Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Anti Oksidan'ın objektifinden fotoğraflar

Hayat tekrar hayat bulmuş resim karelerinizde..Çekimlerinizin hepsi birbirinden güzel, ellerinize sağlık..
Paylaşımınız için teşekkürler Anti Oksidan...

resimler profesyonel bir fotoğrafçının elinden çıkmış kadar güzel

hocam fotoğraf makinesinin özellikleri ne acaba? :D

Konuyu baştan sona inceledim, soracağım soruyu frankenstein sormuş.Acaba kullandığınız makina d-slr özellikli bir makinamıdır.Makro cekimler cok başarılı.

sdy, PRENSES, Bleda, hazaan 42, MISRA, frankenstein, faruk34
güzel yorumlarınız için teşekkürler dostlar...

frankenstein ve faruk34;

Makina; Canon S3 IS, 6 mp, 4x dijital, 12x optik zoom (D-SLR özelliği yok)
IS (Image Stabilizer) özelliği optik zoom yaptığınızda ya da makro çekimlerde elinizin titremesini çekime yansıtmadığından çok işe yarıyor... çekimlerin iyi olmasının başlıca nedeni IS özelliğidir... sevgiler...

47186.jpg

Merhaba ..
Güzel fotoğraflar..Bende Canon Eos 500D Var.. 18-55 mm EF-S ve 90-300 mm EF kitler var.
Çok yeniyim.Profesyonel foto çekmede.
Acaba ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz ..? ?

sevgili ali_asker, teşekkür ederim...
öncelikle şunu belirteyim ki bu konuda "profesyonel" değilim...

makinanız ve kitler çok iyi...
bu ekipmanla çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz...

çok fazla teknik bilgi sahibi olmamakla birlikte;
size tavsiyem bol bol fotoğraf çekip bunları pc'de incelemeniz..
iyi çıkan fotoğraflardaki exif bilgilerini görüp diğer çekimlerinizde bu exifleri (exchangeable image file) uygulamanız... yani tamamen sizin tecrübelerinizle daha iyi fotoğraf çekebileceksiniz...

exif bilgilerindeki pozlama süresi, diyafram açıklığı vs.. size yeterli bilgiyi verecektir...
bir de fotoğraf çekerken bu değerlerle oynayarak istediğiniz görüntüyü zaten elde edeceksiniz..

bundan sonrası kadraja bakan gözler, deklanşöre basan parmaklar.. :)

ha unutmadan bu foruma mutlaka üye olun.. fotoğraf çekme teknikleri konusunda kendinizi geliştireceğinizden eminim...
Dijital Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar

kolay gelsin...

Anti Oksidan ;

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ..
Ben de bol bol fotoğraf çekiyorum.
Bir fotoğrafçılık kursu bulursam eğer ,gidip katılacağım..
Ve verdiğiniz tavsiyeler işime yarayacak.

Tekrardan Teşekkürler ..

güzel sözleriniz için teşekkürler arkadaşlar... hazır konu hit yapmışken iki güzel fotoğrafla devam edelim... :)
yer Denizli İncilipınar Parkı... Tarih 19 Kasım 2010...

16ll4bq.jpg

fjgvnt.jpg

Çok sevimli ördekler. Çekimlerde çok güzel. Ellerinize sağlık.

Ay Avni abi ben çok kötü bir forum kullanıcısıyım. Bunu biliyordum gerçi de senin bu başlığı bu zamana kadar görmemiş olmam bu önermemi doğruladı resmen. :eek:
İnanılmaz kareler. Senin de tevazu gösteren eşinin de ellerine sağlık. İyi geldi böyle güzel fotoğraflar görmek gecenin bu saatinde.

PRENSES ve Veritas;
sevgili moderatörlerim güzel yorumlarınız için teşekkür ediyorum...

Veritas ne zaman görüldüğünün önemi yok, eminim benim de henüz girmediğim bir çok konu var forumda...
iki satır da olsa yazmanız çok güzel, önemli olan bu bence... sağolun... :)

Kesinlike çok güzel kareler, emeğinize sağlık ancak fotoğrafların sağ alt köşesiindeki yazılar insanın gözüne batıyor.
Fotoğralar bu yazılar olmadan, şık bir çerçeve içerisinde sunulsa mükemmel olurdu.

Yine Harika İki Resim Daha ..
Ne Kadar Canlı Duruyorlar.
Emeğine Yüreğine Sağlık Avni Abi.
İlk Resmi Masa Üstü Yaptım ..:eek:

consiglier; ilk birkaç fotoğraftan sonra sağ alt köşede yazıları kullanmadım... haklısınız onlar biraz bozuyor fotoğrafın doğallığını.... ama çerçeve kullanımı da doğallığı bir o kadar bozar düşüncesindeyim... beğendiğiniz fotoğraflar varsa size özel çerçeve yapıp gönderebilirim... :)

BARBiEBARBiE; teşekkürler.... fotoğrafımın masaüstünü süslemesi ne güzel yaw... sağol sevgili moderatörüm... :)

Resimlerinin hepsi birbirinden güzel canım.
Görüntüleri en iyi şekilde alabilmek için gösterdiğin çabaları en yakından gören biri olarak ,emeklerine sağlık diyorum..

har başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır derlerya...
işte bana da ilham veren sensin bidenem... iyi ki varsın... :)

engellemeden dolayı resimleri göremiyorummmmm :(

çok kaliteli süper hepsi ama en çok sevdiğim gar da çekilmiş olan yaratıcılık da var işin ucunda...emeğine eline sağlık

efekt; işyerinde ben de imageshack'tan yayınlanan hiçbir resmi göremiyorum... böyle engellemeler olabiliyor...

DoaN; teşekkürler... o resmi ben de çok seviyorum... en güzel yakaladığım karelerden birisi...

jonquil; beğenmeniz çok güzel... teşekkürler..

makinaya nazar değdi Doğa... bir kaç haftadır sorunu var, lens açılmıyor...
teknik servise vereceğim, ama bakalım ne zaman... :)

Avni abicim. Bir an evvel yaptırsan iyi olur. Senin fotoğraflara baktıkça benim de kendi çektiklerimi koyasım geliyor. :) Koyarım gerçi ama sana rakip çıkmak istemem. :p:p:p

muhteşem ya karelerinizle insan İstanbula tekrar tekrar aşık oluyor.Baharı ayrı güzel kışı ayrı.

Emeğinize sağlık...

yakaladığımız güzellikleri paylaşıyoruz Doğa.... senin o güzel çekimlerini görmek rakiplikten ziyade hayranlık uyandırır bende eminim... :)

teşekkürler ayyüzlü, senin de yazan ellerine sağlık... :)

Yeni fotoğraflarla geldim... :)

2itizat.jpg

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nin denizden görünümü

34nihhu.jpg

Bir şirket_i hayriye vapuru ve emektar Haydarpaşa garı..

2j5xglj.jpg

Silüet_i İstanbul (Nam_ı Diğer tarihi yarımada)

fcqoex.jpg

Bulgar Kilisesi - Fener

34y1c9d.jpg

Çimenlikte uyuyanlar - Balat

2rmr28p.jpg

Balat Sahili

119clee.jpg

Eminönü Yeni Camii kuzeybatı cephesi

http://i56.tinypic.com/zkqyl1.jpg
2qsp180.jpg

Bir yerde küçük insanların büyük gölgesi varsa, orada güneş batıyor demektir..

Eminönü iskelesi - Avrupa yakasından ayrılış

Teşekkürler gülay_06..

..ve Anadolu yakası..

Bu post'taki fotoğrafların hepsi Üsküdar Salacak sahilinden 12x optik zoom ile tripod kullanılarak çekilmiştir. Exif bilgileri için fotoğraf üzerinde [sağ tuş ---> özellikler] yapın...

120jul5.jpg

Kız Kulesi ve arka planda İstanbul
(Solda; Ayasofya ve Topkapı Sarayı, sağda; Beyazıt Kulesi, Yeni Cami ve Süleymaniye Cami)

2ivo0y.jpg

Yeni Cami (Ramazan Berekettir), Süleymaniye Cami (Ey Oruç Tut Bizi) ve Ahi Çelebi Cami

n1t2y0.jpg

Fatih Cami ve Galata Köprüsü

2vjy45e.jpg

Sultan Ahmet Cami (Namaz Dinin Direğidir) ve Ayasofya

5xofhz.jpg

Galata Kulesi

2ajnnut.jpg

İstanbul limanında gemiler

2ch89oo.jpg

Bezm_i Alem Valide Sultan Cami, Dolmabahçe

29gd63q.jpg

Dolmabahçe Sarayı