Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abilify Maintena İğne Kullanan var mı?

mmmy1983

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Doktorum orta vadede xeplion iğneyi bırakıp bu yeni çıkan iğneyi kullanacağımızı söyledi.
kullanan arkadaş var mı .
etkisi ve yan etkisi hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi ?

Doktorumun söylediği ve kendinde yazan prolaktin hormonunu azaltıyormuş.
Diğer antipiskotikler gibi artırmıyor bu tam ters etki gösteriyor

Testler başarılı geçti . 3 ayda 1 vuruluyor .. Kullanımdan önce abilfy hap verılıyor 15 gün 10 mg . İğnenin etki etmesi 15 gün olduğu için alıştırma yapıyor ve etki ölçülüyor. Yarın ADMİN izin verirse foto atarım ilacın görünüşünü .

teşekkür ederim modum :)
3 ay da bir vurulması da güzel haberlerden her ay gitmem sağlık ocağına

daha önce başka bir doktor tarafından ablify kullandım .çok yan etki gördüm
inş bunda görmem

Deri döküntüsü . terleme . kaşıntı gibi etki varsa tavsiye edilmiyor. Abilfy kullanırken ilacın yan etkilerini belirtmen gerekıyor .

en çok düşme hissini hatırlıyorum sigara içerken bir yerlere tutunmak zorunda kalıyordum.
tekrar kullanırsam yazarım foruma

Bir düzeltme yapıyım iğne aylık yapılacakmış tek dozaj yine koldan omuzdan olmuyor sadece kalçadan enjekte oluyor
Wg2BqY.jpg
. Japonya üretimli ve abdi ibrahim tesislerinde paketlenmiş.

DBXzWo.jpg

Bu ilaca dün sabah başladım Kahvaltıdan hemen sonra sabah 9 civarı içiyorum . İlk gün midemde çok şiddetli bulanma oldu. Her an ku...acak gibiydim. Bu Abilify isimli ilacı kullanan başka arkadaşların deneyimlerini öğrenmek isterim
------------------------
Mesela şöyle sorayım; ABİLİFY kullanınca halusünasyonlar geçti mi ?
bende olduğu Afekt kısıtlığı (jest mimik eksikliği) şiddetini azalttı mı ?
Basit de olsa bir iş bulup çalışmayı düşündün mü ? Abilify bu yönde bir iyileşme sağladı mı ?
Başkalarından zarar gelebilir tarzında çekincelerin var mı ?
Ailenle iletişiminde düzelme oldu mu ?
-----------------------
Merak ettiklerim şimdilik bu kadar. İsteyen bana da bir şeyler sorabilir. Görüşmek üzere...

2010 yılıydı yanılmıyorsam bir altı ay kadar kullandım.
yan etkilere daha fazla dayanamadım.
o yüzden bırakmak zorunda kaldım tedaviyi.
görülen yan etkiler uykusuzluk,düşecek gibi olma ayakta duramama,depresyona sokmuştu beni.
hatırladığım bu kadar.

mmmy1983

Anladım. Peki kaç MG alıyordun ? Bana prof.dr. 30 mg verdi. senin yazdığın şekilde uykusuzluk, düşecek gibi olma vs. yan etkiler bende olmadı. 1-2 saat önce içtim; biraz asabiyet yaptı sanki ama kafam da rahatladı.

mmmy1983
şimdi hangi ilaçları kullanıyorsun ? kendini iyileşmiş gibi hissediyor musun ?

perseküsyon
evet artık iyileşmiş hissediyorum
şuan sadece 150 mg xeplion kullanıyorum1.5 senedir.
ama haziran 28 de randevum var doktorla.
altı ay önce gittiğimde ilerleyen zamanlarda Abilify ın iğne dozu var ona geçirmeyi düşünüyorum seni demişti.
o da bazı hasarları gideriyor kanımca.
bakalım hayırlısı.
şuan çok iyiyim yan etki de kalmadı.
sana çok geçmiş olsun

mmmy1983

:) Ne güzel ya sadece 150 mg xpelion .. onun dışında her gün hap yutmak zorunda değilsin
Bana da leponexe ilave Clopixol iğne verdiler. Ama fayda göremedim , bıraktım
Bu Abilify'da 4. günüm ama etkisi azalmaya başladı :=)
En az 1 AY kullanacağım ama beynim sünger gibi.. Hangi ilacı içsem hemen tolere ediyor.
Günlük 900 mg Seroqul de kullandık :=) Burada geyik yaptığıma aldanmayın
mmmy1983 senden başka Abilify kullanan yok galiba :=)
Cevabın için teşekkürler....

[FONT=&quot]
klasik antipsikotikler[/FONT]​
[FONT=&quot]
Haloperidol (Norodol)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Klorpromazin (Largactil)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Pimozid (Nörofren)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Trifluoperazin (Stilizan)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Sülpirid (Sülpir, Meresa, Dogmatil)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Flufenazin (Prolixin)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Zuklopentiksol (Clopixol)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Flupentiksol (Fluanxol)[/FONT]​
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]
Yeni kuşak antipsikotikler[/FONT]​
[FONT=&quot]
Risperidon (Risperdal)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Olanzapin (Zyprexa, Rexapin)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Ketiapin (Seroquel, Cedrina)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Aripiprazol (Abilify)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Risperidon (Risperdal Consta)[/FONT]​
[FONT=&quot]
Klozapin (Leponex, Clonex)

parmak sayısı kadar ilaç var zaten piyasada solian kullanın bence
olanzapinde güzel[/FONT]​

Maşallah sen epey bilgi sahibi olmuşsun. Araştıran insanları severim. Ama onlar beni sevmek zorunda değil :)

Usta, ben daha önce risperdal, zyprexa ve Seroquel kullandım. 5,5 senedir LEPONEX alıyorumun . Bana bu ilacı uygun gören kişi Profesör Psikiyatri uzmanı. Leponex'in latince anlamı da (son çare) demekmiş. İlacımdan memnunum. Doktor gerekli görmedikçe değiştirmem.

Solianı da kullandım bilader. Hiçbir tesiri olmadı. Olumlu veya olumsuz (baş dönmesi vs.) hiç bişey . Sanki placebo hap içmiş gibi.

profösörü geç bir pröfösör varsa oda sensin

Ahaha sağol grandiyözümü (kendini üstün görme) okşadınız.

:) Bana profesör diyorsun seni "araştırma görevlisi" olarak yanıma alabilirim...

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM abilifiy iğnesi vardır dimi .iğnesi nasil bilgin var mı

mehmet b.
Abilify ın iğne formu var arkadaşım iyi de bir ilaç olduğu söyleniyor.
yeni çıktı
ismi abilify maintena.

mmmy1983

İğne yaptırmaktan nefret ederim. Risperdal consta dan sonra bu tiksinme durumu başladı ve hiç geçmedi. Hele norodol-akinetonu hiç karıştırmayın. Çok pis yakıyor. Kalçandaki ağrısı 2-3 gün geçmiyor...

perseküsyon

bende çok sevmezdim siz gibi ama her gün hap yutmaktan iyidir.
bu sayede hasta olduğumu unutuyor gibiyim
xeplionu omuzdan ve kalçadan yaptırma şansın var.
ben omuzda yaptırıyorum . iki üç gün yapıla bölgede sertlik ve iki üç gün kolda kemik ağrısı yapıyor.
o da emilimi yavaş diye.

süper bir ilaç akşamları akineton ile bir içiyorum.akineton bendeki yan etkisini aldı.

@mmmy1983
Anladım Sana xepliona ilave hap vermemişlerse demek ki durumun iyi Ben de böyle olmak isterdim. durumum iyi olsa da leponexi bıırakabilmem imkansız.

@izmirdeki
Ne gibi yan etkileri aldı ?

Arkadaşım Merhaba ; Şu anda size tavsiyem Abilify iyi gelmediyse eğer Aripa kullanmanız yönündedir. 2 ilaç'ı da kullandım. Aripa bana daha iyi geldi. Bilginize!

Abilify cok iyi bir ilaçtır, tabi alıştıktan sonra. bir kaç ay gecsin, bünyene otursun o zaman anlarsın.

abilify hem hap olarak hem de iğnesini kullandım. ilk başta uykusuzluk dışında bi yan etkisi olmadı. iğne acayip yakıyor. iki - üç gün de ağrısı oluyor onun dışında bi yan etkisi olmadı. ancak bende istenen sonuç alınamadığı için bıraktık. umarım sende işe yarar. biraz kullanmadan ne olduğu anlaşılamayan bi ilaç tavsiyem biraz sabret. iyi gelecektir.

iğnesini 6 ay kullandım tek yan etkisi kalçada iki üç gün ağrı yapmasıydı. istenen sonuç alınmayınca bıraktık. doz düşürülünce ağrı da azalıyor. ben en yüksek dozda kullanıyordum son ay yarıya düşmüşlerdi. ama ben öncesinde hapını da kullanıyordum. belki de ondan dolayı hiç yan etki oluşmadı çünkü vücut alışkındı.

mmmy1983

Ya ben sadece NORODOL/AKİNETON iğnesini vurguladım. Yaptıran bilir; çok pis yakıyor. Normal iğne batınca zırlamıyoruz. O kadar da tıfıl değiliz.

.

bipolarikipolmaz
zaten öyle kullanılıyor öncesinde hap olarak yükleme yapılıyor.
tıpkı yan etki göstermesin diye xeplion dan önce risperdiral yüklemesi yapıldığı gibi.
sizin adınıza üzüldüm işe yaramamasına.
bakalım beni de doktor geçirebilir iğne formuna inş çok yan etki olmaz ve işe yarar.

@perseküsyon
anladım kardeşim.
senin durumun da iyi gibi çok kötü durumda değilsin gibi geliyor bana yazdıklarından.
inş daha iyi olursun

MAYDONOZ
şizofrenin ilerlemiş durumlarında da kullanılıyor. sadece başlangıç demeyelim bence.
yüksek dozları şizofrenide
düşükleri sizin saydıklarınızda

MAYDONOZ
Pek alakası yok. Remisyon evresine girdim. İyileşmem çok hızlandı...

mmmy1983
Teşekkürler. Aynen çok iyiyim Köydeyim şimdi kafam mis gibi oldu :) herkese tavsiye ederim. Doğaya açılın; iyi gelecek...

Üst Alt