirim günü olması şartı vardi. bunu hizmet birleştirme yaparak tamamladım.
Özetle;
4 yılı özel sektorde olmak kaydı ile
- 16 yıl 7 ay - 5991 pirim günü
-1700 ek gösterge
-Vhki kadrosu 3/3 dereceden lisans mezunu olarak
-İlk girişte engelli girdim %70 olarak
-Kronik ve süregelen bir hastalık olduğu için Yeni rapor istenmedi,
-Hizmet birleştirme yaparak emekli oldum ve bağlanan maaş en düşük emekli maaşı olan 7500 TL dir...
-Yani 2008 sonrası devlet memuru oldu iseniz ve 5510 sayılı kanuna tabi iseniz maddi olarak alacağınız en düşük emekli aylığı 2023 Nisan guncellemesi ile 7500 TL olacaktır.
Sevgiler saygılar tüm arkadaşlara...

Asmima

Bı yanlişlik var 5510 tabisiniz doğru 70 raporla 15 yıl sigortalılık süresi olması lazım 3960 pirim istemesi lazım 5400 nasıl oluyor anlamadım rapor istemedilermi

Yani en düşük emekli aylığı alacağız. Memuruz diye ayrı birşey yok. İyi bir haber değil.

Zamlardan da yararlanamayacağız.

Tabandan yaşamaya devam

Alçaktan sürünmeye devam.

EYT liler yaşa değilde aylık bağlanma oranına itiraz edecekti. Yanlış hedef yanlış sonuçlar. ABO çok düşük yükseltilmesi gerekiyor.

Zamlardan yararlanacaksınız çünkü yükselen taban maaş, memurlarda kök maaş diye bir şey yoktur.

Eski 2009 da aldigim sürekli rapor geçerli dediler 3 ay zaten rapor geçerli mi diye Ankara'da kurula gitti görüş soruldu yeni rapora gerek yok emekli olabilir cevabı geldi. dediğiniz gibi 3960 gün ama 15 yıl sigortalılık süresi istiyordu. Ayrica SGK girişiniz 2008 öncesi olması hiç bir şeyi değiştirmiyor sadece günleri alıyor...
Sağlığı psikolojisi iyi olan çalışmaya devam etsin dostlar...

Asmima

Engelli sinaviylami işe başladiniz engelli kadrosundaymiydiniz raporu kurum kayıtlarına hangi tarihte işlettiniz ne zaman gönderdiniz yeni rapor yônetmenligi çiktiktan sonramiydi istememişler sizden

Kimilerinden istiyorlar

Yeni rapor yönetmenligi çiktigi için 2021 de

(Gölge)

Evet engelli olarak işe başladım 2009 da aldığım raporu çalıştığım kurum üst yazı ile gönderdi Ankara emeklilik daire başkanlığına sürekli olduğu için geçerli denildi yeni rapor almadım ancak ortapediklerden ve bazı hastalık gruplarından yeni rapor istiyorlar

[FONT=sans-serif]Asmima [/FONT]
[FONT=sans-serif][/FONT]
user-online.png
taşekkür ederiz verdiğiniz bilgiler için..

Asmima

merhaba. Emekli olurken hastaneye sevk edildiğinizde hastaneden emekli olabilir raporu verilirken oranlımı veriliyor yoksa sadece emekli olabilir tarzında mı oluyor rapor ?

Üst Alt