Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abilify Maintena İğne Kullanan var mı?

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM

Clopixol kullandım ben. Aşırı Durgun yapıyordu kitleniyordum. Aklıma konuşacak bişey gelmiyordu.beynim durmuş gibiydi. Karşmda ana avrat bana küfür etseler ben tepkisiz sakin hic duymamiş gibi donuk kaliyordum. Çok eski ilaç, norodol gibi. Akinetonsuz olmayan ilaç

Bence fena ilaç değildi gibi bende kullandım 5 ay önce onu kullanıyordum

Ne yapsam etsem uyuyamıyorum. Ne biçim ilaçmış bu ya. Bugun paranoyalar çıktı meydana önceden prolixin kullanıyordum odun gibi donuk yapiyodu ama paranoya yoktu uyku düzenim vardı

uykusuzluk yapması gayet normal. en sık yaptığı yan etkilerde biri
doktorunla görüş

Sabah 5 gibi uyuyorum 8-9 gibi uyaniyorum işe gidiyorum Bu nedir yaa

ketiapin almaya çalış
uykusuzluğa iyi gelir ama önce doktorunla konuş derim

ya bende ketiapin alıyorum 25-50 mg ama sabaha karşı 4 gibi kendiliğinden uyanıyorum. uykuya dalmakta da problem var ama ketiapin 50 ve üstü aldığımdada laboratuvarda uykum geliyor başımı koysam danışman görecek. :( düşük aldığımdada uykuya dalma çok problem. zaten uyaıyorum 2-3 sa sonra

napsam bilmiyorum bugün askeriyeye gittik 1 hazirana gün verdiler heyet için

ayrıca danışmana tedavi gördüğümü söylemeli miyim aceba?

ben ketiapinin yüksek dozlarını da kullandım (100,200) gibi
uyanmakta değil de ayılmakta sorun yarattığı doğru. öğleye kadar kendime gelmiyordum
ama uykuya dalabilmek için de şart gibi duruyor.

askeriyeye neden gittin ahmet22
askere mi gideceksin ?

bence hastalığını doktorundan ve ailenden başka kimseye söyleme
bu hastalığı anlayabilecek görüşe sahip değil çoğu insan

bu gün üç kutu daha xeplion yazdırdım 100 lük
bakalım bunlar bitince doktorla neye karar veririm haziranda randevum var
hayırlısı

okula bu dönem başladım yüksek lisans yeni programa ancak enstitü nün gönderdiği evrak diyarbakıra ulaşmamış bende sağlık nedeniyle işlemlerimi kendim başlattım belki muaf olurum diyorum 1 haziranda heyete gireceğim ancak... yani şu tıp doktorları çok sıkıntılı oraya şimdi bişey yazar problem olur bana o notu yazdıran doktor yine karar verecek heyette

vereceği rapordan endişe ediyorum sanrıım 1 yıl erteleme verecekler
mmmy1983 ben gördüğüm kadarıyla abilify bende nasıl etki yapıyorsa xeplion sende aynı etki yapıyor sadece prolaktinde artış varmış. yani clopixol depot deneyeceksen yada alternatif bi bak bence doktorla görüş hem senin hekim profesörmüş bence iğneyi kaldıradabilir bi onu deneyin hacı ilaç kullanmamak çok güzel aslında kilo veriyosun güzel şık bi görünümün oluyor

aktif oluyorsun baya bi gündelik hayatta

iş hayatını muntazam tutarsan ben ilacı azaltmanı öneririm çok

eğer ilacı değişmezse 75 e düşürür kesin
şuan zaten iyiyim maşallahım var
formumda yerinde
spora devam ediyorum yediğime içtiğime dikkat ediyorum
boyum 1.78
kilo 78
aşırı bi kilom yok

hastalıkla ilgili bir şikayetim kalmadı da ilaçta ki dikkat eksikliği konsatrasyon bozukluğu ve prolaktin yükselmesi sıkıntı
benim ona önerim şu olacak

prolaktini bi şekilde çözüyoruz
dikkat ve konsatrasyonu da çözecek bir hafif yan etkisi olmayan ilaç varsa ver böyle dozu düşürerek devam edelim

bana en mantıklı bu geliyor
senin bildiğin ilaç var mı kardeş dikkati artıran ve konsatre olmayı sağlayan

mmmy1983

ritalin, concerta
kırmızı reçetelidirler. dikkatin artar %100. kokain gibi uyarıcıdır. doz artarsa neşe verir

modivake diye bi ilaç var ama ben inanmıyorum dikkat artırıcı bi ilaç olsun bu önce düzenli beslenmeyle alakalı sonra da senle alaklı bana kalırsa yaşam biçimin etkildir mesela benim evde okuma yazma bilmeyenler dahi var ben de bu koşullar altında tezliyim eh dikkat dağılıyor ama bakalım bitirebilecek miyim ..

çünkü gerçekten heterojen bir yapı var evde ve dikkat toplamak çok zor. ilaçlara girme ama şunları yapabilirsin doğal beslenme ben mesela antep fıstığı çay , fındık çay , yazın meyveler , kaju çay çok hoş ama bu doğal değil yani canan hocanın dediğine göre baya bi katkı maddesi var ondan ...

yer fıstığı çayda olur , bunları ben bazen öğünlük yemek sayıyordum çok dinç oluyor insan.

NOT: arkadasım ftr ciydi bi ara almaz mısın dediğimde gülümsedi ve "ahmet bunlar testesteron salgılatır dedi" :) :)

yani kısaca beslenme ve yaşam biçimi önemli bana kalırsa

@VurdukDibine

bu ilaçlar bağımlılık yapar bildiğim kadarıyla
benim çok ağır bir durumum yok ilacın getirdiği bi yan etki
daha hafif birşeyler lazım

@ahmet22

bende canan karatayı çok okudum
fındık fıstık konusunda senle aynı fikirdeyim de gün içinde koşturmaca yüzünden tüketemiyoruz
yoksa çok iyi bir şey kuruyemiş

ilacın dozunu 50 mg kadar düşürtmeye çalışacam bu sayede hem prolaktin hemde dikkat ve konsastrasyın konularında rahatlarım diye düşünüyorum
şu 3 ayı da bi atlatalım önümüz yaz :)

Böyle ilaç mı olur ya uyuyamıyorum. Salak gibi vurdurdum igneyi. Allah kahretsin. Hapını alsaydım bi daha icmezdim bu nedir şimdi 1 ay iğnenin etkisinin geçmesini bekle

Sabah kalktiğimda gozler kararmiyordu dideral iciyordum sonra otururken ayağa kalktigimda göz kararması yaşiyordum şimdi baktim dideralin prospektusune tansiyonu düsürüyormuş ayaga kalkinca tandiyon dusuklugu bayginlik yazio, uyuma güclügu yaziyor yaygin yan etkilerinde. Ulan doktor yaktın beni 1 haftadir anam ağladi. Kalp ilaci vermiş bana mal gibi ictim bi haftadir. Ben doktora heycanlaninca kalbim hizli atiyor demedim ki. Kalple ilgili bi sorunum yok ki. Ben antidepresanlar intihar dusuncesi yapiyor bendr dedim. Lanet olsun yaa saat gecenin 3 ü oldu yatakta bi o yana bi bu yana dön dur. Küfür edesim var :mad:

bunlar yan etkidir kardeş etkisi bir süre sürer sonra yok olur.
önemli olan sende ne kadar süreceği.
herkeste de görünmezler senin şansın bu. biraz sabret bence.
öyle bir ayda geçmez ama onu söyleyim. en azından 3 -4 ay geçmesi lazım ve sen yine iğneni yaptıracaksın.
bu süre zarfında uykunu düzenleyecek bir ilaç versin sana doktor bence doktora başvur.

şuan kullandığım iğne xepllionda bana ilk başlarda uyku uyutmadı ve ben bi yardımcı ilaçla çözdüm. şuan o yan etki artık yok.
ve ben ilaç kullanmadan uyuyabiliyorum çok şükür.
sabırlı olmak lazım.

Bugün dideral icmedim ama ayağa kalkınca gene gözlerim karariyor bayginlik oluyor

Yok kardeş uyuyamıyorum. Igneyi alalı 10 gün oluyor 4-5 saat uykuyla calismak ne zor geliyor. Bunun yaninda uyku hapı ne kullanilir yeter artik bittim ben

doktorunla konuş derim
ancak ben ve forumda ki bazı arkadaşlar ketiapin içeren ilaçlar kullandık uykusuzlukta
dozunu doktorun belirlesin

unisom diye de bir ilaç var ukusuzluk ilacı ucuz bir şey eczanelerden reçetesiz alabilirsin
ama önce doktor

VurdukDibine

valla ben invega 3 mg aldım haftasonu 2 gün felaket uyudum iyi dinlendim. çok bişi yapmadı eskisi gibi titremeler yerinde duramamalar felan olmadı fazla idrar atımı oluyordu oda olmadı. ama felaket uydum deliksiz çok hoştu.. :) tremor yoksa sende invegayı bi dene 3 mg.

Hastalıgım zaten tetikteydi. Bi halta yaramiyormuş bu abilify paranoyalar yaşadim bugun kafamda durduramadim ağlıyacak gibi oldum tüm gün.

mmmy1983

Invega dediğin xeplion.
Xeplion ben uzun süre kullandım. O kadar pahali bir ilaç şuanda kullandiğim abilifyden beter. Horozu tavuğa ceviriyor.Allah uzak etsin

üstümde bıçak silah yok ama edinmek istiyorum. Buna engel olamıyorum
Saldırmak istiyorum buna bugüne kadar engel olabildim ama saldırmamak beni etrafa korkak zayif gösteriyor
Yak yık küfret yan bakanı mahvet. Kaçmak yok saldırmak var
Sokakta yürürken beğenmediğim tipe yumruk atma isteği oluyor ama bunun yanlış olduğunu bilip yapamıyorum ama gördüm ki yapmazsam kafamdan atamiycam

Benim korkum delirmek. Bigün patlayacam patlayacam bu gidişle herkes toplanacak başıma yakacam bu pislikleri

Yerinde duramayan hiperaktif şerefsiz çocukları gördügüm yerde kafayı gömme isteği gecmiyor

Doktor da bıktı benden
Böyle olmasını ben de istemiyorum
Enteresan bişey varsa şu an tanrıya inanmıyorum doktor bana sakinleştirici iğne patlatınca inanıyorum

Her ilaçta aynı şikayetlerim bunu da böyle biliniz.

ben bu abilify maintena kadar pis ilaç görmedim. geçen hafta uyutmadı işe uykusuz gittim diğer günler 3-4 saat uykuyla gittim. bugün gene uyumadan işe gidicem. lanet olsun. bi halta yaradığı yok uykusuzluk yapıyor. birde 800 tl lik ilaç olacak. eski tip norodol clopixol prolixin ilaçlar hem daha iyi hemde daha ucuz. onların tek kötü tarafı maske yüz donuk yapıyor ama işe yarıyor bu etkisiz yeni nesil ilaçlar gibi iştah artışı uykusuzluk falan yapmıyor. hissettiğim yan etki, hastalığı iyileştirmiyor ki etkisini ben göremedim

Bu akşam vardıyadaymış doktorum. Randevum yok ama bu durumu anlatmaya gidicem. Kabul eder insallah. Randevusu iceri sokmuyor doktor devlet hastanesinde

Arkadaşlar bu abilify kullananlarda cenede kasılma dişleri sıkma gibi yan etki oluyor mu?

VurdukDibine istersen acil psikiyatriye git. durumun biraz acillik gibi... özel hekime gidersen belki daha iyi olablir ama bu yazdıklarını anlat durumun iyi görünmüyor ...

yada bi yakınına buraya yazdıklarını okut. görsün ne yazdığını kendin anlatabileceksen sen anlat aynısını ama acil bi hekime görünürsen iyi olur gibi..

ahmet22

Uykusuzluk hariç herşey yolunda
35 saat civari uyumadım
Kendimi yorgun hissetmiyorum uykum yok tuhaf olan bu

VurdukDibine

işte bunu ve yukarıda yazılanları doktora göster yada anlat.
istersen 100-200 mg ketiapin al bu uyutur yada invega ama doktor seni görmeli.

doktora danışmandan ilaç alma derim.
hangi ilaç diğeriyle nasıl etkileşime giriyor bilmiyoruz.
bildiğimiz bir şey var yan etkilerden uykusuzluğun çözümü için doktorlar şizofrenlere ketiapin veriyorlar.
sende doktorunla bunları konuş.ve iste

ilacın verdiği uykusuzluk bütün zaman sürmeyecek. yan etki bu bir müddet sonra vücudun alışacak ve o da geçecek
ilaç kullanmana gerek kalmayacak.

Üst Alt