Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abilify Maintena İğne Kullanan var mı?

Xeplion ben ilk piyasaya çıktıgında kullanmaya başlamıştım. Yan etkileri beter. Bu abilify yi kullanıp memnun olan var mı?

ahmet22

ahmet bende de xeplionun yan etkisi yok değil
uykusuzluk yapıyordu geçti.prolaktin hormonumu yükseltiyor ve cinsel sorunlar yapıyordu nispeten azaldı. ancak konsantrasyon ve dikkat eksikliği yapıyor
bu da iş hayatımı etkiliyor zorlanıyorum.
doktor denemekte fayda var demişti üç ay daha xeplion yaptıracam haziradan abilifya geçmeyi düşünüyorum

sen yaşadığın olayları yazarmısın abilifyla ve diğer arkadaşlar ne gibi yan etkiler görüldü size

@mmmy1983

dikkat eksikliği ile aceba uyku mu yapıyor onu mu demek istedin?

abilify ın bende görebildiğim bir yan etkisi yok. sadece nörolojik bazı çok hafif şeyler var. mesela su içerken su genzime kaçıyor.kilo alımı var ama bu abilify dan mı kaynaklı bunu bilmiyorum. bende cinsel bir değşiklik olmadı abilify ile.

ama bazı sosyal sorunlarım var . mesela kendini iyi ifade edememe (derslerde oluyor) , sınıf arkadaslarımla iyi kaynaşamama (buda herkes biraraya gelince oluyor yalnız iki kişi iken olmuyor veya 3 kişi olunca her zaman olmuyor ,samimi arkadaslarımla olmuyor ama tanımadığım insanlarla buz gibiyim zaten mesafe koyarım normalde insanlarla arama bunu seviyorum. ama o kadarda değildi sanki ben buz oluyorum valla.

ruh gibiyim şu aralar ..hiç kolay değil...

bu cinselliğe herkes çok takmış durumda nedendir bilmiyorum...

ADI BATSIN

:) :)

Butunuyle farkindayim

Yesillik mesillik bilmem ama benim kullandigim ilac yesil receteli kullaniyorum zaten abilayf ictim hic bise yapmadi simd 2senedir yesil receteli kullaniyorum

bugun bu iğneyi aldıgımın 3.günü. sabah kalktıgımda gözlerim kararıyordu baygın bi haldeydm. akineton ve dideral hapımı içtim sonrası ise sarhoşluk çok konuşmaya başladım ve katlandı özgüvenim. kimseden korkmuyorum. ben bu ilacı paranoya için kullanıyorum ve sanırım işe yarıyor.

3. günü olmasına rağmen hala kalçamda iğnenin vurulduğu yerde ağrı var(akşama doğru azaldı)
içimden dışarı çıkıp konuşmak kaynaşmak geliyor. inşallah hep böyle devam eder.

Dideralda cok guzel hap 2012 den beri kullaniyorum arti xanax paranoyak sizofreni ne demek

merhaba dideral önermiyorum kalp hastalığı yapıyor. kendi aslında kalp rahatsızlıklarında kullanılıyor ama kalp rahatsızlığı yapıyor.

sormodren daha etkili (dideral ve sormodren titreme (tremor) )için verilir. yalnız sormodren dede kalp sorunları var. ihtiyacınız olmadıkça kullanmayın derim. bende tremor aza indi o yüzden kulanmıyorum ikisinide şimdi

diderali keser doktor bi süre sonra. sosyal fobiye bağlı kalp atışlarını kontrol altına almak için verildi. belli bir süreliğine kullanıcam. zaten dideral yarım içiyorum düşük dozda. ama bu abilify maintena iğnesi manyak ya.özgüvenim tavan oldu

CemKarakan2

sanıyorum ilk başlarda bendede çok az öyle bi etki olmuştu ama sorumluluk alınca durum tam tersi oldu sosyal ilişkilerde.ayrıca dideral doz olarak az göründüğüne bakmayın kötü bi ilaçtır o

3 ay kullandıysanız güneşe çıkın görün bak ne oluyor.

ahmet22

1 ay kullanımdan sonra bırakarım diderali o sorun değil çünkü doktor dideral neden verdi anlamadim bende kalp atışında değişiklik olmuyordu heycanlandığımda.

Abilify konusuna gelince. Ümitsiz mesaj veriyorsunuz, sizde olmuşsa olmuştur değişiklik, bende olacağını sanmıyorum çünkü çok ilaç denedim 11 senedir şu ana kadar en iyi gelen bu ilaç oldu. AbiliFLY dedikleri gibi kafam güzel, önceden kullandiğim 30 40 değişik ilaçtan beni ben yapan bu ilac oldu. Maşallah demek düşer

ahmet22

abilify cinsel sıkıntılara neden olmaz hele de senin kullandığın iğne formunda yazar prolaktin hormonunu azaltır diye bu iyi bir şey
erkeklerde kadınlarda hamile kalabilmek veya eşinin hamile kalmasını sağlayabilmek için bu hormonu azaltmaya çalışır.
bu hormon fazlaysa bir erkekte ki diğer antipiskotikler(xeplion gibi) bu hormonu artırır ve cinsel sıkıntılara neden olur.

gelelim abilify da kilo aldırmaya . kesinlikle senin kilo alma nedenin kullandığın iğne çok aşırı kilo aldırır bende hapını kullanmıştım 90 kiloya yaklaşmıştım.
kullandığımız antipiskotiklerin hepsi kilo aldırır ancak abilify aşırı derece yapar bunu.

benim bildiğim kısa vadede halsizlik ve sersemlik yapar diyorlar. sende yaptı mı ?
birde elde yüzde ayaklarda şişme yapıyor deniyor yani bi nevi ödem.

ben hapını kullandığım da en belirgin yan etki düşecekmişim gibi gelirdi bir yerde ayakta durduğumda tutunma isteği olur bende.
enteresan değil mi ? :)

Dün özgüvenim tavandaydı. Bugün oyle degil. Paranoya var. Korku var.

İştahım pek fazla değişmedi
Halsizlik oluyor ama akineton içince geçiyor. Antilsikotiklerin hepsi halsizlik yapıyor diye biliyorum

Ekleme:
Sabah 7.30 da kalktim. Normalde 9 gibi uyanırım. Az uyumaktan ötürü olabilir mi bu özgüven azalması?

Son düzenleme:
mmmy1983
yok yok bence kilo alımı abilify kaynaklı değil. hiç dikkat eksikliği de yapmıyor ama aynı zamanda günlük cdrina alıyorum 25 mg bu dikkat eksikliği uyku uyuklama yapıyor ,kilo alımı da bundandır bence. prolaktini biliyorum belk konsantrasyonunu ölçmek faydalı olabilir.ayrıca sende göğüslerin büyüyor mu? sersemlik halsizlik olmuyor,ödem de yok (ama bu sanrım invega da oluyordu bunlar hatta senin söylediklerinin tamamı (abilify için)) bende özellikle gece uykusu normal olduğunda.

haci ben taşşş gibiyimm :) :) valla günde zorlasam 20 kere .... :) :) :)

90 kilo çok fazla ben 74e çıktım ama 71 e düşürdüm perhizle ama tabi cedrinayla biraz zor

yalnız senin için ben bikez daha yineliyeyim : abilify a geçmek için biraz daha düşün sendeki çoğu ciddi yan etki bende yok.

ben 71 kilodayım ,65 e düşsem belkide memnun olurum ama cedrinayla zor

belki senin için dozu düşürmek faydalı olabilir.prolaktin seviyesi de eskisine göre düşmüş olur

CemKarakan2
ben de pozitif biriyim olumsuz haber vermeyi sevmem ama gerçekçi biriyim aynı zamanda. ayrıca bu dediğim çok sosyal ortamlarda ve sorumluluk aldığında olabilen bişey. birde herkeste olacak diye bişey yok

ben de pozitif biriyim olumsuz haber vermeyi sevmem ama gerçekçi biriyim aynı zamanda. ayrıca bu dediğim çok sosyal ortamlarda ve sorumluluk aldığında olabilen bişey. birde herkeste olacak diye bişey yok

Gerçekten Bu abilify prolaktini yükseltmiyor mu?

Benim rahatsızlığım paranoid bozukluk persekütif tip ve sosyal fobi

Persekütif Tip: (en sık görülen tip) Düşmanlık göreceğini, takip edildiğini, tüm davranışlarının izlendiğini, öldürüleceğini düşünme
.
Doktorum antidepresan da eklemek istedi amaben istemedim çünkü antidepresan ne zaman içsem intihar düşünceleri oluyor. Antidepresan kullanmasam 3 kere hastaneye yatmazdim, bana hic yaramadı bugüne kadar. Doktorda Antidepresan yerine dideral yazdı.

sen neden öyle düşünüyorsun ki?

sosyal fobi şimdilerde bendede var ,çok eskiden de vardı ama şimdiki çok ağır değil gibi.yinede benim seminerlerim tez sunumlarımyada normal sunumlar oluyor onlarda nasıl olacak çok merak ediyorum yani etkilenirim diye çok korkuyorum.

akademinin bu yönü biraz olumsuz gibi..

CemKarakan2

Özelden de yazabilirsin tabi. bu yaşadıkların normal gibi. bende uzun süre işsiz kaldım bilirim.

ya, iş başvurusuna gittiğinde , askerlik ? dediklerinde askerlikle ilişiğim yok diyin sonuçta nerde askerlik yaptın asker arkadasların kimlerdi diye sormayacaklardır şu an için öyle düşündüm bilmiyorum.

toz parası dediğin ne oluyor ki ayrıca? ve neden öyle birileri tarafından sürekli takip edildiğini vs söylemedin.

Peki arkadaşlar bu hapı akşam alan var mı doktor bana gündüz almamı önerdi akşam alsam biraz daha konforlu olacak gibime geliyor ama o zaman da uyku problemi yaparmı?

psikotik

uykusuzluk yapıyor sanıyorum. dün gece 4 te uyuyabildim.
benim de bir sorum var. kabızlık yapıyor mu bu abilify ?

CemKarakan2

Ben invegadan yeni geçtim ABİLİFY a kabızlık yapıp yapmadığını bilmiyorum. Birde ABİLİFY ile birlikte başka bir hap kullanıyormusun dideral, akineton yada akatizi yapıyormu?

arkadaşlar akatiziye en etkili ilaç hangisi kalıcı akatizi yapmış bir yakınımda kullanmadıgı ilaç kalmadı akatizi için dideral akineton sormodren nervium kullandı hiç etki yapmadı en son çare zanax kullandı iyi geldi zanaxsıda doktorlar bagımlılık yapar diye yazmıyorlar ama iyi geliyor ne yapmamız lazım bizde özele yazdırıyoruz zanaxsı

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

doktorlar hem ilaçları ömür boyu kullanacaksın diyor hem de bağımılılık yapar diyor.
hayret birşey ya

ben günde 2 akineton içiyorum. bir sabah bir akşam doktorlar yarım akineton bile yazmıyor yeşil reçeteli oldugu için ama benim doktor herşeyi yazar bana< yeter ki iyi ol der. özel hastanede değil. devlet hastanesi. beni iyileştirmek için herşey yapmıştır o doktor.

en son bilgisayarda wordte durumu yazıp yazıcıdan çıktı almıştım. doktora verdim okudu )çünkü o kadar kısıtlı bir süre var ki devlet hastanesi kliniğinde herşeyi anlatamıyorsun unutuyorsun hep eksik oluyor) ve tedaviye başladı. önceden kullandıgım ilaçları bıraktı hemen abilify ye başladı. uykusuzluk ve kabız yapıyor bence bu ilaç.ama maşallah süperim.

Yatakta 2 saat hareketsiz yattım ama uyuyamadım. Bu ilaç bende 2 fena yan etki yaptı.

Acıksam bile yiyemiyorum. Midemden sesler geliyor ama yiyemiyorum. kabızlık yaptı, karnım şişti resmen

Uykusuzluk yaptı saat sabah 5.30 oldu uyuyamadım. Bu saatten sonra da yatmam zaten işe uykusuz gidicem

ahmet22

göğüs büyümesi hatta göğüslerden süt gelmesi sorunları tamamen prolaktin hormonunun yükselmesinden kaynaklanır.
gittiğim endekronoloji uzmanı süt gelir mi diye göğüslerimi sıkıp muayne etmişti. :)

abilify kilo aldırır derken iştah açar demek istedim.
tabi ketiapin de kilo aldırır ve bahsettiğimiz bir çok yan etkiyi yapar.

abilify sende uyku bozukluğu yani uykuya dalamama yaptı mı?
ve saç dökülmesi

Saç dökülmesi mi yapiyor bu abilify?
Testosteronu arttirmiyor ki bende

mmmy1983

Saç dökülmesi yok, abilify bence iştah açmıyor ya problem ketiapin. Ketiapin olmasa kilo verirdim bence ki yine veririm çünkü dozu çok yüksek değil. Yani 73-74tüm 71.6 olmşum

Haci ben şöyle yapıyorum sabah akşam yarım ekmek total günde 1 ekmeği geçme 60 kadar yolu var ama tabi ekmek dışında da höpür höpür yememek lazım :) diğer sorununa nasıl çözüm bulunur bilmiyorum ama clopixol depot diye Bi iğne var bunu denedin mi yalnız bu 15 günde 1 ama Dr ile görüşürsen belki 1 ay yapar

Abilify ile uykuya dalamama var evet eklemeyi unuttum ya baya bide yorgunluk var şu an üstümde dün yaptırdım iğneyi uyuyamadım dün pekhergün 9-5 laboratuvar dayım of çok yorulmuşum

Son düzenleme:
Clopixol eski tip antipsikotik. Katatonik yapar
Bence abilify en iyisi
Senin dedigin
clopixol fiyati 10 lira
Abilify fiyati 800 lira

Üst Alt